Spojte se s námi


Hokej

Dědek ani po volbách nešetří kritikou: Ostuda, domluvili se! Porážku tušil

Každé volby mají svého vítěze i poraženého. V hokejovém hnutí se v sobotu volilo nové vedení a jedním z uchazečů byl také majitel Dynama Pardubice Petr Dědek. Po volební konferenci stál na straně poražených. Nepodařilo se mu dosáhnout na pozici viceprezidenta ani do výkonného výboru. Veřejnost jeho porážku označuje za debakl.

Publikováno

dne

Každé volby mají svého vítěze i poraženého. V hokejovém hnutí se v sobotu volilo nové vedení a jedním z uchazečů byl také majitel Dynama Pardubice Petr Dědek. Po volební konferenci stál na straně poražených. Nepodařilo se mu dosáhnout na pozici viceprezidenta ani do výkonného výboru. Veřejnost jeho porážku označuje za debakl.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Hodně se mluvilo o tom, jestli má vůbec Petr Dědek šanci uspět. V posledních dnech totiž vedl velmi agresivní kampaň, kde postupně napadal současné členy vedení českého hokeje. Nejvýraznější mediální přestřelka proběhla mezi ním a hradeckým generálním manažerem Alešem Kmoníčkem.

Zaútočil také na předsedu dozorčí rady Miloslava Šebu, na viceprezidenta svazu Petra Břízu nebo na Jana Tůmu, který byl v sobotu odpoledne protikandidátem na post viceprezidenta svazu. Mnoho z výše zmíněných jmen také zvažuje proti Dědkovi podniknout právní kroky.

Lehce dusno bylo také na konferenci. „Lžete tady, jednali jsme s péčí řádného hospodáře. Někdy mi přijde, že pronajímáte byt před několika lety a najednou byste za něj chtěli žádat současnou cenu. Nezlobte se, ale všechno je absolutně manipulativní,” nechal se během diskuse na konferenci slyšet Petr Bříza.

Porážku Petr Dědek čekal

Hodina pravdy nastala mezi 15 až 16 hodinou odpoledne, kdy se začalo hlasovat. Jan Tůma porazil v souboji o post svazového viceprezidenta za oblast vrcholového hokeje Petra Dědka drtivým rozdílem 50 ku 11. Další debakl přišel o chvíli později, když se volil výkonný výbor. Pro pardubického majitele zvedlo ruku jen 13 delegátů.

Byl Petr Dědek z konečného výsledku překvapen? „Domluvila se změna volby na veřejnou. Lidé, kteří v tu chvíli ještě uvažovali, že by nám tam hlas hodili a výsledky mohly být vyrovnané, se báli,” nechal se Dědek slyšet po volbách v rozhovoru pro iDnes. Řekl, že konečný výsledek v jeho neprospěch tušil.

Přesto sám říká, že by na svém chování před volbami nic neměnil, ačkoliv spousta lidí na konferenci přímo či nepřímo naznačilo, že styl komunikace byl u majitele Dynama největší problém.

Když se bavíme interně a dotyční lidé stejně neposlouchají, nezbylo mi nic jiného než to dát do médií. Od toho přeci média jsou, aby psala o špatných věcech. Teď byste se vy novináři měli zajímat, co bude se zmizelými a chybějícími stovkami milionů korun. Já vám to akorát hezky otevřel,” řekl směrem ke své agresivní strategii.

Použil slova jako výsměch či ostuda

Petr Dědek dále řekl, že někteří, kteří seděli ve výkonném výboru, vůbec nechápou, co to je starat se o cizí majetek. Za největší selhání považuje znovuzvolení Miroslava Šeby do funkce předsedy dozorčí rady.

To je ten největší výsměch celému hnutí. Ale bylo asi potřeba mít hlasy mezi sebou, takže to takhle dopadlo. Je to ostuda! Bylo takové nutné zlo tam pana Šebu provolit. Protože jinak to snad nikdo nemůže myslet vážně,” je Dědek přesvědčen. Stejně jako v tom, že se o přestávkách v průběhu konference delegáti domlouvali na hlasování.

Zdroj: iDnes, Český hokej

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.