Spojte se s námi

Liga mistrů

Kuriózní střídání v Lize mistrů: Neuvěříte, proč Timo Werner nechtěl hrát

Publikováno

dne

Úterní zápas fotbalové Ligy Mistrů mezi domácím Besiktasem a RB Lipskem (2:0) přinesl v skutku kuriózní okamžik. Jednadvacetiletý hráč hostů Timo Werner se nechal vystřídat už v 32. minutě, i když na první pohled nic nenaznačovalo tomu, že by ho trápilo nějaké zranění.

Mladý německý útočník, který mimochodem patří i do národního výběru „Nationalelf“, si už na hrací ploše zakrýval hlavu rukama, použil taky špunty do uší, no a po půlhodině hry to vzdal a nahradil ho Lucas Klostermann.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího vyšlo najevo, že německé hvězdičce překážela příliš hlučná atmosféra v istanbulské Vodafone aréně. Timo Werner si stěžoval na problémy a podle dostupných informací trpí při nadměrném hluku závratěmi a ztrácí rovnováhu.

http://gty.im/854246604

 

Trenér Lipska Ralph Hasenhutll před novináři přiznal, že z Tima Wernera nemá těžké srdce. Více-méně neměl na výběr a chtě nechtě musel přistoupit na požadavek svého svěřence.

„Požádal mě abych ho vystřídal, tak jsem ho vystřídal. Je nemožné připravit tým na takovou atmosféru, jaká byla dnes. Na začátku zápasu nás to trochu zaskočilo. Prvních deset minut jsme nehráli dobře. Byla to dobrá lekce pro nás všechny. Pro mě jako trenéra je důležité vědět, na koho se můžu spolehnout ve chvílích jako jsou tyto.“

Paradoxně, po víkendovém ligovém zápase s Frankfurtem se Timo Werner na konto tureckých fanoušků vyjádřil následovně: „Jedeme do Istanbulu beze strachu. Besiktas není Bayern Mnichov, ani Dortmund“

RB Lipsko nakonec prohrál v úterý večer v Turecku po gólech Ryana Babela a Andersona Taliscu 0:2. Po dvou zápasech Ligy Mistrů tak má Besiktas na čele G-skupiny plný počet bodů, zatímco Lipsku patří s jedním bodem za remízu s Monakem (1:1) třetí příčka.

Reklama

Oblíbené