Spojte se s námi


Bojové sporty

VIDEO: Jiří Procházka je zpět! Po další divočině zlomil a ukončil Rakice ve druhém kole

O půlnoci odstartoval největší MMA turnaj nejen tohoto roku. UFC 300 doručilo zápasy velkých hvězd, mezi kterými nechyběl Jiří Procházka. Moravský samuraj se utkal v bitvě o pomyslný evropský trůn s Aleksandarem Rakicem.

Publikováno

dne

O půlnoci odstartoval největší MMA turnaj nejen tohoto roku. UFC 300 doručilo zápasy velkých hvězd, mezi kterými nechyběl Jiří Procházka. Moravský samuraj se utkal v bitvě o pomyslný evropský trůn s Aleksandarem Rakicem.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Svátek bojových sportů, to mělo být UFC 300. Pro Českou republiku to ovšem bylo ještě posilněno o účast moravského samuraje, který se vrátil do akce poprvé po porážce s Alexem Pereirou v titulovém souboji, který proběhl na podzim.

Tentokráte se Jiří Procházka utkal s Aleksandarem Rakicem. Měl obrovskou motivaci. V první řadě rodák z Vídně neustále zkoušel různé trashtalky, mimo to ale UFC slíbilo, že v případě výhry bude BJP znovu bojovat o titul.

Velkou motivací mohl být i zvýšený bonus za výkon či zápas večera, který se z 50 tisíc dolarů vyšvihl na 300 tisíc, nicméně jak známe bývalého krále polotěžké váhy známe, tak je jasné, že to pro něj nebyl hlavní cíl.

BJP pojal přípravu jako návrat ke kořenům. Alespoň to tak se svým týmem neustále zmiňoval. A neslo to své ovoce. Ze všech vystoupení v médiích i na veřejnosti působil skvěle, energicky. Zbývalo jediné. Vypustit energii v kleci s Rakicem a dojít si pro výhru.

Jiří Procházka zlomil Rakice ve druhém kole

Jiří Procházka (29-4-1) byl v duelu proti Aleksandaru Rakicovi (14-3) vnímán jako mírný favorit. Mezi důvody, proč tomu tak bylo, patřila dlouhodobá pauza, kterou rodák z Vídně měl kvůli zranění kolene. Nebylo vůbec jasné, v jaké formě se vrátí.

To u moravského samuraje bylo jasné, že má co napravovat a že pro to udělá maximum. Jenže Rakic je znám svým fight IQ, taktickou precizností a to vše od úvodu předváděl. Zaměřoval se na kopy, hned v prvních dvou minutách jich trefil deset a ve zbytku kola v tom pokračoval.

Celkově si rakouský bijec se srbskými kořeny první kolo nabodoval slušně, byť jeho závěr měl lepší Jiří Procházka. Tomu ale patřilo až kolo druhé, v němž konečně rozpoutal divočinu, kterou potřeboval k tomu, aby vyhrál.

Tvrdé přestřelky, tvrdé výměny. BJP hodně rozdával, stejně tak ale hodně inkasoval. Nakonec ale měl právě on větší výdrž i tvrdší granáty a Rakice ukončil v čase 3:17.

Zdroj: UFC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.