Spojte se s námi


Hokej

Kombinace zkušenosti a mládí: Trenér Rulík vysvětlil, proč do nominace na švédské hry zařadil některá konkrétní jména

Trenér české hokejové reprezentace Radim Rulík na středeční tiskové konferenci odhalil nominaci národního týmu pro nadcházející švédské hokejové hry. Kromě toho okomentoval složení týmu a své konkrétní důvody co do volby hráčů pro nominaci.

Publikováno

dne

Trenér české hokejové reprezentace Radim Rulík na středeční tiskové konferenci odhalil nominaci národního týmu pro nadcházející švédské hokejové hry. Kromě toho okomentoval složení týmu a své konkrétní důvody co do volby hráčů pro nominaci.

Český národní tým se od 8. do 11. února 2024 zúčastní třetího podniku Euro Hockey Tour, který proběhne ve švédském Karlstadu. V týmu opět nechybí mládí v kombinaci s už zkušenými hráči.

Přesně 100 dní před začátkem mistrovství světa v Praze a Ostravě tak fanoušky nominace na Beijer Hockey Games zajímavá mnohem více než kdy jindy.

V holešovické aréně v Praze se bude v pondělí trenérům hlásit celkem 18 hráčů z české nejvyšší soutěže, 6 hráčů z finské nejvyšší soutěže, 2 hráči z elitní švédské ligy a jeden hráč ze švýcarské National League.

„Zvolili jsme cestu, že se podíváme také na další hráče. Obrázek o kostře jsme si udělali, ale musíme mít i další varianty. Na každé místo v sestavě chceme mít víc alternativ,“ řekl trenér Rulík na středeční tiskové konferenci, jehož slova cituje také server Hokej.cz.

„Musíme si rozšířit obzory. Může se stát, že si tady všechno namalujeme, a změní se to během vteřiny. Musíme mít připravené různé varianty a být v obraze, aby si to sedlo,“ dodává kouč české hokejové reprezentace.

Rulík vysvětlil své volby co do nominace na švédské hry

Do národního týmu tentokrát neobdržel pozvánku Marek Langhamer. Jeho místo v reprezentaci pro švédské hokejové hry zaujme Šimon Zajíček z Litvínova. Poprvé na sebe dres nároďáku obleče také Ondřej Kaše.

„Od jeho (Langhamerovy) nominace jsme upustili ze zdravotních důvodů a kvůli tomu, že není v pravidelném zápřahu,“ vysvětlil šéf české střídačky.

Tahouny národního týmu na švédských hrách by měli být Jan Kovář a Martin Růžička. A i tady trenér Rulík vysvětlil svou volbu, proč střelce Ocelářů po dlouhé době opět nominoval.

„On je vítězný typ. Na titulech má obrovský podíl nejen účastí na ledě, ale taky v kabině. Dokáže tým vybláznit k maximálně obětavému výkonu,“ uvedl Rulík.

Forvardi Pardubic Lukáš Sedlák a Martin Kaut do Karlstadu neodcestují, načež i tady je důvod poměrně jednoduchý. Trenérský štáb jim totiž dává prostor na doléčení zranění. Co je ale na celé nominaci nejdůležitější, realizačnímu týmu se postupně skládá představa o nominaci na domácí MS.

„Naše priorita bude trefit skladbu týmu. Člověk bude trochu na trní, jak to všechno dopadne. Dalo by se říct, že představu o nějakém jádru mám. Ne vždycky ale může být naplněná, bude to dané okolnostmi,“ řekl závěrem s tím, že si trenéři rozdělí monitorování hráčů v NHL.

Zdroj: Česká hokejová reprezentace, Hokej.cz, X

Reklama

Oblíbené