Spojte se s námi


Hokej

Dědek úplně vyhořel. Český hokej si zvolil novou vládu

Publikováno

dne

Český hokej v sobotu volil nové vedení pro nadcházející čtyři roky. Pozici prezidenta svazu obhájil podle očekávání Alois Hadamczik, jenž neměl protikandidáta. O post viceprezidenta usiloval Petr Dědek, který ale mezi delegáty úplně vyhořel a nedostal se ani do výkonného výboru. Jak vypadala sobotní volební konference?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V Clarion Congress Hotel Prague se konala volební konference Českého svazu ledního hokeje (ČSLH nebo Český hokej), přítomno bylo všech 61 delegátů. Už před začátkem byla atmosféra velmi napjatá. Jeden z kandidátů na post viceprezidenta a člena výkonného výboru Petr Dědek v posledních dnech hodně zkritizoval některé členy vedení za práci v posledních letech.

Byla otázka, jak delegáti zareagují na jeho útočnou taktiku. Ještě před hlasováním probíhala velmi vášnivá diskuse, ve které byl majitel hokejových Pardubic Petr Dědek jedním z hlavních témat. „Možná si myslíte, že jsem sólista. Ne, jsem týmový hráč. Pokud dáme hokej před osobní zájmy, můžeme společně dosáhnout velkých věcí,” řekl Petr Dědek na začátku konference.

Ne všichni s názory Petra Dědka souhlasili, většinou se jim však nelíbil styl, jakým majitel Dynama na problémy poukazoval. „Nelíbí se mi forma a prezentace problémů v podání Petra Dědka. Je ale třeba bavit se v první řadě o obsahu. S devětadevadesáti procenty věcí souhlasím,” řekl například u řečnického pultíku šéf šumperského hokeje Vladimír Velčovský.

Nelžete, vyzýval Bříza

Během volební konference požádal Petr Dědek současné členy výkonného výboru o sebereflexi. Nelíbilo se mu, že někteří kandidují do výkonného výboru znovu, ačkoliv byli součástí vedení ještě za vlády Tomáše Krále, který v roce 2022 na pozici prezidenta svazu dobrovolně skončil.

Dědek v minulých dnech hodně členy výkonného výboru kritizoval, že byli součástí nekalých obchodů. Proti jeho nařčení se ohradil například generální manažer hradeckého Mountfieldu Aleš Kmoníček. Na konferenci si do Petra Dědka rýpnul také Petr Bříza.

Pořád hovoříte o předražených nákupech. Lžete tady, jednali jsme s péčí řádného hospodáře. Někdy mi přijde, že pronajímáte byt před několika lety a najednou byste za něj chtěli žádat současnou cenu. Nezlobte se, ale všechno je absolutně manipulativní,” reagoval podrážděně Bříza.

Hadamczik nadále prezidentem

Po krátké přestávce na oběd se už rozjelo hlasování. Pozici prezidenta svazu obhájil bez sebemenších problémů Alois Hadamczik, jenž získal 59 hlasů z možných 61. „Zřejmě jste ocenili mou práci za poslední dva roky,” prohlásil po znovuzvolení Alois Hadamczik. 

Mnohem zajímavější bylo sledovat volbu viceprezidenta za oblast vrcholového hokeje, kde kandidoval právě také Petr Dědek. Jeho soupeřem byl majitel hokejového klubu v Mladé Boleslavi Jan Tůma.

Druhý jmenovaný drtivě zvítězil, když obdržel 50 hlasů. Pro Dědka zvedlo ruku jen 11 delegátů. Pro pardubického majitele se jedná o poměrně drtivou porážku. Ukázalo se tak, že jeho útočná strategie delegáty spíš odradila od vzájemné spolupráce, navzdory tomu, že s řadou připomínek někteří souhlasí.

Vážím si toho. Přiznám se, že s takovou podporou jsem nepočítal. O to větší je to pro mě závazek,” poděkoval zvolený Jan Tůma. Za oblast výkonnostního hokeje se stal viceprezidentem Petr Bříza, který v hlasování porazil Bedřicha Ščerbana poměrem 47:13.

Dědek chybí také ve výkonném výboru

Pak už zbývalo zvolit jen kompletní osazenstvo výkonného výboru. Každý z uchazečů dostal nejdříve chvíli, aby přednesl poslední řeč, jež měla delegáty přesvědčit. „Nekydejme na sebe a pojďme dělat hokej. Je mi smutno z toho, co se dělo poslední dva měsíce,” řek například výkonný ředitel třineckých Ocelářů Marek Chmiel.

Za vrcholový hokej získal nejvíce hlasů Bedřich Ščerban (56) a Aleš Kmoníček (51). Uspěli také Stanislav Tichý (50), Petr Vosmík (42) a Marek Chmiel (40). Ostatní se do výkonného výboru nedostali, včetně Petra Dědka, jenž dostal pouhých 13 hlasů.

V oblasti výkonnostního hokeje dostali důvěru Milan Urban (59), Jan Havlíček (56) a Petr Vinš (51). Pod čarou zůstali Jiří Šlégr (12) a také Milan Hnilička, který od delegátů nezískal jediný hlas. Pozici předsedy dozorčí rady pak na závěr volební konference obhájil Miloslav Šeba, jenž dostal 37 z 61 hlasů.

Český hokej tak bude příští čtyři roky působit v tomto složení:

Prezident svazu: 
Alois Hadamczik


Viceprezidenti:
Petr Bříza a Jan Tůma

Členové výkonného výboru: 
Marek Chmiel, Aleš Kmoníček, Stanislav Tichý, Bedřich Ščerban, Petr Vosmík, Milan Urban, Jan Havlíček a Petr Vinš

Zdroj: Český hokej

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.