Spojte se s námi


Hokej

Ostuda, je o čem přemýšlet. Jak reagují fanoušci českého hokeje na prohru proti Švédsku?

Český národní tým v rámci prvního utkání na Beijer Hockey Games neuspěl a podlehl Švédsku 1:4, a to zcela zaslouženě. Svěřenci Radima Rulíka toho bohužel předvedli pramálo, jak na zápas proti hokejistům Tre Kronor reagují fanoušci?

Publikováno

dne

Český národní tým v rámci prvního utkání na Beijer Hockey Games neuspěl a podlehl Švédsku 1:4, a to zcela zaslouženě. Svěřenci Radima Rulíka toho bohužel předvedli pramálo, jak na zápas proti hokejistům Tre Kronor reagují fanoušci?

První vystoupení českého národního týmu na švédských hokejových hrách nebylo nejen pro fanoušky zrovna oku lahodící. Byť vstup do utkání se českému týmu vydařil, už po sedmi minutách od úvodního buly skóroval dlouholetý tahoun Ocelářů Martin Růžička.

Jenže to bylo z představení českého národního týmu vše. Švédové následně převzali iniciativu a od zhruba poloviny první třetiny drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou.

Na gólech se to projevilo až v závěru první periody, kdy za hokejisty Tre Kronor skórovali Linus Johansson a Marcus Sorensen. Druhá i třetí třetina pak byla ze strany Čechů upřímně a objektivně jednoduše tragická, bohužel.

Svěřenci Radima Rulíka vyslali na brankáře Marcuse Hogberga za 40 minut hry pouze sedm střeleckých pokusů, zatímco domácí pokropili Jakuba Málka za dvě třetiny hned 21 projektily. Ještě horší pohled do statistik umocňuje fakt, že měli Češi k dispozici tři přesilovky.

Švédsko tak ve třetí třetině už jen dokonalo výhru proti prakticky bezzubému soupeři. Další góly přidali Jacob De La Rose a Victor Ejdsell. Domácí tak svého soka porazili 4:1 a co do přímých pokusů na bránu přestříleli poměrem 26:13

Reakce fanoušků

Je tak pochopitelné, že fanoušci českého hokeje z prvního utkání na švédských hokejových hrách nejsou nadšení. Pod příspěvkem Českého hokeje na facebookových stránkách se vyrojila spousta komentářů, mnoho z nich ale vybízí ke klidu a vypichuje pozitivní aspekty zápasu.

„Výsledek vypadá špatně, ale hlavní je to, že se vyzkoušeli další hráči. Co si budeme – z tohoto výběru bude na MS minimum hráčů. Další věc je ta, že Švédové mají na tomto turnaji fakt dobrý tým. Bylo také vidět to, že tento český výběr je tentokrát starší. Od druhé třetiny tam chyběla taková ta energie, která během předchozích turnajů nechyběla,“ píše ve svém komentáři Petr Szczypka – Denk.

„Nebudu tu nadávat. V poslední době předvádíme slušné výkony. Každý zápas se nepovede, ale dnes to byla hrůza,“ reaguje Franta Wiener.

„A za co je chválit, to nemohu najít. Byla to slabota, nepředvedli vůbec nic. Švédsko hrálo na 90 procent a naši tak asi na 20. Nebylo tam nic. Hoši, jestli takhle zahrajete na mistráku, to tam radši pošlete holky,“ uvedla Lenka Raputová.

Trenérský štáb zkrátka zkouší…

Další komentáře pak hovoří o ostudě, tragédii, hře bez nápadu a celkově bezzubém výkony, což je zkrátka objektivní pravda. Řada dalších příznivců českého hokeje ale zdůrazňuje právě ten zásadní faktor, kdy trenérský štáb okolo Radima Rulíka ještě před domácím MS zkouší různé hráče.

„Zkoušíme hráče a zkoušíme, co funguje. Navíc Švédové tam mají to nejlepší, co v Evropě mají. U nás někteří teprve pomalu sbírají mezinárodní zkušenosti. V tomhle výběru je 10 nových hráčů a tím pádem je ten kádr jiný než ve Švýcarsku,“ upozorňuje Fanoušek hokeje.

„No, je o čem přemýšlet. Švédové si s námi dělali co chtěli. Tak hlavně neházet flintu do žita, rychle zapomenout a začít hrát pořádný hokej,“ má jasno Iva Vagenknechtová.

Další klání sehrají čeští hokejisté v sobotu ve 12:00 s Finskem, které ve čtvrtek porazilo Švýcary 4:2.

Zdroj: Beijer Hockey Games, Český hokej – Facebook

Reklama

Oblíbené