Spojte se s námi


Hokej

Hašek v přímé konfrontaci s ruskou TV! Vyzývá konec války i ruské sportovce. Dodrží moderátor dohodu? 

Nikdo jiný z českého hokejového prostředí nevystupuje častěji proti válce na Ukrajině a účasti ruských sportovců v Česku. Stejně tak i českým sportovcům, kteří si vyberou Rusko jako zemi, kde chtějí v těchto dobách sportovat.

Publikováno

dne

Nikdo jiný z českého hokejového prostředí nevystupuje častěji proti válce na Ukrajině a účasti ruských sportovců v Česku. Stejně tak i českým sportovcům, kteří si vyberou Rusko jako zemi, kde chtějí v těchto dobách sportovat. Dokonce je natolik aktivní, že jeho názory zaznamenali i v Rusku. Nyní ho místní televizní kanál Match TV vyzval k interview. Hašek souhlasil.

Bývalá světová brankářská legenda a olympijský vítěz z Nagana Dominik Hašek, své názory směrem k Ruské federaci a ruským sportovcům dávkuje ve vlnách. Další přišla po tom, co se český útočník ruského původu Dmitrij Jaškin rozhodl pro angažmá v KHL.

Hašek už dříve apeloval na českou vládu, aby českým sportovcům a občanům pracovat v Rusku zakázala. Podle něj se jedná o přímou podporu ruské invaze na ukrajinském území.

Nyní brankářskou legendu vyzval přímo jeden z ruských televizních moderátorů. Anton Anisimov, pracující pro ruský televizní kanál Match TV, požádal e-mailem Dominátora, aby prezentoval své názory směrem k ruským občanům.

Hašek si následně řekl o otázky, na které zaslal upřímné odpovědi. Zároveň ruského moderátora požádal, aby jeho slova prezentoval televizní kanál v plném znění.

O JAŠKINOVI, PODPISU ČESKÝCH HOKEJISTŮ V KHL A PRACUJÍCÍCH OBČANECH V RUSKU

Já jsem v zásadě ani nekritizoval našeho občana Dmitrije Jaškina za přestup, i když jeho rozhodnutí mě mrzelo. On neporušuje současné zákony naší země.

Já jsem především apeloval na českou vládu a poslance, aby po pěti měsících od napadení Ukrajiny ruskou armádou už konečně vydali zákon, zakazující českým občanům pracovat v zemi našeho nepřítele, který vojensky napadl našeho spojence, zabíjí tam desetitisíce lidí a vyhrožuje nám dokonce jadernou bombou,” odpověděla česká legenda na nejžhavější téma. Přepis celého rozhovoru následně zveřejnil v českém jazyce iSport.

Podle slov Haška, práce českých občanů v Rusku vytváří hodnoty, čímž zároveň vytváří podporu ruskému státu a jeho agresi na Ukrajině. Proto žádá českou vládu, aby svým zákazem tuhle formu podpory zakázala.

Dokonce Hašek navrhuje, aby se porušení takového zákazu nekompromisně trestalo odnětím svobody v rozmezí 2-15 let vězení. Přesnou legislativu zákonů by pochopitelně přenechal odborníkům. Dodává však: „V každém případě jde o zákon, který zachrání spoustu lidských životů našich spojenců a velmi pravděpodobně i našich spoluobčanů.

K RUSKÝM SPORTOVCŮM A OVEČKINOVI

Zároveň prostřednictvím rozhovoru vzkázal ruským sportovcům, že ho velmi mrzí, že s námi nyní nemůžou v dané situaci soutěžit. Přijde mu nemorální mezi sebe přijmout sportovce, jejichž armáda každý den zabíjí stovky a možná tisíce lidí včetně dětí na území svrchované demokratické země.

Vy jste si zvolili svého prezidenta a své poslance, kteří se pro toto zabíjení a v mnohých případech i vraždění civilistů rozhodli,” doslovně vyslal vzkaz všem ruským sportovcům. Podle něj mají právě oni směrem k veřejnosti poměrně silný vliv, aby mohli konflikt na Ukrajině svými názory ovlivnit.

Jedna z otázek zamířila taky na hlavu nejlepšího ruského hokejisty Alexandra Ovečkina. I v jeho případě je Hašek nekompromisní.

Alex podporoval vašeho prezidenta Putina už ve volbách po anexi Krymu. Tedy poté, kdy vaše armáda vjela a zabrala území svrchované demokratické země Ukrajiny. Alex ho v zásadě podporuje i nyní, když na titulní stránce svého facebookového profilu nadále má jeho fotku,” nelíbí se mu. Právě Ovečkin má podle něj na celou dramatickou situaci na Ukrajině z ruských sportovců největší vliv.

Následně ještě dodal, že doufá, že nebudou ruským hokejistům vydána česká víza na říjnové zápasy NHL v Praze, kde se utkají týmy San Jose Sharks a Nashville Predators. Právě v Nashvillu totiž působí několik ruských hráčů. 

Ačkoliv byl celý rozhovor dokončen, ruská televize jej podle dostupných informací zatím nezveřejnila. Hašek tak věří, že moderátor Anton Anisimov dodrží vzájemnou dohodu a interview bude v plném znění v Rusku zveřejněno.

Zdroj: iSport

Reklama

Hokej

Lotyši psali dějiny, odnesl to český tým. Jak na trpkou porážku reaguje veřejnost?

Český hokej už zase létá v maléru, leč tento alespoň naštěstí zůstává mezi mantinely. Česká dvacítka má na juniorském šampionátu v Kanadě za sebou utkání, po kterém se nejčastěji v kuloárech sociálních sítí skloňuje slovo ostuda.

Publikováno

dne

Český hokej už zase létá v maléru, leč tento alespoň naštěstí zůstává mezi mantinely. Česká dvacítka má na juniorském šampionátu v Kanadě za sebou utkání, po kterém se nejčastěji v kuloárech sociálních sítí skloňuje slovo ostuda. O senzaci se postaral výběr Lotyšska, jenž zdolal české juniory 5:2.

Jediné, co může mladé reprezentanty částečně těšit je to, že se utkání hrálo až po půlnoci středoevropského času, zatímco většina diváků čerpala spánkem sílu na začátek nového pracovního týdne.

Přesto se na svěřence Radima Rulíka snesla obrovská vlna kritiky. Fanoušci jsou na jednu stranu zvyklí, že na světovou špičku v dnešní době český juniorský hokej nemá, rovněž ale počítá s tím, že ty největší outsidery pravidelně porážíme, bez nějakých velkých starostí.

Doufám že vypadneme ve čtvrtfinále, protože takhle odehrát zápas a totálně ho vypustit se jen tak nevidí, Ti kluci by měli mít čest reprezentovat a odmakat to tam vždycky na sto procent a je jedno, že mám jistý postup,” napsal fanoušek Dominik na Facebooku pod konečným výsledkem.

Fanoušek s přezdívkou Dar Den zase napsal: „Tak. A teď doufejte, že vám to daj všichni fanoušci pěkně sežrat, protože si to zasloužíte. Takhle odfláknout zápas na MS. I Záruba s Antošem se nebáli říct, že to byl naprosto trapnej výkon,” připomněl hodnocení komentátorů na ČT Sport.

Není divu, že se čeští fanoušci vyjadřují k noční blamáží jednoznačně negativně. Kritický byl i hlavní kouč Radim Rulík, který řekl, že ať se proti Američanům stane ve čtvrtfinále cokoliv, na tuhle porážku nikdy nezapomene.

Trochu s nadhledem, ale reálně to vzal další častý kritik českého hokeje, expert a autor podcastu Bomby k tyči Jakub Koreis: „Po Lotyšsku taky rozbor nebude, protože jsme nechtěli hodnotit jasný vítězství našich proti outsiderovi,” napsal na Twitteru bývalý útočník Komety nebo Sparty.

Český obránce Stanislav Svozil však v rozhovorech nabádal, že pokud se tým vrátí k výkonu s Finskem, mohl by být proti Američanům úspěšný. Ani s tímto názorem ale většina veřejnosti nesouhlasí.

Chlapi pokora vám chybí. A hlavně méně mluvit a více hrát. Jednoduše vyjeďte na led a makejte. Každopádně nemáme špatný tým, ale je to v nešťastnou dobu a chápu, že se nikdo nechce zranit před sezonou,” nastínil uživatel Michal pod příspěvkem ČT Sport.

Jedno je jasné. Česká dvacítka si zbytečnou porážkou s outsiderem zkomplikovala situaci. A to jak v případě nejtěžšího možného soupeře z druhé skupiny pro čtvrtfinále, tak v případě důvěry fanoušků v Česku.

Zdroj: MS Juniorů 2022, Facebook

Pokračovat ve čtení

Hokej

Rulíkova kritika v mediích je k ničemu. Hráči potřebují dostat sodu, jinak se český hokej nikam neposune

Kdo musel v pondělí ráno vstávat do práce a nechal si tak ujít závěrečné vystoupení české dvacítky v základní skupině juniorského šampionátu v Kanadě, dostal po probuzení velký šok. Svěřenci Radima Rulíka podlehli Lotyšsku, které původně nemělo na MS ani startovat.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Kdo musel v pondělí ráno vstávat do práce a nechal si tak ujít závěrečné vystoupení české dvacítky v základní skupině juniorského šampionátu v Kanadě, dostal po probuzení velký šok. Svěřenci Radima Rulíka podlehli Lotyšsku, které původně nemělo na MS ani startovat.

Velké ranní překvapení pro probouzející se. Pro fanoušky, kteří odložili na úkor juniorského hokeje svou večerku, zase doslova noční můra. Souboj s papírovým outsiderem z Lotyšska měl být pouhou formalitou. Obzvlášť po dobrém výkonu proti Finsku.

Pokud jsme však v pátek večer chrlili na mladé české hokejisty chválu, nezbývá nám nic jiného, než zase zvednout prst. Je pravda, že čtvrtfinále měl český tým jisté, přesto by měla být porážka s Lotyšskem nepřípustná. Navíc, připustíme-li fakt, že se soupeř dostal na šampionát jen na úkor vyřazeného Ruska.

Že došlo k podcenění soupeře, o tom netřeba vůbec diskutovat. V opačném případě by museli Lotyši předvést hokej jako z jiné planety. Protože ať už se náš mládežnický hokej nachází v jakékoliv krizi, tyhle porážky jsou nepřípustné. Hráči, kteří bojují o své kariéry v NHL, si nemohou dovolit takový zápas vypustit. Navíc v hokejem posvátné Kanadě, kde jsou na očích víc než jinde.

S hlavním koučem Radimem Rulíkem se nejspíš shodneme, když dáme stranou řeči o ztrátě sil: „Byl by alibismus říkat něco o únavě. V tomhle věku takoví hráči nemají s únavou problém, navíc ve třetí třetině byli dominantní. To bylo o hlavě. O motivaci a určité hrdosti, s kterou jsme nehráli,” má jasno kouč, kterého citoval hokej.cz.

Rulík rozhodně po utkání kritikou nešetřil: „My byli laxní, pomalí a nedůrazní. V podstatě jsme nehráli, z naší strany tam v podstatě nebyl tým po dvě třetiny. Nemohlo to vyústit v nic jiného,” uvědomuje si. Stejně tak řekl jeden holý fakt, že výkonem proti Lotyšsku český výběr zcela znehodnotil dosavadní výkon na turnaji, včetně zmíněného bojovného výkonu proti Finsku.

POMŮŽE KARTÁČ?

Slova hlavního kouče v mediálním prostoru potěší jen v tom, že se za nic neschovává. Řeči o mezinárodní ostudě bývají v mnoha případech přehnané, ale těžko po tomto utkání hledat jiný výraz. Kabina se po utkání zavřela, za zavřenými dveřmi probíhala grilovačka. Tedy doufejme, protože nic jiného by na místě teď ani nebylo.

Ideálně si vzpomenu na zázrak na ledě v podání mladých Američanů na olympiádě v Lake Placid z roku 1980. Tam se kouč s klukama nemazlil, bezprostředně po vypuštěném zápase zažili možná nejtvrdší tréninkový dril v jejich kariérách. Přesně to by teď potřebovali čeští mladíci, bez ohledu na to, jaký rok visí na hlavičce kalendáře.

Výsledek utkání tak nějak vysílá z Kanady do Česká signál: „Postup máme jistý, ser*me na to.” Tohle jim ale žádný z náročných českých fanoušků tolerovat nebude.

Teď čekají na české mladíky Američané. Za odměnu za svůj přesvědčený výkon vyfasovali toho nejtěžšího soupeře. po právu, nic jiného si nezaslouží. V podstatě jen postup by mohl částečně zahladit stopy této blamáže. I když ani ten by si snad teď ani nezasloužili. A pokud ano, budou to muset ukázat. Sami se dostali do těžké situace, sami se potom budou koukat českým fanouškům na ulici do obličeje.

Zdroj: MS juniorů 2022

Pokračovat ve čtení

Hokej

VIDEO: Kanada vyškolila na MS dvacítek české juniory. Suchánek předvedl 52 zákroků, nejkrásnějšímu gólu turnaje nezabránil

Juniorská reprezentace narazila na světovém šampionátu dvacítek na nejtěžšího možného soupeře a bylo to znát. Kanada si s výběrem České republiky hravě poradila. Jeden z domácích hráčů se navíc pravděpodobně postaral o nejkrásnější gól turnaje.

Publikováno

dne

Juniorská reprezentace narazila na světovém šampionátu dvacítek na nejtěžšího možného soupeře a bylo to znát. Kanada si s výběrem České republiky hravě poradila. Jeden z domácích hráčů se navíc pravděpodobně postaral o nejkrásnější gól turnaje.

Česká republika absolvovala na mistrovství světa juniorů třetí zápas a připsala si druhou porážku. Po výhře nad Slovenskem nestačila po nájezdech na Finsko a nyní výběr Radima Rulíka prověřila Kanada.

A to se vším všudy. Hned ve čtvrté minutě byl vyloučen na 5 minut Jaroslav Chmelař. Nicméně oslabení paradoxně českému výběru vyšlo. Martin Ryšavý jej totiž po necelé minutě v oslabení poslal do vedení 1:0.

Jenže další trefu už tým s českým lvem na hrudi nepřidal. Naopak se rozjela Kanada a napilno měl gólman Tomáš Suchánek. Ten si už v první třetině připsal 21 zákroků. Javorové listy však už během ní otočily vývoj utkání na 2:1.

A právě druhý gól Kanady byl zřejmě tím nejkrásnějším na celém turnaji. Kent Johnson, jenž studuje na univerzitě v Michiganu, se totiž blýskl parádním „Michiganem“. Za bránou nabral puk na hokejku a na čepeli jej dopravil až do sítě.

Ve druhé třetině Kanada přidala další dva góly, ve třetí uzavřela skóre na konečných 5:1. Suchánek zakončil zápas s 52 zákroky na kontě. U přes pět inkasovaných branek si připsal 91,23% úspěšnost.

„Kanada prohrávala a zapnula na nejvyšší obrátky, protože třetinu chtěla neprohrát, což bylo znatelné. Od té chvíle, byl znát výkonnostní rozdíl. Oni měli výborný pohyb, neutíkaly jim puky, navíc na něm byli výborní. S jejich rychlostí a intenzitou jsme v celém zápase měli problém, nestíhali jsme nohama,“ cituje trenéra Radima Rulíka server Hokej.cz.

Zdroj: IIHF, MSJ, Twitter, Hokej.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené