Spojte se s námi


Bojové sporty

OKTAGON 50: Dva noví šampioni, Keitova vražda a Peňázův tvrdý knokaut. Podívejte se na všechna ukončení

Oktagon se v sobotu vrátil do Ostravy s jubilejním galavečerem OKTAGON 50. Ten nabídl několik atraktivních bitev, z nichž hned dvě byly titulové. O trůn pérové váhy se utkali Losene Keita a Niko Samsonidse, v lehké váze se pro změnu o šanci stát se novým králem divize porvali Ivan Buchinger a Ronald Paradeiser.

Publikováno

dne

Oktagon se v sobotu vrátil do Ostravy s jubilejním galavečerem OKTAGON 50. Ten nabídl několik atraktivních bitev, z nichž hned dvě byly titulové. O trůn pérové váhy se utkali Losene Keita a Niko Samsonidse, v lehké váze se pro změnu o šanci stát se novým králem divize porvali Ivan Buchinger a Ronald Paradeiser.

Prelims OKTAGON 50

První duel galavečera OKTAGON 50 doručil i první ukončení

Celý galavečer OKTAGON 50 otevřel duel, v němž se střetli Michal Konrád a Marco Novák. V souboji dvou stylů byl Konrád tím, který měl chtít zápas převzít na zem, a Novák je naopak ortodoxní postojář, který navíc s MMA nemá tolik zkušeností.

Ostatně duel s českým bojovníkem byl pro slovenského ranaře teprve čtvrtým pod pravidly MMA. Podle toho první kolo vypadalo. Konrád vzal po půl minutě zápas na zem, rychle se dostal Novákovi do zad, ale navzdory dominantní pozici zápas neukončil a Nováka příliš neohrozil.

V poslední minutě navíc Novák vstal a dokázal být v klinči tím, kdo rozdává údery a kdo natlačil svého soka na pletivo. Ve stejném stylu pak pokračovalo kolo druhé. Minutu a půl před jeho koncem Slovák uštědřil Konrádovi několik kolen na tělo a ten se poroučel k zemi.

Tam nenechal Novák nic náhodě a došel si pro ukončení na TKO, když musel zápas zastavit rozhodčí. Slovenský bojovník si tak vylepšil skóre na 3-1, zatímco Konrád už to má 8-11 a připsal si třetí porážku v řadě.

Kotalík a Raška svedli tvrdou bitvu, zastavilo ji zranění

Následovala bitva, která měla favorita nejen u sázkových kanceláří, ale také u fanoušků. Byl jím Ondřej Raška, ostravský rodák, který změřil síly s Michalem Kotalíkem, který nezažívá nejlepší roky. Kotalík navíc opět nenavážil a tak upadl v nemilost zase o něco víc.

Zatímco Raška se chtěl oklepat z jedné prohry, Kotalík nastřádal po návratu do Oktagonu dvě. Poslední zápas navíc neabsolvoval. Proto bylo trochu překvapení, že se ještě do organizace vrací. Nicméně ještěže tak.

Raška a Kotalík totiž doručili výborný a atraktivní zápas. V první minutě byla k vidění tvrdá přestřelka, v níž měl mírně navrch Kotalík. Raška tak duel svázal a používal wrestling, aby dostal zápas pod kontrolu. Chtěl dostat soupeře na zem, to se mu ale dlouho nedařilo. V klinči na pletivu měl však navrch.

Kotalík se mu z něj ale vysmekl a snažil se rozpoutat chaotickou přestřelku, to ovšem Raška nedovolil a uprostřed klece takedownem dostal soupeře na zem. Rozdával údery, působil damage, Kotalík ovšem přežil, vstal a poslední minuta kola se nesla ve znamení přestřelky v postoji, kdy se ani jeden ranař nebránil a jen si vyměňovali údery.

Druhé kolo bylo víceméně podobné. Na zem se nedostalo, v postoji byl duel atraktivní a v něm také skončil. Kotalík špatně došlápl, zranil se a zápas musel být ukončen. Připsal si tak třetí prohru v řadě. Nemá se ale za co stydět. Předvedl minimálně atraktivní zápas a to by mu mohlo pomoci k další šanci.

Raška si vylepšil skóre na 10-8, Kotalík to má nyní 6-7.

Bitvu cizinců ovládla stálice organizace

Nováček proti stálici organizace. Oktagon je domovem Mátého Kertésze už od roku 2018. Poslední dva zápasy ovšem prohrál a tak si chtěl napravit chuť. V Ostravě přivítal Ammariho Diedricka, který naskočil do svého šestého profesionálního zápasu.

Očekávalo se, že Diedrick bude hrozit především v postoji, což se potvrdilo. Zejména levou nohu rozkopával maďarskému bojovníkovi pořádně. I proto se Kertész rozhodl pro věc jemu už vlastní. Použít wrestling. Zhruba v polovině kola konečně doručil takedown a tam dominoval, byť větší škody nenapáchal.

Druhé kolo bylo ze všech nejatraktivnější. Celé se odehrálo v postoji. Maďar sice zkoušel párkrát doručit takedown, ale vždy neúspěšně. Diedrick nadále rozkopával Kertészovi nohu, Máté se soustředil primárně na obličej Angličana a oboustranná damage byla znatelná.

Ve třetím kole jsme z počátku mohli pozorovat výměny v postoji. Zhruba po minutě a půl ale Kertész přenesl duel na zem a tam jej odkontroloval. Diedrick se dobře bránil, snažil se z beznadějné pozice dostat, ale neúspěšně. Závěr kola navíc Kertész chtěl ovládnout i tvrdými údery a tak si došel pro zaslouženou výhru na body.

Kertész si připsal čtrnáctou výhru v kariéře, z toho devátou v Oktagonu. Diedrick to má nyní 4-2.

Kuzník překvapivě prohrál na body

Další miláček ostravského publika Matěj Kuzník před sebou měl duel s Ebrahimem Hosseinpourem. Jeho skóre 7-7 sice není úplně skvostné, nicméně potrápil například Karola Ryšavého, porazil Marka Bartla a posledně nestačil na Jana Malacha.

Kuzník tak byl favorit, nicméně ovládl jen dva z posledních pěti zápasů. Naposledy jej porazil bývalý šampion Mateusz Legierski. Nyní tedy chtěl dojít pro vítězství proti podceňovanému soupeři a od začátku bylo evidentní, že to nebude jen tak.

Hosseinpour byl zdatný v postoji a třebaže Kuzník zhruba po necelé minutě doručil snadný takedown, jeho soupeř vzdoroval, dokázal se postavil a zbytek kola naopak dominoval právě on. Ve druhém kole to z počátku vypadalo jako na houpačce, nicméně v postoji i na zemi byl tím lepším německý bojovník.

Ve třetím kole měl navrch Hosseinpour. Psychicky i fyzicky. Němec pod sebou Kuzníka na zemi kontroloval a snažil se působit co největší škody. Domácí bojovník se snažil ze spodní pozice alespoň o chycení submise, Němec si veškeré pokusy ovšem zkušeně pohlídal a došel si pro vítězství na body.

Kuzník si tak připisuje druhou prohru v řadě a skóre se mu mění na 18-9. Hosseinour se pro změnu dostává na pozitivní bilanci 7-6.

Xavier ukončil Vinniho, pak šel vyzvat Vémolu

Souboj o to, kdo vyzve Karlose Vémolu? Možná ano, možná ne. Vše bude záležet na tom, jak na tom bude Terminátor po duelu s Pirátem a jestli bude chtít před odvetou s Attilou Véghem cokoliv riskovat. Nicméně výzvu má na stole.

V polotěžké váze se totiž utkali Rafael Xavier, který už byl jednou blízko titulové šance, a Dan Vinni, který při premiéře v organizaci ukončil Daniela Škvora a chtěl co nejdříve bojovat o pás.

Xavier měl jasno v tom, že se zápas nesmí dostat na zem, nicméně Vinni je nepříjemný soupeř. Má zkušenosti z boxu bez rukavic, má vynikající jiu-jitsu, je nečitelný. V prvním kole měl ovšem navrch Brazilec, byť jen mírně.

Angličan spíše naznačoval a zkoušel soupeře rozhodit, Xavier byl trpělivý, čekal na šanci. Když přišla, tak se trefil. A ve druhém kole zápas nemilosrdně ukončil.

Po duelu Xavier přeskočil klec a namířil si to přímo za Vémolou. S ním si vyměnil několik slov a jasně si řekl o zápas a titulovou šanci.

Hlavní karta OKTAGON 50

Široký jako další domácí bojovník na akci OKTAGON 50 prohrál

Hlavní kartu galavečera OKTAGON 50 otevřeli Jan Široký a Stefan Catacoli. Za zmínku stojí, že ostravský rodák se měl původně utkat s Hafenim Nafukou, ten ale nemohl nastoupit. Angličan vzal zápas na short-notice.

Z outsidera tak byl najednou favorit a Široký chtěl tuto roli potvrdit. V prvním kole to ale nevypadalo vůbec dobře. Catacoli vzal Širokého na zem, dostal se mu do zad a téměř celých pět minut se mu snažil nasadit škrcení. Neúspěšně.

Ve druhém kole se ovšem karty víceméně otočily. Široký byl lepší, silnější. Nedostal se do tak dobrých pozic jako Catacoli v předešlém kole, nicméně stále byl tím dominantním bojovníkem a rozdával údery.

Třetí pětiminutovku zahájil lépe Angličan. Vzal zápas na zem, znovu se dostal soupeři do zad a znovu zkoušel nasadit škrcení. Opět neúspěšně. Široký pozice na chvíli přetočil, netrvalo to však dlouho a byl to zase Catacoli, kdy měl navrch. Zase se dostal do zad a opakoval se stejný scénář jako pár chvil před tím.

Široký skvěle bránil, na výhru to ale pochopitelně nestačilo. Vyhrál druhé kolo, zbylá dvě ovšem prohrál. Aktuálně tak má skóre 13-16, zatímco Catacoli si polepšil na 7-1.

Peňáz doručil výstavní KO

Téměř až malé severské derby s moravským zástupcem. Matěj Peňáz je sice z jižní Moravy, nicméně má toho mnoho odtrénováno ve Švédsku, kde ostatně se svou partnerkou nějakou dobu strávil. Jeho soupeř Ole Magnor je pro změnu z Norska a tak by se našla zajímavá příběhová linka

Tou zásadnější ovšem bylo to, v jaké formě se Money vrátí po roční pauze a vážném zranění ruky. Magnor je navíc komplexní bojovník, zdatný v postoji, zdatný na zemi. Po dlouhé vynucené přestávce nelehký soupeř, třebaže kurzy hovořily úplný opak.

Peňáz byl totiž největším favoritem na celé kartě. Sám tomu ovšem nepřikládal velkou váhu. Naopak. Jeho soupeř jej ale zkoušel od úvodu překvapit a nachytat v postoji. Otestoval i Moneyho bradu, ta obstála.

Pak ale přišel čas moravského ranaře. Ten po 29 vteřinách doručil ukázkový knokaut po sérii několika úderů, přičemž jeden uštědřil Magnorovi i kolenem přímo na bradu. Vylepšil si tak bilanci na 8-1, přičemž sedm duelů ukončil na KO/TKO.

Lengál ve vyrovnané bitvě nestačil na Barka

Mohl to být zápas večera. Měl být jednou z odzdob. Dva excelentní postojáři proti sobě. Vladimír Lengál jako další z domácích hvězd, Samuel Bark jako dobyvatel ze severu Evropy. Že bychom se ale dočkali postojářské řežby? Nikoliv.

První kolo sice bylo v postoji, ale vesměs nic zásadního se v něm nestalo. Na úder se čekalo déle než minutu. Šlo znát, že oba borci ze sebe mají respekt. Závěr kola byl o něco akčnější, navrch v něm měl Bark, ale žádná paráda to nebyla.

Ve druhém kole se tempo i nasazení změnily, nicméně v postoji se toho mnoho nedělo. K vidění bylo mnoho wrestlingu, sem tam nějaká výměna v postoji. Ale mnoho toho nebylo. Nicméně navrch měl tentokráte Lengál.

Následovalo kolo poslední a v něm to bylo tak trochu jako na houpačce. Lengál do něj šel vyčerpaný, Bark vypadal čerstvěji. Přesto z počátku byl tím, kdo zkoušel tvořit zápas, moravský bojovník. Brzy to však začal Švéd otáčet a druhou půlku zápasu dominantně ovládl, když působil i tvrdé škody.

A co na to bodoví? Dva viděli vyhrát Barka 29-28, jeden viděl stejně vítězství domácí hvězdy. Bark to má nyní 9-2, Lengál 6-3.

Oktagon má v lehké váze nového krále

Odveta mezi slovenskou legendou a největší slovenskou nadějí. Minule Ivan Buchinger dokázal vyhrát, Rony Paradeiser ovšem tehdy duel nezvládl hlavně ve své hlavě. Tentokráte to mělo být jiné. Ronald se za tu dobu hodně posunul a chtěl to ukázat.

A minimálně v první polovině kola to znát bylo. Buchinger v postoji brutálně inkasoval, šel i k zemi. Skoro to vypadalo, že co nevidět bude zápas ukončen. Buki ovšem ukázal tvrdou bradu, velké srdce a situaci ustál. Ve druhé polovině kola se duel víceméně srovnal. Slovenská legenda se nadechla, chvíli zkoušela dostat zápas na zem, klinčovala a sama svého soupeře v postoji natrefovala.

Každopádně první kolo nabídlo dosud nejlepší část turnaje a fanoušci v napětí očekávali kolo druhé. To bylo opět naprosto šílené. Tvrdé údery lítaly na obou stranách, Buki zkoušel rány z otočky, Paradeiser však měl v postoji převahu i díky svým rozměrům, které hrály v jeho prospěch.

Třetí pětiminutovka pokračovala ve výborném tempu. Většina opět proběhla v postoji, kde jsme pozorovali tvrdé přestřelky a oba borci si způsobili značnou damage. Větší ale byla na obličeji Buchingera a to se mu stalo osudným, jelikož po konci třetího kola nemohl v zápase pokračovat, když jeho roh raději zápas zastavil, třebaže sám Buki chtěl ještě dál bojovat.

Paradeiser tak svůj třetí titulový zápas zvládl a poprvé v kariéře se stal šampionem Oktagonu. „Chci Ivanovi poděkovat, je to v mém srdci velký šampion,“ vyjádřil se po zisku titulu.

Rony má nyní skóre 18-8. Buki si „pohoršil“ na 41-9.

Keita brutálně ukončil Samsonidseho

Souboj dvou velkých talentů. Zatímco Losene Keita se již stihl stát přední hvězdou Oktagonu a miláčkem fanoušků, tak Niko Samsonidse se zatím do srdcí příznivců tolik nezapsal. Změnit to však chtěl a mohl duelem právě s Black Pantherem.

Samsonidse byl vnímán jako až nečekaně velký outsider. Nevěřili mi fanoušci, ani bookmakeři. Tlak tedy byl na straně Keity, který už na něj však je zvyklý. V jeho prospěch hrály také zkušenosti z titulových bitev, přeci jen už Oktagonu vládl v lehké váze a získal i prozatímní titul v pérové váze.

Německý bojovník se ovšem rozhodl ukázat, že bude minimálně důstojným soupeřem. V prvním kole s Keitou svedl vyrovnanou bitvu, v níž měl pravděpodobně i navrch. Zejména v momentě, kdy se dostal zápas na zem, dokázal Panthera kontrolovat pod sebou a uštědřil mu i pár loktů.

Ve druhém kole však Keita poměrně rychle zažehnal všechny pochybnosti, když Samsonidseho brutálně poslal k zemi, kde jej další ranou vypl a pak mu ještě úplně zbytečně uštědřil jeden granát, třebaže byl Samsonidse úplně mimo.

Keita tak získal další pás a polepšil si na 12-1. Samsonidse prohrál potřetí v kariéře a rozhodně se nemá za co stydět. Museli jej odnášet na nosítkách.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.