Spojte se s námi


Hokej

Rulík po zisku zlata na MS označil stěžejní faktory úspěchu, co se mu honilo hlavou v posledních momentech finále?

Je na čase odšpuntovat vskutku obrovské oslavy. Český národní tým to dokázal a krásnou pohádku na letošním domácím světovém šampionátu zakončil zlatem. Co o tomto velkém úspěchu řekl trenér reprezentačního mužstva Radim Rulík?

Publikováno

dne

Je na čase odšpuntovat vskutku obrovské oslavy. Český národní tým to dokázal a krásnou pohádku na letošním domácím světovém šampionátu zakončil zlatem. Co o tomto velkém úspěchu řekl trenér reprezentačního mužstva Radim Rulík?

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Před začátkem domácího mistrovství světa to asi čekal málokdo. Trenér Rulík a vlastně celý trenérský štáb čelil velkému tlaku a rovněž kritice za nominaci na letošní světový šampionát.

Jak ale kouč národního mužstva po zisku zlata přiznal, šel do toho pouze s 19 hráči na soupisce a s očekáváním, kdo by teoreticky mohl reprezentaci Česka posílit po vypadnutí z play off NHL. A nakonec to dopadlo nejlépe, jak mohlo.

Z NHL přijeli Martin Nečas, David Pastrňák a Pavel Zacha, kteří českému týmu dodali novou energii. Nejen jejich obrovská kvalita ve spojení s dalšími ostřílenými forvardy z NHL nakonec přinesla to nejsladší ovoce, jaké si Češi nakonec mohli dopřát.

Obzvlášť po příjezdu hvězd ze zámoří působil český tým sebevědomě, odhodlaně a hrál vynikající hokej po všech aspektech. Nebyli to ale zdaleka jen oni. Skvělý turnaj odehrál například bek rovněž velmi známý v NHL Radko Gudas, už zkušení borci Ondřej Palát nebo Dominik Kubalík nebo kompletní lajna ve složení Roman Červenka – Lukáš Sedlák – Ondřej Kaše.

Jak ostatně trenéři po zisku zlata přiznali, týmu pomohla i zkušenost hráčů z bojů o Stanley Cup. Takový Palát získal s Tampou Bay Lightning hned dvakrát Stanleyův pohár a na ledě to bylo vskutku velmi znát. A Lukáš Dostál? Ten svou bránu totálně zavřel.

Jak to vidí kouč Rulík?

„Hodně jsem se zaobíral tím, koho budu nominovat. Probíral jsem se tím tak, že jsem do Brna pozval nadstandardní počet hráčů, abych se v tom orientoval, jak to zvládají mentálně. Byl jsem na ně neskutečně tvrdý a ostrý. Chtěl jsem vidět, jak to pobírají. Tady už pak samozřejmě ne. Udělal jsem nějakou volbu a kluci ukázali, že jejich výkonnost je neskutečná, forma gradovala v play off,“ řekl trenér Rulík po zisku zlata.

„Nic, jen koho tam pošleme. (usměje se) Snažili jsme se vyhnout tomu, aby jejich první lajna šla na naši první lajnu. Naše první lajna nebyla až tak defenzivně silná, jejich v podstatě obstarala tak 75 % produktivity. To jsme se snažili ohlídat, abychom se tomu vyhnuli. Není to jednoduché, jsme hosté a střídáme druzí. Museli jsme udělat všechno možné, abychom to takhle uváleli,“ odpověděl Rulík na otázku, co se mu honilo hlavou v posledních vteřinách finálového duelu.

Hlavní lodivod českého týmu vychválil prakticky všechny, od brankáře Dostála, až po útočníka Pastrňáka. Všichni podle něj výrazně přispěli k zisku zlatých medailí. Za stěžejní faktory tohoto MS označil týmovost, soudržnost a obětavost.

Kromě toho je pyšný na obrovskou fanouškovskou základnu a atmosféru, kterou diváci v Praze vytvořili. V kabině při oslavách po zápase pak kouče Rulíka čekala pořádná sprška šampaňským. Kdo se jej odhodlal polít?

„Nevím, asi prezident Petr Pavel. (usměje se) Ale ne. On tam byl jen vedle mě. Asi to udělali kluci, neviděl jsem to. Měl jsem to v očích, strašně to pálilo a musel jsem je zavřít,“ dodal.

Zdroj: ČT sport, Hokej.cz, MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.