Reklama

Fantazie! Procházka loktem z otočky knokautoval Reyese a přiblížil se titulovému zápasu

Galavečer UFC Vegas 25 nabídl zajímavou podívanou. Nejvíce však fanoušky z České republiky zajímal hlavní zápas celého turnaje. V něm se představil Jiří “Denisa” Procházka proti Dominicku Reyesovi, rodáka z Moravy čekal životní zápas. Jak si v něm vedl?

Zdroj: Se svolením Jiřího Procházky

Pětikolová bitva? Jiří Procházka se do zápasu vrhl hned v prvním kole naplno. Svému soupeři uštědřil několik tvrdých úderů a byl tím, kdo vcelku jasně dominoval.

Dominick Reyes byl víceméně zahnán do kouta a měl co dělat, aby vůbec do druhého kola došel. Nicméně i Procházka inkasoval hned několik úderů.

V druhém kole však působil rodák z Hostěradic o mnoho čerstvěji. Hned od začátku si z Reyese udělal lovnou zvěř, přesto jej dokázal Američan jednou tvrdě trefil a Procházkou jednoznačně otřásl.

Proto se Procházka rozhodl zápas vzít na zem, aby se oklepal. Reyes mu však zkoušel nasadit gilotinu, naštěstí neúspěšně. Jakmile se zápas dostal opět do postoje, byl už “Denisa” zase ve svém živlu.

Reyes před Procházkovými údery utíkal, což se nevyplatilo. Procházka totiž svého soupeře trefil parádním loktem s otočky a ve druhém kole jej dokázal knokautovat.

Šílený zápas, ve kterém téměř každý úder smrděl KO. Naštěstí jej vyhrál moravský zápasník, který se tak výrazně přiblížil titulovému zápasu.

A jak to vše vlastně viděl Procházka? „Byl to krásný zápas. Chci jen ukázat krásu tohoto umění, ale občas příliš tlačím na pilu a pak inkasuju rány, dělám chyby. Nakonec se stále ještě učím,“ nechal se slyšet v pozápasovém rozhovoru.

„Ten loket byl instinktivní. Po pár úderech od Dominicka jsem nemohl přemýšlet. Byl jsem ale skvěle nastaven a tak jsem si řekl, proč ten loket z otočky nezkusit,“ vysvětlil Procházka, proč Reyese knokautoval právě takto.

V rozhovoru se Procházka dozvěděl, že by se měl utkat o titul polotěžké váhy s vítězem souboje Jan Blachowicz vs. Glover Teixeira. „Okay, bude mi ctí,“ prohlásil pokorně na závěr.

Zdroj: UFC, Twitter

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?