Spojte se s námi


Hokej

Tomáš Hertl poprvé skóroval za Vegas: Je zábava tu hrát, ale větší radost mám z play-off. Filip Chytil měl mít po sezoně, už ale trénuje s Rangers

Konečně to tam spadlo. Tomáš Hertl se vůbec poprvé prosadil v novém dresu a dotáhl Vegas Golden Knights k vysoké výhře nad Minnesotou Wild. Skvělou zprávou pak je, že Filip Chytil již trénuje s týmem New Yorku Rangers.

Publikováno

dne

Konečně to tam spadlo. Tomáš Hertl se vůbec poprvé prosadil v novém dresu a dotáhl Vegas Golden Knights k vysoké výhře nad Minnesotou Wild. Skvělou zprávou pak je, že Filip Chytil již trénuje s týmem New Yorku Rangers.

Tomáš Hertl poprvé zazářil

Je to už déle než měsíc ode dne, kdy v NHL došlo k velkému transferu, který se týkal jedné z největších českých hvězd. Tomáš Hertl 8. března v zámoří poprvé změnil dres, San Jose Sharks vyměnil za Vegas Golden Knights.

Organizace z Nevady se nebála zariskovat. Odchovance pražské Slavie podepsala navzdory jeho zdravotnímu stavu, když nebylo jasné, kdy přesně bude moci znovu hrát.

Hertl ostatně hned 14 zápasů po svém příchodu do Vegas vynechal. Poprvé nastoupil 9. dubna na půdě Vancouveru. Hned si připsal první kanadský bod za asistenci, nicméně Golden Knights prohráli 4:3.

Ani druhý zápas s již bývalou hvězdou Sharks úřadující šampioni nezvládli. Z Edmontonu odjížděli po debaklu 5:1. V noci z pátku na sobotu se ale hrálo konečně v Las Vegas a podle toho zápas vypadal.

Tomáš Hertl naskočil poprvé před domácími fanoušky a souboj s Minnesotou Wild si užil. Poprvé v novém dresu se trefil, gólem překonal legendárního Marca-André Fleuryho a pomohl k vítězství 7:2.

Za zmínku stojí, že byl ohlášen jako třetí hvězda utkání a Vegas si zajistilo účast v play-off.

„Bylo to skvělé. Všichni měli radost. I fanoušci. Je skvělé se poprvé trefit před domácími fanoušky, protože je prostě zábava tady hrát. Ještě větší radost ale mám z toho, že jsme urvali místo v play-off,“ vyjádřil se po zápase.

Filip Chytil se nečekaně vrací?

Kromě trefy Tomáše Hertla se ale v NHL řeší ještě jeden skvělý moment z pohledu českých fanoušků. Filip Chytil si totiž na konci ledna obnovil zranění v horní části těla a New York Rangers oznámil, že rodák z Kroměříže má po sezoně.

Jenže to byl zřejmě unáhlený závěr. Hokejista, který v této sezoně naskočil kvůli zraněním jen do deseti utkání v NHL, se totiž v pátek poprvé objevil na tréninku a navíc v plné zátěži.

„Je skvělé ho mít zpět. Určitě si to užil, vypadal dobře. Nemáme však žádný časový plán, nebudeme na něj určitě nijak tlačit. Jakmile bude cítit, že je na tom dobře, bude to jiný příběh,“ cituje server NHL trenéra Petera Lavioletta.

Chytil si v této sezoně připsal šest asistencí. V minulém ročníku nasbíral 49 bodů. Rangers si sice vedou skvěle i bez něj, když jsou nejlepším týmem celé NHL, nicméně s moravským rodákem v sestavě by mohli být v play-off ještě o něco silnější. Není vyloučeno, že by do něj mohl zasáhnout.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.