Spojte se s námi


Ostatní

Maroko jako další účastník MS 2018 v Rusku

Publikováno

dne

Kdo zaznamenal mé preview na zápas Pobřeží slonoviny – Maroko (viz. http://www.ruik.cz/zapas-vsechno-sehraje-pobrezi-slonoviny-marokem/) a inspiroval se tipem v jeho závěru, ten měl tentokrát radost.

Radost totiž měli i fanoušci Maroka, které díky výhře 0:2 postoupilo na MS 2018 v Rusku.

Maroko díky skvělému výkonu v kvalifikační skupině C, kde neobdrželi ani jeden gól, postoupilo s náskokem 4 bodů na druhým Pořebžím slonoviny.

K postupu na MS tak v případě Maroka došlo po dvaceti letech, neboť poslední MS hráli Maročané roku 1998.

Maroko v kvalifikaci těžilo z kvalitního a dobře sehraného kádru, který obsahoval i několik celosvětově uznávaných jmen. Mezi nejdůležitější hráče marocké reprezentace patří Benatia, Belhanda, Bentaleb, Ziyech či Amrabat.

Maroko se opírá hlavně o kvalitní defenzivu, které šéfuje velezkušený Benatia, který v minulosti oblékal dres AS Řím či Bayernu Mnichov – nyní obléká dres Juventusu.

Maroko je aktuálně považováno za jeden z top afrických klubů a na MS nebude určitě jen do počtu. Jeho postup však měl i jednu stinnou stránku. Dle ČTK došlo po zápase k výrazným nepokojům v belgickém Bruselu.

Tam žije výrazný marocká komunita, který oslavovala postup špatným způsobem (hovoří se o výtržnostech či rabování. Údajně bylo zatčeno až 300 výtržníků.

Reklama

Oblíbené