Spojte se s námi


Bojové sporty

OKTAGON 58: Vémola uškrtil Attilu, Kozma padl, největší galavečer v historii doručil famózní momenty. Podívejte se na to nejzásadnější

Největší turnaj v historii československé scény, to měl být a také byl OKTAGON 58. Doručil nám Tipsport Gamechanger, návraty Miloše Petráška, Davida Kozmy či Attily Végha, který s Karlosem Vémolou svedl Odvetu století. Jak galavečer vypadal?

Publikováno

dne

Největší turnaj v historii československé scény, to měl být a také byl OKTAGON 58 v pražském Edenu. Doručil nám Tipsport Gamechanger, návraty Miloše Petráška, Davida Kozmy či Attily Végha, který s Karlosem Vémolou svedl Odvetu století. Jak galavečer vypadal?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ještě před startem celého galavečera si pro diváky Oktagon připravil velkou zahajovací show, v níž nechyběla taneční choreografie. Následovalo odvyprávění příběhů dvojice válečných veteránů, zpěv státní hymny České republiky a přelet helikoptér nad stadionem.

Prelims OKTAGON 58

První duel nabídl krutý pád veterána UFC

První utkání nabídlo rezervní duel v rámci Tipsport Gamechangeru. Naskočili do něj veterán UFC Makwan Amirkhani (17-10), který v nejlepší organizaci planety nasbíral 14 startů, a Attila Korkmaz (14-8), který při prvním zápase pod značkou Oktagon málem porazil šampiona Ronyho Paradeisera.

Korkmaz do zápasu naskakoval jako favorit, nicméně v prvním kole to nebylo znát. Před Amirkhanim spíše couval, navíc jej rodák z Íránu, který ale žije ve Finsku, dokázal dostat na zem, kde vyvíjel přeci jen větší aktivitu. Pětiminutovka to nebyla ale příliš divoká.

Ve druhém kole tomu s tempem nebylo příliš jinak. Oba byli na nohách opatrní, dvě minuty před jeho koncem dokázal Amirkhani přenést souboj na zem. Měl ale problémy dostat se do dominantní pozice přes Korkmazovy nohy. Na chvíli se mu to však podařilo. Attila se ale dokázal v závěru postavit, dal pár slibných úderů, kolo ale nezískal.

Do třetího kola šel Korkmaz s jasným cílem. Aby vyhrál, musel svého soupeře ukončit. začal dynamicky, aktivně, ale chvíli to nepřinášelo kýžené ovoce. Jenže zhruba v polovině kola dokázal Turek překvapit všechny na stadionu.

Když jej Amirkhani natlačil na pletivo a pokoušel se o takedown, tak se Attila postaral o moment, který jen tak nevídáme. Předvedl efektivní obranu, z níž zahájil rovnou i útok, po němž veterána UFC uškrtil a připsal si nejcennější skalp své kariéry.

Ve druhém klání se fanoušci dočkali knokautu

Druhý zápas sliboval přestřelku v postoji. Proti sobě se postavili dva skvělí postojáři Deniz Ilbay (5-1) a Denis Tripšanský (5-3-1). Jenže v postoji se toho tolik neodehrálo. Slovák se snažil zápas párkrát přenést na zem, Němec se musel hodně bránit, dokázal i rozdávat údery.

První kolo vyhrál Ilbay u dvou rozhodčích, Tripšanský u jednoho.

Souboj hodně ovlivnil vzájemný eye-poke, nicméně ve druhé pětiminutovce už to byla jiná podívaná. Navíc se Eden opět radoval z dalšího ukončení. Ilbay rozjel po tvrdém kolenu kombinaci úderů a slovenského bojovníka nekompromisně vypnul.

El Pistolero tak napravil porážku s Coreym Fryem a připsal si druhé vítězství v organizaci Oktagon. Tripšanský naopak potvrdil, že se mu v československé jedničce nedaří. Prohrál v ní totiž třetí zápas ze tří.

Amiran Gogoladze se porve o titul ve welteru

Následoval první duel titulové mini-pyramidy v rámci welterové váhy. Leandro Silva (28-11-1) tak v dalším tažení za titulem změřil síly s Amiranem Gogoladzem (16-3). Gruzínský bojovník byl mírným favoritem, očekávala se ale vyrovnaná bitva, které jsme se skutečně dočkali.

V prvním kole měl mírně navrch Gogoladze, jenž rozdal více úderů. Apolla však do větších problémů nedostal. Brazilec se dobře vyhýbal, jinak by to s ním nemuselo dopadnout dobře. Oba se navíc pokoušeli duel přenést na zem, oba neúspěšně.

První kolo získal Gogoladze u dvou ze třech rozhodčích. V tom druhém se karty obrátily, co se týká toho, jak duel bodovali sudí. Apollo v něm měl mírně navrch, bylo trochu překvapením, že jeden sudí to viděl jinak. Natrefoval toho přeci jen více, dostal Gruzínce na zem a tam rozdal několik ran.

Ve třetí pětiminutovce šlo tedy do tuhého. A znovu byla vyrovnaná. Bodovým sudím nebylo co závidět. Viděli jsme skvělé přestřelky v postoji, oba předváděli skvělou techniku a velkou kvalitu. Vyhrát však mohl jen jeden z bojovníků.

A vítězem se stal Gogoladze, jenž vyhrál u dvou rozhodčích. U jednoho 30-27, u druhého 29-28. Apolla viděl vyhrát pouze jeden rozhodčí v poměru 29-28. Gruzínec tak musel čekat na svého soupeře. Titulový duel má jistý, jeho soupeřem bude Ion Surdu.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Velké překvapení! Neznámý Španěl se stal prvním semifinalistou Tipsport Gamechangeru

První čtvrtfinále Tipsport Gamechangeru obstarali Acoidan Duque (20-4) a Mago Machaev (14-1). Machaev byl vnímán jako jeden z největších favoritů na celém galavečeru OKTAGON 58, nicméně Španěla, kterého mnoho lidí před startem pyramidy neznalo.

I proto byl Duque hodně odepisován. Jenže už v prvním kole porazil Marcela Grabinského, překvapení loňského Tipsport Gamechangeru ve welteru a prvního muže, který ukončil Mátého Kertésze.

To Machaev v prvním kole rozebral veterána UFC Makwana Amirkhaniho jako švýcarské hodinky a na svůj výkon chtěl navázat. Jenomže Španěl měl výhodu ve váze i rozměrech. Přesto si Machaev v zápase vedl skvěle.

Na výhru nedosáhl. Tvrdé přestřelky v postoji i wrestlingové výměny zvládal o něco lépe Duque, který si došel pro těsné vítězství. U všech rozhodčích vyhrál shodně 29-28. Zápas byl ale hodně těsný, o to více musí Machaeva porážka mrzet a bolet.

Oktagon nabídl vítězný návrat Petráška

Jedním z velkých příběhů na galavečeru OKTAGON 58 byl návrat Miloše Petráška (12-7), oblíbence fanoušků a kdysi velkého talentu. Ten v kleci nebyl rok a půl. Naposledy prohrál se Stephanem Pützem a nic lehkého jej nečekalo ani v Edenu.

Do cesty se mu postavil Kamil Wojciechowski (8-2), který zaskočil zraněného Ahmeda Samiho. Český bojovník naskočil do duelu jako favorit, nicméně Wojciechowski naposledy pořádně potrápil dvojnásobného šampiona Cage Warriors Micka Stantona.

Toho se však Meloun nezalekl. Naopak. Od začátku byl tím, kdo tlačil. Všechna tři kola pak měla totožný závěr. Od ukončení vždy zachránil polského bojovníka gong. Petrášek dal do zápasu vše. Dominoval v postoji, dominoval na zemi. Ukázal své kvality a došel si pro zasloužené vítězství.

Fanoušci jej za ním srdnatě hnali. Po zápase s ním slavili. On sám však nebyl téměř schopen mluvit. Výhru věnoval svému synovi.

Wanliss dostal lekci, Legierski nadchl Eden

Jeden z nejočekávanějších zápasů celého galavečera i dosavadního průběhu Tipsport Gamechangeru. Akonne Wanliss (8-2) se rychle stal z oblíbence padouchem a zřejmě nejméně oblíbeným bojovníkem v organizaci spolu s Shem Rockem.

Pohoršil si zejména před i po zápase se Sahilem Sirajem, když přeháněl s trashtalkem a postaral se o nechutnou oslavu, která obletěla svět. Hodně mluví, naváží se nejen do soupeřů, ale i do trenérů. Je pravým opakem Mateusze Legierského (11-1), bývalého šampiona a v organizaci neporaženého bojovníka.

Legierski i proto očekával, že bude mít Eden za svými zády. V rozhovoru pro Ruik jasně prohlašoval, že chce bojovat za rodinné hodnoty, chování Wanlisse se mu vůbec nelíbilo a chtěl mu jej dát sežrat. A taky že dal i s fanoušky na své straně.

A jak zápas vypadal? Už v prvním kole měl navrch Polák, byť ne nějak extrémně. Hned v úvodu se pokusil vzít Angličana na zem, kde jej ale dlouho neudržel. V postoji si vyměňovali tvrdé rány, šlo ale znát, že ze sebe mají trochu respekt.

Od druhého kola už to ale začala být jednostrannější podívaná. Legierski začal přebírat otěže zápasu a jestliže jeden rozhodčí udělil první kolo Wanlissovi, druhé a třetí ovládl Polák u všech. A zaslouženě. Dobře trefoval, začal být přesvědčivější i na zemi.

Chvíli se zdálo, že není daleko od toho, aby v postoji Angličana ukončil.

Jenže se tak nestalo Fanoušci si ale vyškolení Wanlisse užili. Edenem tak proudily mexické vlny, Polák se dočkal do té doby zřejmě druhých největších ovací po Miloši Petráškovi.

Skvělý výkon, důležitá výhra a hlavně postup do semifinále Tipsport Gamechangeru.

Hlavní karta OKTAGON 58

Shem Rock umlčel Eden v prvním kole

Jedna z největších rivalit ukončila nejen onu rivalitu, ale také několikazápasové čekání v Edenu na ukončení. Shem Rock (10-1-1) ukázal, že je kvalitní bojovník, a nerozhodila ho ani nenávistná atmosféra v Edenu.

Jaroslav Pokorný (16-11) byl od první sekundy pod tlakem. Rodák z Liverpoolu se mu brzy dostal do zad a šel si pro ukončení. A došel si pro něj v čase 3:06 prvního kola. Za zmínku ale stojí, že Jubox odmítl odklepat čisté škrcení a nevzdal se. Ukázal tak srdce bojovníka.

Rock na chvíli umlčel celý Eden, svou oslavou jej však brzy rozezněl do nenávistných not. To mu ale příliš nevadí. Posléze si řekl o těžkého soupeře – Maxe Cogu, ten jej ale odmítl.

Nyní je otázkou, co bude s liverpoolským bijcem dále. Metu má ale jasnou. Chce velké zápasy, což prozradil i v povídání pro Ruik.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Mazúch ztrestal Zawadu

V jednom z hlavních zápasů se utkali Marek Mazúch (8-2) a David Zawada (19-9), který má na kontě pět zápasů v UFC (1-4), tři duely v PFL (0-3) a pět klání v KSW (3-2). I proto byl německý bojovník vnímán jako favorit.

Po výhře nad Hojatem Khajevandem si začal Zawada hodně věřit. Když Oktagon oznámil, že bude jeho soupeřem slovenský ranař, tak zmiňoval, že to budou lehce vydělané peníze. Krátce před duelem navíc zkoušel uniknout duelu s Mazúchem.

Když totiž odstoupil kvůli zranění Patrik Kincl z titulové bitvy s Matějem Peňázem a ukázalo se, že Money nechce bojovat s Vlastem Čepem v případě, že se nebude jednat o zápas o prozatímní titul, nabídl se jako Peňázův soupeř. To mu vyčinil nejen Ondřej Novotný, ale právě i Mazúch, byť až v kleci.

V čase 1:15 totiž bylo po všem. Hned od první sekundy Slovák vyvinul nesnesitelný tlak, tvrdě zasahoval a brzy dostal Zawadu do problémů. Posléze bil a bil, dokud Němec nebyl v říši snů. Působivý výkon.

Posléze si Marek řekl o dalšího těžkého soupeře. Vyzval Kerima Engizeka, s nímž by se rád utkal v říjnu ve Frankfurtu na fotbalovém stadionu.

Kozma bohužel padl, o Oktagon titul se porve Surdu

V hlavním předzápase večera jsme viděli druhý duel titulové mini-pyramidy v rámci welteru. Právě zde se měl Amiran Gogoladze, přemožitel Leandra Silvy, dozvědět svého soupeře pro bitvu o post šampiona.

Proti sobě se postavili dva oblíbenci fanoušků. V první řadě bývalý šampion David Kozma (32-13), v řadě druhé Ion Surdu (14-6), objev loňského roku. Růžový panter naskakoval do bitvy jako mírný favorit a všeobecně se očekávalo, že jeho cesta k vítězství povede přes zem.

Musel si ale dávat pozor na skvělé ruce svého soupeře. Dracula má tvrdý úder, umí ukončovat. Navíc bylo otázkou, jestli se Kozmova brada dala během delší pauzy dohromady a jak jej právě ona přestávka ovlivní.

Bohužel pro Eden a české fanoušky ale Dracula potvrdil pověst smrtícího ranaře. I když Kozma přenesl na chvíli zápas na zem, nestačilo mu to. Surdu dokázal vstát a posléze doručil krásný, avšak pro publikum smutný knokaut v čase 2:27.

Jak již bylo zmíněno níže, dalším soupeřem Draculy bude Amiran Gogoladze. Co bude s Davidem Kozmou, to se bohužel prozatím neví.

Vémola porazil Végha ve druhém kole

Na závěr galavečera jsme se dočkali velkolepé Odvety století. Jestli někdo pochyboval o její velikosti, tak musel na stadionu či u obrazovek úžasem zírat, jaká atmosféra panovala na stadionu. Karlos Vémola (36-8) a Attila Végh (33-9-2) svedli druhou bitvu.

Už od nástupů obou borců mnoho lidí pouze stálo v napětí, co přijde. Všichni v Edenu si uvědomovali velikost onoho okamžiku Zároveň si všichni přáli, abychom viděli co nejlepší zápas a aby to byl duel nahoru dolu.

A to se od prvního kola dělo. Vémola dokázal hodit Attilu na zem, ten se však dokázal postavit. Celkově Terminátor vyvíjel ohromný tlak. Hodně u toho ale inkasovat. Když však natlačil Slováka na pletivu, byl on tím, kdo rozdával rány. I Végh v oněch situacích dokázal tu a tam propasovat úder, jenomže Karlos mu to příliš nedovoloval.

Prvních pět minut bylo zkrátka šílených, nahoru dolu, v postoji i na nohách. Ani Vémola se nebál zůstat v postoji, byť ambici měl jasnou. A ve druhém kole si splnil svůj cíl. Dostal Attilu pod sebe a postupně přebíral lepší a lepší pozici, až úspěšně nasadil arm triangle, po němž Végh nemohl jinak, než odklepat.

Vémola tak zůstává šampionem polotěžké váhy.

Jestli tohle mělo být loučení, tak bylo velkolepé. Není však vyloučeno, že podobnou atmosféru budou chtít obě legendy zažít znovu. A proč ne završením trilogie?

Zdroj: Oktagon MMA, Instagram, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.