Spojte se s námi


Hokej

Jako Hlinka v Naganu? Rulík během MS košili vyměnil, měl však jiný „nečistý“ rituál. Co zaznělo v kabině před finále se Švýcary?

Česká hokejová reprezentace dosáhla na letošním domácím světovém šampionátu na obrovský úspěch. Češi v mnohých aspektech napodobili tehdejší Nagano. Konkrétně to byl například trenér národního týmu Radim Rulík, jenž napodobil jeden dávný rituál.

Publikováno

dne

Česká hokejová reprezentace dosáhla na letošním domácím světovém šampionátu na obrovský úspěch. Češi v mnohých aspektech napodobili tehdejší Nagano. Konkrétně to byl například trenér národního týmu Radim Rulík, jenž napodobil jeden dávný rituál.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Na chvíli zase spojili celý národ, jak ostatně před nedávnou dobou hovořil prezident ČR Petr Pavel. Čeští hokejisté proměnili domácí mistrovství světa v jednu velkou a krásnou pohádku, kterou zakončili tím nejlepším možným způsobem.

A to pochopitelně ziskem zlatých medailí. Nutno dodat, Češi šli celkovému prvenství naproti celý turnaj. Při zpětném pohledu na letošní MS se dá zlatý úspěch v určitých aspektech srovnat s tehdejším Naganem.

Atmosféra kolem šampionátu byla až elektrizující. Český národní tým se státním znakem na dresu skvělým hokejem předčil své soupeře, v České republice se na dva týdny zastavil život. Nejen k těmto podobnostem s Naganem nicméně přispěl i trenér Radim Rulík.

Ten totiž, stejně jako Hlinka v Naganu neměnil vítěznou košili, tak i kouč Rulík vsadil na pouze jednu část oblečení. V tomhle případě tedy „pár“, jelikož lodivod reprezentace vydržel celý turnaj s jedním párem ponožek.

„Už někdy v listopadu jsme si jako realizační tým koupili stejné ponožky. Mám dojem, že jsem je přinesl já. Videokouč Kuba Zelenka pak sehnal další. Já používal jeden pár celý šampionát. Ani jsem je nepral. Teď se vyperou, někam se uloží a příští rok je zase vytáhnu,“ řekl Rulík v rozhovoru pro ČT24.

Rulík také o tom, co v kabině zaznělo před finále MS

Kromě toho ale trenér Rulík prozradil, co zaznělo v kabině národního týmu před finále MS se Švýcarskem. Oslavu po zisku zlata pak označil za tu nejhezčí, kterou kdy zažil.

„V šatně zaznělo, že neexistuje, abychom byli nervózní. Že musíme být sebevědomí a prezentovat se naším hokejem. Že do toho šlápneme od první minuty. Neříkali jsme hráčům, ať si to jdou užít, ale ať jdou podat ten nejlepší výkon a do něj nervozita nepatří,“ prozradil Rulík.

„Po finále jsme zůstali v hotelu s hráči. To byla nejkrásnější oslava, jakou jsem zažil. Teď už to nechávám na nich. Oni si to zaslouží, ty oslavy jsou pro ně, ne pro nás trenéry,“ doplnil.

Zdroj: ČT24, MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.