Fanoušci Sparty vítali své oblíbence u stadionu, 10 jich bylo zadrženo. Zastání našli u příznivců Baníku

Že mezi fotbalovými fanoušky a policií nepanují dobré vztahy, to ví zřejmě každý. Potrvdilo se to také ve středu, kdy ještě před duelem Sparty s Viktorií Plzeň vítali fanoušci domácích své oblíbence před stadionem. Deset příznivců bylo zadrženo.

Zdroj: sparta.cz

Konečně jsme se dočkali ligového fotbalu! Nicméně bez fanoušků, zato však již bylo uvolněno či zrušeno mnoho opatření. Toho využili příznivci Sparty a přivítali tak své hráče při příjezdu na Letnou již hodinu před utkáním, čímž projevili svou podporu.

Sešlo se jich okolo 40. Nechyběly dýmovnice, ale nemohla chybět ani pražská policie, konkrétně Speciální pořádková jednotka. Došlo tak k zásahu a 10 příznivců Sparty bylo zadrženo. Podle Týdeníku policie došlo k výtržnostem a vadit měla také zábavní pyrotechnika.

Fanoušci Sparty pak rozhodně nejsou žádní svatoušci, o tom žádná. Ovšem často bývá fotbalovým příznivcům obecně velice křivděno a stává se, že jsou terčem policistů neprávem. Případně jsou na ně zásahové jednotky někdy až příliš přísné.

I proto našli podporovatelé pražského celku zastání také u fanoušků ostravského Baníku, kteří se postavili jednoznačně na jejich stranu.

Incident policie nadále vyšetřuje. Rozhodně bude zajímavé sledovat, zdali bude docházet i nadále k podobným zásahům, které by snad nemusely být zapotřebí. Ovšem chceme-li úplně zničit fanouškovskou kulturu v České republice, tak proč takto nepokračovat?

Použité zdroje: Týdeník policie, Baník Baníku z.s.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Pokud jen skandovali nikoho nenapadli a opalili ohně kterými nikoho neohrožovali tak zcela zbytečný zásah a buzerace od Pčr !! Tak přiště místo 40 fans 400 a uvidíme zda si Pčr troufne 😉 Diky do Ostravy za zastání 😊

    • Čekali hlavně na toho kdo je za ten hnus a bídu již 18 měsicu plně a 100% zodpovědný a který tam napáchal víc maleru než užitku !! Bohužel jim proklouzl v přestrojení za kouzelníka Pokustóna 😉

  2. Jací fanoušci? Myslíte ty vypatlané hlavy kterým nejde o fotbal, ale jen o ty dýmovnice?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Realu hrozí vypadnutí z Ligy mistrů! Nemusí z toho být ani Evropská liga

Real Madrid si dnešní prohrou pořádně zkomplikoval další účinkování v Lize mistrů. Aktuálně sice španělský tým ztrácí bod na první příčku, jenže ne vše je tak růžové, jak se na první pohled může zdát.

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.