Spojte se s námi


Hokej

Pastrňák jednoznačným vítězem bodování Čechů! Jak se v základní části NHL dařilo našim legionářům?

Základní část kanadsko-americké NHL je u konce. Je tak ideální čas podívat se na to, jak se v ní co do kanadského bodování vedlo českým hokejistům. Jednoznačným králem se stal David Pastrňák, celkem dvaadvacet Čechů dokázalo bodovat.

Publikováno

dne

Základní část kanadsko-americké NHL je u konce. Je tak ideální čas podívat se na to, jak se v ní co do kanadského bodování vedlo českým hokejistům. Jednoznačným králem se stal David Pastrňák, celkem dvaadvacet Čechů dokázalo bodovat.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pastrňák králem bodování

David Pastrňák je v současné době jednoznačně nejlepším českým hokejistou v NHL, a tak není žádným překvapením, že právě on vyhrál kanadské bodování našich legionářů v kanadsko-americké soutěži.

V 82 odehraných zápasech zaznamenal 47 gólů, přičemž na dalších 63 se podílel jako asistent. Dohromady tedy posbíral 110 bodů a stal se zároveň pátým nejproduktivnějším hráčem v celé NHL.

Před ním figurují pouze Artěmij Panarin (120 bodů), Connor McDavid (132), Nathan MacKinnon (140) a vítěz bodování Nikita Kučerov (144) z Tampy Bay. Nutno dodat, Pastrňák po druhé za sebou překonal stobodovou hranici a zařadil se tak do elitní společnosti Bruins.

Druhým nejlepším českým hokejistou co do produktivity je Pavel Zacha. Ten v dresu Bruins v probíhajícím ročníku naskočil do 78 utkání, ve kterých zaznamenal 21 gólů a 38 nahrávek. Dohromady má tedy na kontě 59 bodů.

Šest bodů od Zachy je na třetím místě vzdálen forvard Caroliny Hurricanes Martin Nečas. Ten v 77 zápasech zapsal 53 bodů za 24 vstřelených branek a 29 asistencí.

Hronek nakonec čtvrtý, co ostatní Češi?

Na čtvrté místo během sezóny klesl Filip Hronek. Obránce Vancouveru se dlouho řadil na druhé místo, se 48 body je ale velmi blízko dvěma výše uvedeným hráčům. Jeho bodový příspěvek se však skládá především z asistencí, kterých nasbíral celkem 43.

Elitní pětici uzavírá Tomáš Hertl, kterého San Jose během sezóny vyměnilo do Vegas. Pražský rodák v tomto ročníku odehrál 54 zápasů, za Vegas už si stihl připsat první gól a další body. Jeho bilance? 38 bodů za 17 gólů a 21 asistencí.

Sedm bodů v základní části této sezóny ztratil Ondřej Palát, třiadvacet bodů získal Filip Zadina. Tři hokejisté, kteří zároveň uzavírají nejlepší desítku, mají po 19 bodech. Jsou jimi David Kämpf, Radek Faksa a Jan Rutta.

A co se týče dalších Čechů, kteří v této sezóně NHL dosáhli na nějaké body? Jedenáctý skončil Radko Gudas s 18 body (6+12), dvanáctý Dominik Kubalík s 15 body (11+4), David Jiříček s Jakubem Laukem nastřádali 10 bodů (1+9, resp. 2+8).

Radim Zohorna zazamenal 7 bodů (4+3), Jakub Vrána, Tomáš Nosek a Filip Chytil po 6 (2+4, 2+4, 0+6), Jiří Smejkal s Lukášem Rouskem 2 (1+1, 0+2) a Adam Klapka s Janem Jeníkem 1 (1+0, 0+1).

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.