Spojte se s námi


Hokej

Pastrňák znovu v elitní společnosti! Hvězda Bostonu se nesmazatelně zapsala do historie, navíc překonala dvě české legendy

Boston v noci z úterý na středu porazil Floridu 4:3 a s 99 body je nyní na druhém místě Východní konference. U výhry Bruins pochopitelně opět byl hvězdný David Pastrňák, jenž se díky svému výkonu nesmazatelným písmem zapsal do dějin klubu.

Publikováno

dne

Boston v noci z úterý na středu porazil Floridu 4:3 a s 99 body je nyní na druhém místě Východní konference. U výhry Bruins pochopitelně opět byl hvězdný David Pastrňák, jenž se díky svému výkonu nesmazatelným písmem zapsal do dějin klubu.

Utkání druhého s třetím. Pořadí na čele Východní konference je v současné době pořádně vyrovnané. Lídrem je New York Rangers se 100 body, který díky výhře nad Philadelphií jako první tým v této sezóně postoupil do play off.

Za Rangers se každopádně dějí věci. Druhý Boston má díky zdolání Floridy na kontě 99 bodů, Panthers s Hurricanes pouze o dva body méně.

Bruins však prohrávali už od úvodu zápasu, když za Floridu otevřel gólový účet utkání Evan Rodrigues. V čase 17:43 sice na 1:1 po asistenci Pavla Zachy vyrovnal Charlie McAvoy, minutu před koncem první periody však poslal Panthers znovu do vedení Sam Reinhart.

Kromě jedné rvačky a několika dvouminutových trestů pak v prostřední části zápasu padl i jeden gól. Jeho autorem byl David Pastrňák, jenž tak srovnal skóre na 2:2.

Na začátku třetí třetiny poslal Floridu do opětovného vedení Carter Verhaeghe, v poslední pětiminutovce však udeřili Bruins. Z přesilovky nejprve vyrovnal Trent Frederic, o vítězný gól se v čase 57:39 postaral český útočník Zacha!

Na ten mu nahrál krajan Pastrňák, jenž díky dvěma bodům (1+1) už druhou sezónu po sobě překonal 100bodovou hranici.

Pastrňák se zapsal do dějin Bruins

Tímto počinem se Pastrňák nesmazatelným písmem zapsal do dějin amerického klubu. Havířovský rodák se totiž stal pátým hráčem v historii Bostonu, který hranici 100 bodů překonal ve dvou po sobě jdoucích sezónách.

Před ním to naposledy před 30 lety dokázal Adam Oates. Dalšími třemi hráči co do této statistiky jsou Barry Pederson (rovněž dvě sezóny po sobě), Phil Esposito (5) a Bobby Orr (6). Není to ale vše, za co může být hvězda Bostonu obdivována.

Pastrňák totiž ve svých 27 letech poskočil na deváté místo historického bodování mezi českými hráči v NHL. Na kontě má nyní 718 bodů, čímž překonal Martina Straku a Petra Nedvěda (oba 717 bodů). Na osmého Petra Sýkoru ztrácí pouhé tři body.

Zdroj: NHL, Boston Bruins, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.