Spojte se s námi


Hokej

Kladno s přehledem zvládlo i druhý barážový zápas. Jágr přepisoval dějiny!

Hokejové Kladno, které v baráži hájí extraligovou příslušnost proti vítězi Chance ligy ze Vsetína. Zvládlo i druhý domácí zápas na domácím ledě. Tentokrát zvítězil vysoko (7:2) a v sérii se ujal vedení 2:0 na zápasy. V tomto duelu naskočil i Jaromír Jágr a hned přepsal hokejové dějiny.

Publikováno

dne

Hokejové Kladno, které v baráži hájí extraligovou příslušnost proti vítězi Chance ligy ze Vsetína. Zvládlo i druhý domácí zápas na domácím ledě. Tentokrát zvítězil vysoko (7:2) a v sérii se ujal vedení 2:0 na zápasy. V tomto duelu naskočil i Jaromír Jágr a hned přepsal hokejové dějiny.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jágr přepisoval dějiny

Kladno, které opět po roce v baráži hájí extraligovou příslušnost, tentokrát proti Vsetínu po úvodním vítězství (4:1) z prvního duelu zvítězilo i ve druhém utkání. A to ještě dominantnějším výkonem. Navíc se v tomto utkání objevil na poslední chvíli i hrající majitel Kladna 52letý Jaromír Jágr.

Ten totiž na poslední chvíli nahradil zraněného Jakuba Klepiše a nastoupil ve 4. lajně. Hned ve svém prvním střídání se zapsal mezi střelce a otevřel skóre utkání. Jedna z největších legend světového hokeje přitom odehrála poslední utkání 10. února v dohrávce 29. kola extraligy, kdy Kladno doma padlo s Vítkovicemi.

V této sezoně se jedná o jeho premiérovou branku. Jágr nastoupil do 15 utkání, ve kterých nasbíral čtyři asistence a gólu se dočkal po více než roce. Tímto počinem se stal ve věku 52 let a 63 dnů nejstarším hokejistou, který kdy dokázal v profesionální soutěži zaznamenat přesný zásah.

Překonal tak rekord legendárního Gordie Howea jenž měl v držení tento rekord od roku 1980, kdy skóroval ve věku 52 let a 6 dnech. Jágr tak opět dokázal, že jeho hokejová dlouhověkost se dá opravdu srovnat jen s touto legendou kanadského hokeje.

Zároveň se stal i nestarším hokejistou, který odehrál celé utkání. Gordie Howe odehrál své poslední utkání v NHL 5 dní poté, co si připsal svůj poslední gól. Navíc ozdobil svůj rekordní výkon i nahrávkou a v prvním utkání, které odehrál v 52 letech, si připsal hned 2 body.

Beznadějně vyprodaná domácí aréna tak byla svědkem rekordního počinu. Navíc Jágr má ještě minimálně dvě utkání k tomu, aby tento rekord ještě posunul. Kladenští fanoušci také mají velkou naději, že i v příští sezoně tento tradiční klub bude hrát Tipsport Extraligu.

Série se nyní za stavu 2:0 pro Kladeno přesouvá do Brna, kde má vsetínský celek během baráže dočasné domácí zázemí. A bude to mít opravdu těžké. Kladenský tým zatím připomíná dominanci z loňské baráže, kterou ukončila již po 4 utkáních.

Zdroj: Tipsport Extraliga, Rytíři Kladno

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.