Spojte se s námi


Bojové sporty

Jak je na tom David Kozma po tvrdém knokautu? Ondřej Novotný promluvil o jeho zdravotním stavu i budoucnosti: Musí se dát dohromady

Když David Kozma nastupoval po devíti měsících do klece, panovalo v Edenu nadšení. To ale bohužel netrvalo dlouho. Bývalý šampion totiž prohrál na KO. Porazil jej Ion Surdu, který se tak porve o titul welterové váhy. Jak na tom je Růžový panter a jaká je jeho situace?

Publikováno

dne

Když David Kozma nastupoval po devíti měsících do klece, panovalo v Edenu nadšení. To ale bohužel netrvalo dlouho. Bývalý šampion totiž prohrál na KO. Porazil jej Ion Surdu, který se tak porve o titul welterové váhy. Jak na tom je Růžový panter a jaká je jeho situace?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Galavečer OKTAGON 58 v pražském Edenu doručil spoustu zábavy i mnoho radosti. Nechyběl však také zejména jeden extrémně smutný moment. David Kozma se po nezvykle dlouhé pauze vrátil do klece a čekala jej mini-pyramida vedoucí k titulovému zápasu ve welterové váze.

Na konci roku 2022 o titul Růžový panter přišel. Tehdy jej zničil Kaik Brito, což si bohužel vyžádalo svou daň. Od té doby není rodák z Karviné jako dřív. Ostatně se sám nijak netajil tím, že měl po bitvě ještě dlouho problémy.

Nedlouho poté nastoupil do bitvy s Lukaszem Siwiecem, kterého jen tak tak porazil na body. Kdyby prohrál, nemohl se nikdo divit. Následoval duel s Alexem Lohorém, který zvládl bez větších potíží. Jenomže posléze Kozma nestačil na Bojana Veličkoviče, který jej rovněž ukončil.

Začalo se mluvit o tom, že extrémně těžké bitvy spolu se stylem, kterým se bývalý šampion prezentuje, se začaly projevovat na tom, kolik toho jeho brada snese. David ostatně proslul velkým srdcem a výdrží, hodně toho ustál a dokázal vstávat z mrtvých. Ty časy ale jako kdyby pominuly.

I proto si dal delší pauzu. Chtěl, aby se jeho tělo dalo dohromady, aby si znovu došel pro titul. Nějakou dobu vůbec netrénoval. A teď se konečně vrátil. Bohužel to ale nedopadlo dobře.

Jak je na tom David Kozma?

Soupeřem Růžového pantera v Edenu byl nebezpečný Ion Surdu, tedy muž, jenž má v rukách granáty. Fanoušci doufali, že David Kozma znovu dokáže vyhrát zápas svým srdcem a případně i dobrou taktikou, když by měl Draculu tahat na zem. Snažil se o to, ale bohužel.

V prvním kole jej Moldavan krásně nachytal a doručil krásné KO, které rozesmutnilo vyprodaný Eden. Následně padl k zemi, Ondřej Novotný s ním po bitvě ani nedělal rozhovor.

„Co mám informace, tak jel do nemocnice. V kleci za mnou přišel, jestli chci dělat rozhovor, ale nechceme dělat rozhovory, když jsou kluci otřesení. David měl podezření na otřes mozku,“ vyjádřil se na tiskové konferenci šéf Oktagonu.

Padla i otázka, jestli se zápasem potvrdilo, že má po tvrdých bitvách bývalý šampion skleněnou bradu. To však Novotný odmítá: „Nic se nezodpovědělo. David nastupuje proti klukům z rozmezí první stovky v nejobsazovanější váze. Je to jako nastupovat v tenise proti hráčům top 10. S těmi můžeš prohrát, jako prohrál David. Nic to neznamená z toho pohledu, jaký jsi bojovník.“

„Všichni jsme viděli, že David má určitou cestu k vítězství, ale všichni vědí, že když se Ion trefí, tak to takhle vypadá. Nic to neznamená. Jen to, že David prohrál a musí se dát dohromady, vzít si nějaký čas a dělat něco s těma rukama a nástupy na takedown,“ dodal šéf Oktagonu.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.