Spojte se s námi


Hokej

Obří přestup v NHL, Nashville ulovil Stamkose! Jsme nadšeni, hlásí GM Trotz. Došlo také na překvapení

V Nashvillu si po prvním dni otevření trhu s volnými hráči mnou ruce. Několik skvělých podpisů završil příchod hvězdného útočníka Stevena Stamkose. Čtyřiatřicetiletý kanonýr si plácnul s Predators hned na čtyři roky. Celkem si za tuto dobu vydělá 32 milionů amerických dolarů.

Publikováno

dne

V Nashvillu si po prvním dni otevření trhu s volnými hráči mnou ruce. Několik skvělých podpisů završil příchod hvězdného útočníka Stevena Stamkose. Čtyřiatřicetiletý kanonýr si plácnul s Predators hned na čtyři roky. Celkem si za tuto dobu vydělá 32 milionů amerických dolarů.

Steven Stamkos byl letos na trhu s volnými hráči asi vůbec největší eso ze všech. Do poslední chvíle se spekulovalo, jestli dostane od Tampy Bay nabídku a zůstane tam, kde jeho kariéra v roce 2008 začala. Tenkrát si ho Lightning vybrali jako jedničku draftu.

Své předpoklady dosyta naplnil, v dalších letech se stal výraznou osobností klubu, který s kapitánským céčkem na hrudi dovedl v letech 2020 a 2021 ke Stanley Cupu. Nyní je ale spojení Stamkos – Lightning minulostí. Od další sezony bude hrát dnes už ostřílený borec za Nashville Predators.

„Jsme neuvěřitelně nadšeni, že můžeme podepsat hráče, který jednou bude patřit do Síně slávy. Pro budoucnost naší organizace je to velký den. Steven, který jako kapitán dvakrát vyhrál Stanley Cup, je osvědčeným vítězem a lídrem, který z nás udělá lepší tým na ledě. Je to hráč, od kterého se mohou naši mladší hráči učit,” zářil po oficiálním oznámení generální manažer Barry Trotz pro klubový web.

Skvělá práce Barryho Trotze

Stamkos je svým způsobem typ hráče, kterého by chtěla celá liga, ale ne každý si jej může dovolit. Predators však pod vedením nového GM udělali v posledních dvou letech do kádru pořádný řez. Zbavili se několika zvučných jmen, kolem Romana Josiho nebo Filipa Forsberga postavili mladý tým. 

Díky tomu si vytvořili pod platovým stropem luxusní polštář. Před otevřením trhu s volnými hráči měl Nashville po Utahu nejlepší výchozí pozici směrem k zajímavým podpisům. A tým kolem Barryho Trotze toho dokonale využil.

„Když jsem se stal generálním ředitelem Predators, mnohokrát jsem řekl, že chci do naší franšízy přivést ‚sériové vítěze‘. Neexistuje nikdo, kdo by se do této kategorie hodil víc než Steven Stamkos,” řekl Trotz.

Stamkos: Měl jsem dobrý pocit

Kanadský útočník, jenž dokáže hrát na centru i na křídle, měl podle zámořských informací mnoho nabídek. Nakonec ho ale nejvíce zaujala ta od Nashvillu. V country městě si během následujících čtyř let vydělá 32 milionů amerických dolarů.

„Je to samozřejmě velmi zvláštní okamžik pro mou rodinu i pro mě. Nemůžeme být více nadšeni, že se připojíme k organizaci Nashville Predators,“ řekl Stamkos ze svého domova na Floridě přes videohovor. Podle jeho slov to byla v posledních dnech doslova smršť plná emocí.

„Měl jsem docela dobrý pocit, že budeme muset udělat velké rozhodnutí, až se dnes ráno probudíme,” přiznal. Rozhodnout se pro Nashville mu pomohli také bývali hráči Predators, kterými jsou Ryan McDonagh a Luke Schenn. Největší podíl na podepsání kontraktu ale mělo podle něj kolektivní setkání s Trotzem a koučem Andrew Brunettem.

Sladkým bonusem pro Stamkose je pak také příchod jeho bývalého spoluhráče Jonathana Marchessaulta. Když si spolu během pondělí zavolali, myslel si Stamkos, že Marchessault jen monitoruje situaci a zvažuje podpis. Načež zazněla v telefonu odpověď: „Ne Stammere, já jdu taky!“ řekl Marchessault. „Takže to bylo dnes docela zábavné překvapení,” dodal Stamkos.

Zdroj: NHL, Nashville Predators

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.