Spojte se s námi


Repre

Zápas o všechno sehraje Pobřeží Slonoviny s Marokem

Publikováno

dne

Trochu mimo média stojí kvalifikace africké části na MS v Rusku. V aktuálních dnech se ale i zde rozhoduje o účastnících MS 2018. Jasně nastavená situace je ve skupině C, kde se v posledním zápase utká Pobřeží slonoviny s Marokem. Vítěz tohoto zápasu má vstupenku na MS jasnou, remíza hraje ve prospěch Maroka. Start zápasu je v 18:30.

Pobřeží slonoviny

Africká část kvalifikace je vyrovnanější než byla v dřívějších letech. Pobřeží slonoviny je ve skupině C aktuálně druhé – o bod za soupeřem z Maroka. Dva zápasy reprezentace PS vyhrála, dva remizovala a jeden prohrála – doma s Gabonem 1:2. V posledním zápase navíc jen doma remizovali s posledním týmem z Mali.

Belgický kouč Wilmots bude mít problémy se sestavou. Chybět mu budou dva velmi důležití hráči. Prvním z nich je stoper Bailly, který je vykartován. Zraněný je navíc i záložník Serri. Další ztrátou je Bony Wilfried, kterého do zápasu také nepustí zranění.

Wilmots nejspíše vyrukuje s klasickým 4-4-2 v sestavě: Gbouhouo – Traoré, Kanon, Deli, Aurier – Gervinho, Dié, Kessié, Zaha – Kodja, Kalou.

Maroko

Maroko prochází zatím skupinou bez porážky, byť jen se dvěma výhrami. I to stačí na první místo. Ve všech pěti zápasech navíc Maroko udrželo čisté konto, což svědčí o velké kvalitě defenzivní řady. Naposledy doma Maroko porazilo Gabon jasně 3:0.

Francouzský trenér Renard má, na rozdíl od svého kolegy, k dispozici kompletní kádr. Otazník však visí nad startem pilíře obrany Benatiem. O startu tohoto hráče se rozhodne nejspíš až těsně před zápasem. Informace jsou zatím spíše pozitivní.

Renard do zápasu pošle jedenáctku ve formaci 4-2-3-1. Konkrétní sestava by měla vypadat takto: Mohamedi – Dirar, Saiss, Benatia, Hakimi – Ahmadi, Boussoufa – Amrabat, Belhanda, Ziyech – Bentaleb.

Prediction

Tohle je zápas, který bude Maroku sedět. Maroko umí dobře bránit a hrát na brejky. Remíza mu navíc stačí na postup. Domácí to budou mít bez opor těžké. Věřím, že Maroko v tomto zápase neprohraje a na MS postoupí. Kurzy na X2 se pohybují těsně pod 2.

Reklama

Oblíbené