Spojte se s námi


Bojové sporty

Procházka promluvil o zápase s Pereirou, která proběhne za pár dní: Podřídím vše tomu, abych vyhrál. Trenér vidí i jednu výhodu

Senzace je od pátečního rána na světě. Jiří Procházka a Alex Pereira svedou na konci tohoto měsíce bitvu o titul. V hlavním zápase UFC 303 nahradí Conora McGregora a Michaela Chandlera. Co na to říká moravský samuraj a jeho tým?

Publikováno

dne

Senzace je od pátečního rána na světě. Jiří Procházka a Alex Pereira svedou na konci tohoto měsíce bitvu o titul. V hlavním zápase UFC 303 nahradí Conora McGregora a Michaela Chandlera. Co na to říká moravský samuraj a jeho tým?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Už jen dva týdny a dočkáme se zápasu, který ještě před pár dny nečekal vůbec nikdo. Minimálně ne tak brzy. Jiří Procházka a Alex Pereira ukázali, jak velcí bojovníci to jsou, když krátce před galavečerem UFC 303 odsouhlasili vzájemný duel.

Utkají se podruhé a v hlavním zápase celé akce nahradí hvězdného Conora McGregora a Michaela Chandlera. Bitva se uskuteční v Las Vegas a oba bijci musejí rychle konat.

V první řadě se oba musejí přesunout do Vegas, aby se dokázali aklimatizovat na tamní prostředí a co nejrychleji se přizpůsobit časovému pásmu. Mimo to je čeká shazování. Zatímco Procházka od svého posledního souboje s Aleksandarem Rakicem pořád trénuje, Pereira si plnil mediální povinnosti v Austrálii.

Moravský samuraj se ale rozhodně nezlobí. „Po posledním zápase jsem si zažádal o dalšího soupeře a UFC mi vyhovělo, takže je tu titulová šance. Je přede mnou příprava a vše, co k tomu patří. Jdeme do toho. Možná je pro mě i lepší, že je to v co nejkratší dobře. Zápas bude hned navazovat, nebudu mít delší proluku a můžu si vzít to, co mi hrálo v hlavně poslední dva roky,“ vyjádřil se pro CNN Prima News.

„O ten zápas hodně stojím. Sice jsem před jeho duelem s Jamahalem Hillem říkal, že je mi jedno, kdo vyhraje, a že chci hlavně zápasit o titul, ale jedno mi to nebylo. Říkal jsem si, že jestli se s někým utkat, tak s Alexem. A teď je to tady. Jsem za to vděčný, je to velká věc. S tím, co předvedl v posledním zápase, mám o to větší chuť jít a čelit mu. Podřídím vše tomu, abych zvítězil,“ prozradil Procházka.

V čem může mít Procházka výhodu?

Vzhledem k tomu, že zápas proběhne už ráno 30. června v Las Vegas, může mít Jiří Procházka radost z návratu na známé místo. Právě v Nevadě už absolvoval dva úspěšné zápasy. Ukončil zde památně Dominicka Reyese či Aleksandara Rakice ve svém posledním souboji na UFC 300.

„Nebudeme tam poprvé, jsme tam jako doma. Máme tam UFC Perfromance Institut a známé gymy. Jdeme makat, abychom vyladili přípravu,“ říká pro Sport.cz trenér Jaroslav Hovězák.

Pereira si vysloužil respekt celého týmu BJP: „Je soustředěný, cílevědomý, ale my ho jdeme porazit. Nesmíme dělat chyby. Když jsme se dívali na první zápas, Jirka na tom v té době nebyl stoprocentně zdravotně v pořádku. Přesto jsme první kolo vyhráli. Ukončení ve druhém kol se nám nelíbilo. Ale víme, jak na Alexe a co máme dělat. Je to lovec. Jdeme tam se vším respektem a úctou, ale víme, do čeho jdeme a na co se připravit. Jdeme pro titul, jdeme bojovat.“

Moravský samuraj by mohl mít proti Brazilci jednu velkou výhodu. Není tajemstvím, že Pereira musí do každého zápasu hodně shazovat. Tentokrát na to však má pouze 14 dní. Běžně mívá hodně nad 100 kilogramů. Procházka má nyní zhruba 98 kilogramů, takže s váhou jako tradičně nebude mít problém.

„Jiří je na tom trochu lépe, protože jsme neměli povinnosti jako Alex v Austrálii, neustále jsme v tréninkovém módu. Pereira ale rozhodně také trénoval, furt šlape. Co se týče data, tak ale víme, že Alex bude muset víc dělat váhu. Nechci říct, že je to pro nás úplně výhodou, ale je to za čtrnáct dnů,“ říká Hovězák.

A že je akce příliš brzy? V týmu se vůbec nespekulovalo. Procházka je dle jeho slov stvořen k boji a proto zápas přijal. Nutno pak zmínit, že si tím v očích UFC rozhodně získá důležité plusové body, které mohou v budoucnu hrát v jeho prospěch.

Zdroj: UFC, CNN Prima News, Sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.