Spojte se s námi


Hokej

Rulík po prohře se Švédskem nadšený nebyl. Za 3 dny z nich mistry neudělám, říká

Česká hokejová reprezentace nevstoupila do švédských hokejových her vůbec dobře. Češi na úvod turnaje podlehli domácím Švédům 1:4, přičemž trenér národního týmu Radim Rulík jen těžko hledal pozitiva.

Publikováno

dne

Česká hokejová reprezentace nevstoupila do švédských hokejových her vůbec dobře. Češi na úvod turnaje podlehli domácím Švédům 1:4, přičemž trenér národního týmu Radim Rulík jen těžko hledal pozitiva.

Nebyl to zápas, který by zrovna lahodil oku českého hokejového fanouška. Byť vstup do utkání se českému týmu vydařil, už po sedmi minutách od úvodního buly skóroval dlouholetý tahoun Ocelářů Martin Růžička.

Jenže to bylo z představení českého národního týmu vše. Ještě do konce první třetiny Švédové otočili skóre utkání ve svůj prospěch, když se v čase 17:46 trefili Linus Johansson a o další minutu později Marcus Sorensen.

Prostřední část zápasu přinesla několik dvouminutových trestů, ani jeden z týmů však nabídnuté přesilovky využít nedokázal. Co do statistik a čísel však bylo Švédsko lepším týmem.

Hokejisté Tre Kronor vyslali na bránu Jakuba Málka jedenáct střeleckých pokusů, zatímco Češi prověřili Marcus Hogberga jen pěti střelami. Ještě horší pohled do statistik za druhou třetinu umocňuje fakt, že měli svěřenci Radima Rulíka k dispozici tři přesilovky.

Hrůza a děs, dalo by se říct. Jenže zcela objektivně řečeno, třetí perioda nabídla z pohledu českého týmu ještě větší katastrofu. Švédský gólman se v bráně příliš nezapotil, když na jeho bránu přilétly pouze dva puky za celých 20 minut.

Švédsko tak v třetí třetině už jen dokonalo výhru proti prakticky bezzubému soupeři. Další góly přidali Jacob De La Rose a Victor Ejdsell. Domácí tak svého soupeře porazili 4:1, přestříleli co do přímých pokusů na bránu poměrem 26:13, načež Češi vypálili na Hogberga za 40 minut hry pouze sedmkrát.

Je to o kvalitě hráčů, má jasno Rulík

Trenér národního týmu Radim Rulík tak zcela pochopitelně po zápase jen těžko hledal nějaká pozitiva. Podle slov v jeho vyjádření logicky panuje velká nespokojenost.

„My jsme se neudrželi na kotouči, nepomohli jsme si ani přesilovkou. V útočném pásmu už jsme se pak skoro vůbec neudrželi, měli jsme hodně nepřesných přihrávek a celkově hra z naší strany nebyla optimální. Švédové nám toho moc nedovolili. Co jsem u týmu, tak rozdíl mezi námi a soupeřem byl nejmarkantnější,“ řekl Rulík, jehož slova ocitoval server Hokej.cz.

„Podívejte se na extraligu, tam to vidíte… Je v ní strašně nepřesností, tady to jenom dokresluje. Navíc tempo na Euro Hockey Tour je daleko vyšší. Je to o kvalitě hráčů,“ má jasno Rulík.

„Chtěli jsme tady zkusit další hráče, máme v přípravě nějakou filosofii. Nemáme olympijské vítěze a mistry světa. Mít je, tak by asi nastoupili, ale my je nemáme a já je za tři dny nevytvořím,“ dodal kouč české reprezentace.

Závěrem ale trenér Rulík uvedl, že se hráči i přes prohru snažili, šli do utkání se Švédskem naplno a nic nepodcenili. Bohužel však zápas dopadl tak, jak dopadl. Další klání sehrají v sobotu ve 12:00 s Finskem, které ve čtvrtek porazilo Švýcary 4:2.

Zdroj: Beijer Hockey Games, Hokej.cz, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.