Fortuna liga ve hře FIFA? Společnost EA se snažíme přesvědčovat o kvalitě ligy dlouhodobě, říká ředitel LFA

Česká nejvyšší soutěž chybí ve fotbalové hře FIFA 20 již téměř deset let. Není tak divu, že čeští hráči volají v návrat Fortuna ligy. A je dost možné, že se brzy dočkají. Jak to vidí ředitel komunikace LFA?

Koláž Ruik

Od roku 2011 chybí česká nejvyšší fotbalová liga v sérii FIFA. Dočkáme se návratu? “Je to významně složitější než ligu ve hře udržet. Bohužel tehdy vedení FAČR a společnosti STES hodnotu účasti v celosvětovém fenoménu dostatečně nedocenilo,” řekl ředitel komunikace Ligové fotbalové asociace Štěpán Hanuš rozhovoru pro aktuálně.cz.

Jednání ale nejsou tak jednoduchá. “Společnost EA se snažíme o hodnotě české ligy přesvědčovat dlouhodobě. Už několik let jednáme na různých úrovních s vedením EA,” dodává Hanuš.

Jaký je důvod náhlého zájmu LFA o českou ligu ve hře? “Partneři tím získávají pozornost za hranicemi českého trhu, o čemž doteď mnohdy ani neuvažovali. Jde i o vliv na cenu a povědomí o českých hráčích u fotbalové veřejnosti po celém světě. Tyto přínosy jsou těžko měřitelné, ale podle příkladů z jiných evropských soutěží věříme, že to Fortuna:ligu posune na zcela jinou úroveň,” doufá.

Jednání pokračují, v dalším ročníku se jí ovšem hráči nedočkají. “Do minulé edice hry zařadilo EA rumunskou ligu, její příběh je pro nás také inspirací. Můžeme se bavit, že by se česká liga zařadila do edice FIFA 22. Stále to je ale závislé na velkém množství aspektů.”

Ve vyjednávání by mohla pomoci DATART E:LIGA, kde se esportové týmy všech klubů Fortuna ligy utkaly v turnaji. “Je to správná cesta. Primárně jsme chtěli oslovit cílovou skupinu mladých lidí, kteří nesledují ani reálný fotbal. Věříme, že při úspěšném pokračování našeho projektu e:Ligy bude v očích gamerů i reálný fotbal zajímavou alternativou pro trávení volného času,” zakončil Hanuš.

Minimálně do ročníku FIFA 22 si tak budeme moci z českých týmů zahrát pouze za Spartu, Slavii a Plzeň.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Šok v Brightonu! Rozhodčí odpískal konec zápasu, podíval se na video a nařídil penaltu pro United

Manchester United zvládl zápas třetího kola Premier League, na hřišti Brightonu jen remizoval 2:2. Nutno ale říct, že nevyhrál zaslouženě, Brighton byl po celý zápas lepší, brankovou konstrukci nastřelil hned pětkrát.

Příbram proti Spartě nastoupí! Bude jí ale chybět 7 hráčů, nastoupí tak převážně junioři

Příbram se potýkala s velkými problémy, její řady totiž zužoval koronavirus. Hned 13 členů klubu bylo minulý týden pozitivně testováno, v pondělí se přidal jeden nový nakažený.

Roman Macek: Pirlo mi ohromně pomohl. Odejít do Lugana byla moje osobní volba

Český záložník Roman Macek prošel mládežnickými výběry slavného Juventusu Turín, kde zanechal velmi dobrý dojem. I když momentálně patří švýcarskému Luganu, tak Bianconeri stále vlastní práva na odchovance Zlína.