Spojte se s námi


Hokej

Karjala Cup 2023: Kompletní program a nominace Radima Rulíka

Česká hokejová reprezentace vstoupí na začátku listopadu do nové reprezentační sezony. Tu bude již tradičně zahajovat Karjala Cup, jenž je prvním ze série čtyř turnajů Euro Hockey Tour (EHT). Kdy a kde se turnaj odehraje? A jak vypadá nominace národního týmu na první akci sezony?

Publikováno

dne

Česká hokejová reprezentace vstoupí na začátku listopadu do nové reprezentační sezony. Tu bude již tradičně zahajovat Karjala Cup, jenž je prvním ze série čtyř turnajů Euro Hockey Tour (EHT). Kdy a kde se turnaj odehraje? A jak vypadá nominace národního týmu na první akci sezony?

Na letošní reprezentační ročník bude česká hokejová veřejnost vzhlížet víc než kdy jindy. Na jejím konci na nás totiž čeká vrchol v podobě domácího mistrovství světa, které bude hostit Praha a Ostrava.

Přípravná fáze národního týmu ale začíná už teď. Od 9. do 12. listopadu se svěřenci Radima Rulíka představí na prvním podniku EHT, jenž bude hostit finské Tampere. S výjimkou čtvrtečního duelu Švédska s Českem, který se odehraje ve švédském království, konkrétně ve Växjö od 19 hodin.

Vsaďte si s bonusem a získejte 300 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pak už se přesunou všichni účastníci do Tampere. Český tým následně změří síly v sobotu od 16 hodin proti domácímu Finsku, následně uzavře své účinkování v nedělním utkání proti Švýcarsku od 12 hodin. Stejně jako loni, ani tentokrát se turnajů EHT nezúčastní Rusko. 

PROGRAM KARJALA CUP 2023

čtvrtek 9.11., 17:30Švýcarsko – Finsko
čtvrtek 9.11., 19:00Švédsko – Česko
sobota 11.11., 12:00Švédsko – Švýcarsko
sobota 11.11., 16:00Finsko – Česko
neděle 12.11., 12:00Česko – Švýcarsko
neděle 12.11., 16:00Finsko – Švédsko

V nominaci mladí, veteráni chybí 

Ve středu 1. listopadu také odkryl hlavní kouč národního týmu Radim Rulík nominaci na první turnaj EHT ve Finsku. Jak předem avizoval, už od začátku bude vše směřovat k jarnímu mistrovství světa.

Trenéři možná trochu překvapivě vsadili na poměrně mladý tým. V brance překvapí jméno Jakuba Málka, ani v poli nechybí spousta mladíků jako například Jiří Ticháček nebo Libor Zábranský.

Málek je perspektivní gólman se skvělým tělem, ve Finsku se chytil a my nevidíme důvod mu nedat šanci,” komentoval Radim Rulík na tiskové konferenci. Druhým brankářem bude Dominik Pavlát z Plzně.

Trenéři nejdřív oslovili Marka Langhamera. „Ten má zraněný kotník a teprve se dostává na led,” doplnil reprezentační kouč. Roli záložního brankáře tak bude plnit Miroslav Svoboda, který se ale k týmu připojí jen v případě nouze.

Dostalo se ale i na zkušené hráče. Matěj Stránský, Lukáš Sedlák či Michael Špaček budou patřit bezesporu k tahounům týmu. 

NOMINACE NA KARJALA CUP 2023

Brankáři:
Jakub Málek (Ilves Tampere, FIN), Dominik Pavlát (HC Škoda Plzeň)

Obránci:
Tomáš Dvořák, Jan Košťálek (oba HC Dynamo Pardubice), Martin Jandus (Kärpät Oulu, FIN), Jakub Galvas (Malmö Redhawks, SWE), Dominik Mašín (Ilves Tampere, FIN), Petr Zámorský (HC Škoda Plzeň), Filip Pyrochta (BK Mladá Boleslav), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno), Libor Zábranský (Ässät Pori, FIN), Ronald Knot (Bílí Tygři Liberec)

Útočníci
Adam Kubík, Jan Ordoš (oba Banes Motor České Budějovice), Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík (oba Mikkelin Jukurit, FIN), Matěj Stránský (HC Davos, SWI), Lukáš Sedlák (HC Dynamo Pardubice), Petr Kodýtek (Ilves Tampere, FIN), Pavel Kousal (HC Sparta Praha), Radan Lenc (HV71, SWE), Martin Frk (SC Bern, SWI), Lukáš Jašek (IK Oskarshamn, SWE), Michael Špaček (HC Ambri-Piotta, SWI), Jakub Flek (HC Kometa Brno), Daniel Voženílek (HC Oceláři Třinec), David Tomášek (Färjestad Karlstad, SWE)

Nominace je určená zdravotním stavem a výkonností hráčů, pak také vytížeností v klubech. To vše jsme zvažovali a bylo to důležité pro nominaci,” řekl k výběru Rulík. 

Zdroj: Český hokej

Reklama

Oblíbené