Spojte se s námi


Hokej

Češi trénovali v novém složení, Pastrňák má jiného parťáka. Jak budou vypadat formace na čtvrtfinále?

Se složením útoků měli trenéři národního týmu po příjezdu hvězd z NHL plnou hlavu. Vybrali variantu roztržení prvního útoku a Pastrňákovi dodali k ruce Romana Červenku, na čtvrtfinále se formace ale budou nejspíš měnit.

Publikováno

dne

Se složením útoků měli trenéři národního týmu po příjezdu hvězd z NHL plnou hlavu. Vybrali variantu roztržení prvního útoku a Pastrňákovi dodali k ruce Romana Červenku, na čtvrtfinále se formace ale budou nejspíš měnit.

500Kč zdarma s kódem: BIGPROMOCZ

+ soutěž o 5.000.000Kč během MS v hokeji

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Od začátku turnaje táhla český tým elitní lajna ve složení Červenka – Sedlák – Kaše. Jenže když přijeli tři útočné hvězdy v podobě Davida Pastrňáka, Pavla Zachy a Martina Nečase, začalo se hojně řešit, co s tím.

Radim Rulík nakonec vybral variantu s Romanem Červenkou. K tomu do prvního útoku připadli Zacha a Pastrňák. Druhý útok byl ve složení Ondřej Palát – Lukáš Sedlák – David Kaše a ve třetí formaci nastoupil Nečas společně s Davidem Kämpfem a Dominikem Kubalíkem.

Nedá se říct, že by to úplně nevyšlo, ale zároveň to asi ani nesedělo tak, jak by si trenéři představovali. Přeci jen při hře 5 na 5 se Češi neprosadili, dva góly přišly v přesilovce, jeden při powerplay.

Před čtvrtfinále proti USA tak nejspíš přijde jedna změna. Kapitán Červenka se vrátí ke své dvojici Sedlák – Kaše, se kterou mu to ve skupině dost sedělo.

Pastrňák se Zachou k sobě dostanou do prvního útoku nového parťáka v podobě Paláta. Takto český tým trénoval ve středu dopoledne a s největší pravděpodobností tak nastoupí i ve čtvrtek právě proti Spojeným státům.

Volba s Palátem byla ve hře už před zápasem s Kanadou, po rozhovoru s Pastrňákem a spol. ale trenéři přistoupili k variantě s Červenkou, se kterým si na MS 2022 velice rozuměli a společně získali bronz.

Sestava českého týmu na středečním tréninku:

Palát – Zacha – Pastrňák
Červenka – Sedlák – Kaše
Kubalík – Kämpf – Nečas
Beránek – Tomášek – Flek

Krejčík – Gudas
Kempný – Rutta
Hájek – Kundrátek
Špaček

Zdroj: IIHF, Český národní tým, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.