Hvězdami nabitý Oktagon 16 nabídne profi premiéru Terezy Bledé! Představí se i Šormová či Boráros

Oktagon se vrací v plné parádě! Po atraktivním a vydařeném projektu Oktagon Underground se můžeme těšit na turnaj plný hvězd. Na turnaji Oktagon 16 se totiž představí v hlavním duelu Ryšavý s Paradaiserem, své kritiky se pokusí umlčet Gábor Boráros a šanci zazářit i mezi profíky dostane veletalentovaná Tereza “Ronda” Bledá. Na jaké zápasy se můžeme těšit a co od nich čekat?

Zdroj: facebook.com/oktagonvyzva

Neustálým změnám musela čelit organizace Oktagon. Koronavirus neustále ovlivňoval její plány i program a nebyly to lehké časy, přičemž blízká budoucnost kvůli covidu-19 nevypadá o moc lépe.

Turnaj Oktagon 16, který je plánován na sobotu, už by však nijak výrazně ovlivněn býti neměl.

Kde Oktagon 16 sledovat?

Jak už to tak bývá, turnaj bude možno sledovat na televizní stanici O2 Sport, kde ale bude pouze hlavní karta.

Chcete-li vidět kompletní program, tak vám ho nabídne Tipsport TV, kde se můžete dívat na livestream každého fightu.

Program zápasů

Na turnaji, který se bude konat v Brně, se představí několik výrazných tváří. V hlavním zápase se představí Karol Ryšavý a Rony Paradaiser, své umění však divákům předvedou i jména jako Gábor Boráros, Miroslav “Inkvizitor” Brož, Tereza “Ronda” Bledá či Magda Šormová. Zkrátka se je na co těšit. Jak vypadá celý program?

PRELIMS (začátek v 18:00)

Rafael Xaiver (BRA) vs. Michal Plesník (SVK)
Branislav Zuzák (SVK) vs. Zdeněk Polívka (CZE)
Magda Šormová (CZE) vs. Minna Grusander (FIN)
Jakub Tichota (CZE) vs. Denis Tripšanský (SVK)
Csaba Hocz (HUN) vs. Alexander Poppeck (GER)

HLAVNÍ KARTA (začátek ve 20:00)

Jakub Běle (CZE) vs. Tomáš Bolo (SVK)
Jakub Dohnal (CZE) vs. Krisztián Simon (SVK)
Tereza Bledá (CZE) vs. Marie Loiseau (FRA)
Miroslav Brož (CZE) vs. Adam Šindelář (CZE)
Gábor Boráros (SVK) vs. Tato Primera (ESP)
Karol Ryšavý (SVK) vs. Rony Paradaiser (SVK)

Zdroj: instagram.com/magdalena.sormova/

Kurzy a tipy na sázení

PRELIMS

Rafael Xavier vs. Michal Plesník

Slovenského boxera čeká MMA premiéra a ta nebude snadná. Postaví se proti Brazilci, jenž má na kontě MMA bilanci 7 výher a 6 proher. Právě díky svým zkušenostem je dle bookmakerů favoritem, leč ne úplně jasným. Sázka na výhru Plesníka, jehož box je na vynikající úrovni, by mohla být tou správnou volbou. Kurz 2.19 rozhodně není k zahození.

Branislav Zuzák vs. Zdeněk Polívka

Zdeněk Polívka se představil v dobrém světle během turnaje Oktagon Underground a bylo jen otázkou času kdy se stane členem “Oktagon Family”. Nyní jej čeká premiéra v nové organizaci a nebude mít zrovna snadného soupeře na rozjezd.

Přesto je favoritem a dá se čekat, že svou roli potvrdí. Zřejmě bude v zápase tím aktivnějším a jako bonus toho hodně ustojí. Zuzák by mohl hrozit víceméně hlavně z takedownů. Kurz 1.70 na výhru Polívky stojí za to.

Magda Šormová vs. Minna Grusander

V podstatě druhá nejvýraznější postava ženského MMA v České republice se dočká profesionálního debutu na domácí půdě ve svých 31 letech. Zkušenou zápasnici čeká souboj s finskou soupeřkou a dle sázkových kanceláří je poměrně jasnou favoritkou (kurz 1.30).

A že by došlo k překvapení? To se příliš čekat nedá. Je však možné, že Šormová ukončí zápas před limitem. To zvládla totiž už šestkrát při svých osmi výhrách. Na možnost, že zápas nedojde do třetího kola, je vypsán kurz 2.55.

Jakub Tichota vs. Denis Tripšanský

Velká výzva pro Jakuba Tichotu. Talentovaný český zápasník se totiž postaví proti zkušenějšímu slovenskému bijci, který má velmi tvrdé nohy. Tichota je však velice talentovaný na různé páky a další techniky, což prokázal v turnaji Oktagon Underground.

V tomto směru by mohl být pro Tripšanského hrozbou. Favorit jasný není. Pouze mírně vede dle kurzů Tripšanský. Zkušenosti ale hrají v jeho prospěch. Za pokus rozhodně stojí sázka na to, že zápas skončí před třetím kolem v kurzu 2.29.

Csaba Hocz vs. Alexander Poppeck

Hocz měl původně mít zápas s Viktorem Peštou, který však pro zranění vypadl ze hry. Čeká jej však jiný nelehký soupeř. Poppeck má bilanci 10 výher a 3 proher, Hocz má 7 výher a 2 prohry. Favoritem však je Poppeck (kurz 1.45).

Je velmi pravděpodobné, že zápas nedojde do třetího kola. Hocz v žádném z vítězných zápasů nešel do třetího kola, Poppeck pouze ve třech. Kurz 1.55 na to, že neuvidíme více než 2 kola, je odpovídající.

Zdroj: instagram.com/boraros_gabor/

HLAVNÍ KARTA

Jakub Běle vs. Tomáš Bolo

Jakub Běle se do zápasu postaví jako favorit. Na jeho výhru je vypsán kurz 1.50 a to zcela právem. Dá se říci, že jeho největší slabinou je jeho zbrklost. Proti Bolovi je komplexnější a umí dobře využívat svou výškovou převahu.

Jediná Bolova šance by mohla být na zemi, nicméně i v tomto ohledu si Běle nevede vůbec zle a měl by tedy být tím, kdo si dojde pro vítězství.

Jakub Dohnal vs. Krisztián Simon

Dá se čekat, že by se mohlo jednat o klasický zápas ve stylu zem versus postoj. Dohnal je však komplexní a není čistý zemař, nicméně proti Simonovi, který je ortodoxním postojařem, by právě na zemi měl mít největší šanci. Je dobrý v submisích a dá se čekat, že tak i zápas ukončí. Dohnal je navíc favoritem, na jeho výhru je vypsán kurz 1.40.

Tereza Bledá vs. Marie Loiseau

Vítězka Oktagonu Underground a “popelka českého MMA” se představí v prvním profesionálním MMA zápase. Bledou po výhrách nad průkopnicemi ženského MMA v ČR, Lucií Pudilovou a Magdou Šormovou, však nečeká nic jednoduchého. Její mládí se opět postaví proti zkušenostem. Její soupeřce je totiž 40 let.

Nicméně Bledá byla po výhře nad Šormovou terčem kritiky, výhru si totiž neměla zasloužit. Má tak šanci své kritiky umlčet. Do zápasu vstoupí jako favoritka a bude zajímavé sledovat, jak si s tím poradí. Na výhru Bledé je vypsán kurz 1.18. Určitě se ale vyplatí risknout i sázku na to, že uvidíme jen 2 kola v kurzu 2.11.

Miroslav Brož vs. Adam Šindelář

Zápas s jasným favoritem. Miroslav Brož by si měl s přehledem dojít pro vítězství, nejlépe i před limitem. Šindelář má navíc ne úplně pozitivní bilanci 6 výher a 16 proher. Brož navíc není zápasníkem, který by cokoliv podcenil a sázka na jeho výhru v kurzu 1.30 by měla být samozřejmostí.

Gábor Boráros vs. Tato Primera

Jedna z hlavních mediálních tváří Oktagonu se vrací! Gábor je však jasným favoritem, nicméně jakékoliv předpovědi jsou u jeho zápasů složité. Bude záležet zejména na tom, jak do utkání Boráros vstoupí. Bude muset opět udržet emoce a svou energii na uzdě, aby se soustředil na taktiku a nedopustil se hloupé chyby, která by jej mohla stát vítězství.

V posledním zápase se mu to podařilo a naváže-li na to, měl by být vítězem. Na výhru Borárose je kurz 1.27. Chcete-li více riskovat, můžete vsadit i na to, že zápas skončí nejpozději ve druhém kole (kurz 1.80).

Karol Ryšavý vs. Rony Paradaiser

Dvojice, která obstará zápas večera. Rozhodně se je na co těšit. Favorizován je Paradaiser. Zejména díky tomu, že má na svém kontě více zápasů, ale stejně tak i těžší soupeře. Své kvality a svůj obrovský progres již ukázal, navíc je takticky až neuvěřitelně vyspělý je proti Ryšavému komplexnější.

V podstatě se jen čeká na to, jestli to vše dokáže nyní zúročit. Ryšavý však není snadný soupeř, nicméně Paradaiser je favoritem s kurzem 1.50 a předpoklady velice pravděpodobně naplní.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Voráček musel skousnout debakl, v dresu Sharks zazářil Hertl. Jak si vedli v NHL další legionáři?

NHL za sebou má další hrací den a opět se během něj představilo několik hráčů z České republiky. Jak se jim dařilo a kdo z nich zazářil nejvíce?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Leverkusen vs. Dortmund: Preview a tipy na sázení

V úterý čeká tým Patrika Schicka velké utkání s Borusií Dortmund, která se v poslední době výrazně zvedla. To Leverkusen ztrácí body zápas za zápasem a další ztráta by je mohla poslat mimo první čtyřku.