Manchesteru City hrozí vyloučení z Ligy mistrů!

Vyšetřovatelé UEFA chtějí, aby byl anglický celek Manchester City vyloučen z jednoho ročníku Ligy mistrů, pokud bude čerstvý ligový šampion shledán vinným v oblasti pravidel finančního fair play. Rozhodnutí by mělo padnout tento týden.

Manchester City se stal v neděli 12. května šampionem Premier League

O bytí či nebytí Citizens v příštím ročníku Ligy mistrů rozhodne Yves Leterme, bývalý belgický politik, jenž v UEFA zastává funkci předsedy vyšetřovací komise nezávislého finančního výboru UEFA. Na jeho doporučení bude rozhodnuto o tom, zda svěřence Pepa Guardioly uvidíme v Lize mistrů.

V takovýchto případech se ani nebude rozhodovat hlasováním, verdikt padne přímo z úst bývalého belgického předsedy vlády. Několik jeho kolegů je ale přesvědčeno, že jeho chování na nedávném shromáždění dávají tušit, že Leterme je nakloněn k potrestání Manchesteru City.

Leterme a jeho tým zkoumaly důkazy, které byly poprvé odhaleny německými novinami Der Spiegel. Zprávy uvádějí, že Manchester City porušil pravidla finančního fair play tím, že nafoukl hodnotu multimilionového sponzorského obchodu.

Vítězové Premier League popírají jakékoli provinění. UEFA sdělila, že se nemůže vyjádřit k probíhajícímu vyšetřování, ale podle New York Times chtějí vyšetřovatelé pravidla dodržovat a Citizens budou potrestáni zákazem činnosti v Lize mistrů na jednu sezonu.

K tomu nemusí nutně dojít hned v následující sezoně, Manchester City se může odvolat. Tým z modré části Manchesteru by totiž rád zaútočil na zisk ušatého poháru. V tomto ročníku totiž vypadl ve čtvrtfinále s pozdějším finalistou Tottenhamem.

Klub se samozřejmě proti tomuto řízení brání: „Obvinění z finančních nesrovnalostí je zcela nepravdivé. Manchester City vítá zahájení vyšetřování UEFA jako příležitosti k ukončení spekulací vyplývajících z nelegálního hackingu naší internetové komunikace.“

„Publikované účty klubu jsou plné a úplné a stojí na právních a regulačních záznamech,“ uzavírá manchesterský klub své prohlášení.

Vyšetřování UEFA ovšem není jedinou hrozbou pro Citizens. Ze strany anglické fotbalové asociace a FIFA hrozí pozastavení přestupů kvůli machinacím při podpisech smluv s mládežnickými fotbalisty.

zdroj: bbc.co.uk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..