Více
  Novinky eSports Fortuna liga ve hře FIFA? Společnost EA se snažíme přesvědčovat o kvalitě...

  Fortuna liga ve hře FIFA? Společnost EA se snažíme přesvědčovat o kvalitě ligy dlouhodobě, říká ředitel LFA

  -

  Česká nejvyšší soutěž chybí ve fotbalové hře FIFA 20 již téměř deset let. Není tak divu, že čeští hráči volají v návrat Fortuna ligy. A je dost možné, že se brzy dočkají. Jak to vidí ředitel komunikace LFA?

  Koláž Ruik

  Od roku 2011 chybí česká nejvyšší fotbalová liga v sérii FIFA. Dočkáme se návratu? “Je to významně složitější než ligu ve hře udržet. Bohužel tehdy vedení FAČR a společnosti STES hodnotu účasti v celosvětovém fenoménu dostatečně nedocenilo,” řekl ředitel komunikace Ligové fotbalové asociace Štěpán Hanuš rozhovoru pro aktuálně.cz.

  Jednání ale nejsou tak jednoduchá. “Společnost EA se snažíme o hodnotě české ligy přesvědčovat dlouhodobě. Už několik let jednáme na různých úrovních s vedením EA,” dodává Hanuš.

  Jaký je důvod náhlého zájmu LFA o českou ligu ve hře? “Partneři tím získávají pozornost za hranicemi českého trhu, o čemž doteď mnohdy ani neuvažovali. Jde i o vliv na cenu a povědomí o českých hráčích u fotbalové veřejnosti po celém světě. Tyto přínosy jsou těžko měřitelné, ale podle příkladů z jiných evropských soutěží věříme, že to Fortuna:ligu posune na zcela jinou úroveň,” doufá.

  Jednání pokračují, v dalším ročníku se jí ovšem hráči nedočkají. “Do minulé edice hry zařadilo EA rumunskou ligu, její příběh je pro nás také inspirací. Můžeme se bavit, že by se česká liga zařadila do edice FIFA 22. Stále to je ale závislé na velkém množství aspektů.”

  Ve vyjednávání by mohla pomoci DATART E:LIGA, kde se esportové týmy všech klubů Fortuna ligy utkaly v turnaji. “Je to správná cesta. Primárně jsme chtěli oslovit cílovou skupinu mladých lidí, kteří nesledují ani reálný fotbal. Věříme, že při úspěšném pokračování našeho projektu e:Ligy bude v očích gamerů i reálný fotbal zajímavou alternativou pro trávení volného času,” zakončil Hanuš.

  Minimálně do ročníku FIFA 22 si tak budeme moci z českých týmů zahrát pouze za Spartu, Slavii a Plzeň.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Pět nejlepších levých beků z Premier League? Robertson i osmnáctiletý talent!

  Sezóna 2019/20 je téměř za námi, je tedy ideální čas na hodnocení. Dnes se podíváme na pět nejlepších levých obránců z Premier...

  UEFA může udělit Quiquemu Setiénovi jednozápasový trest

  Katalánský deník Sport přišel už v úterý se zprávou, že FC Barcelona a SSC Neapol, dva osmifináloví soupeři v rámci Ligy mistrů,...

  Největším talentem roku je Rodrygo, který vyšel Real Madrid na více...

  Fotbalový portál goal.com zveřejňuje každý rok pod názvem "NxGn" 50 největších talentů na světě. V NxGn 2020 nyní najdeme 50 fotbalistů narozených...