Obří protesty na Slovensku! Hráči téměř všech hokejových klubů se sešli před Úřadem vlády

Jestliže si v České republice stěžujeme na přísná a nesmyslná opatření, která neprospějí vesměs nikomu, tak co potom mají dělat na Slovensku? Protestovat? Kdoví, ale přesně to se děje. Minimálně tak učinili hokejisté téměř všech slovenských klubů.

Zdroj: facebook.com/hokej.sk

Sport trpí nejen v České republice, ale také na Slovensku. Na rozdíl od našich vladařů však ti slovenští zrušili prakticky všechny hromadné akce, včetně těch sportovních. A že po kritice došlo k ústupkům? Nedostatečné.

Dle slovenského premiéra totiž je dostatečné, když se zápasu bude moci zúčastnit 50 lidí. To je však na hokejové utkání malý počet i bez diváků. Mimo to, diváci tvoří nemalou část příjmů a to, že nebudou moci na stadiony, opět způsobí další ztráty. Slovenské hokejové kluby se navíc nedočkaly žádné kompenzace vzniklých škod. Ani se o tom zatím nemluvilo.

K radikálnímu kroku, kterým pak rušení, respektive extrémní omezení sportovních akcí bezpochyby je, má dojít hned před začátkem nejvyšší tamní ligové soutěže, jejíž start byl plánován na 2. říjen. Protestům se tedy nelze divit.

Hokejisti z takmer všetkých slovenských klubov sa zišli pred Úradom vlády!

Zveřejnil(a) Dnes24 dne Středa 30. září 2020

A jak vlastně protest vypadá? Hokejisté téměř všech extraligových i prvoligových klubů se sešli v Bratislavě před Úřadem vlády, kde odevzdali list se svými požadavky. Pochopitelně byli oblečeni v dresech klubů, jejichž barvy hájí, a přijeli klubovými autobusy.

„Šport je práca ako každá iná. Športovci musia z niečoho žiť a ak im štát zakazuje pracovať, mal by to kompenzovať. Po najnovšom oznámení o 50 účastníkoch sa možno zápasy budú môcť hrať,  no kluby majú obrovské straty a stále budú bez príjmov zo vstupného. Celé leto sa to neriešilo a malo by sa už konečne začať komunikovať,“ nechal se slyšet Branislav Rapáč, útočník Slovanu Bratislava.

Zdroj: Hokej.sk

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Mají pravdu.U nás gestapák Prymula zavádí dětinské opatření,které jsou úplně k hovnu a tím posílá kluby do hajzlu.My na něj serem.My na hokej půjdeme.A v hospodě nás bude sedět 20 u stolu.

  2. Jasně, zahraniční superobchody mohou být otevřeny, protože z toho má někdo peníze. Nám upírají zábavu, už by se ti co to dělají měli vyklidit a hlavně lékaři ve vedení státu ať jdou raději pomáhat do nemocnic.
    Šuki

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.