Spojte se s námi


Hokej

Prohra v prodloužení by se dala zkousnout, ale… Pastrňák promluvil o duelu s Kanadou, zařazení do sestavy a adaptaci na MS

David Pastrňák s Pavlem Zachou jednoznačně oživili ofenzivu českého národního týmu na letošním domácím světovém šampionátu. Tato dvojice však má za sebou náročnou sezónu s Bostonem. Co hvězda s číslem 88 na zádech řekla na první zápas v dresu národního týmu na tomto MS?

Publikováno

dne

David Pastrňák s Pavlem Zachou jednoznačně oživili ofenzivu českého národního týmu na letošním domácím světovém šampionátu. Tato dvojice však má za sebou náročnou sezónu s Bostonem. Co hvězda s číslem 88 na zádech řekla na první zápas v dresu národního týmu na tomto MS?

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Přestože český národní výběr podlehl Kanadě v prodloužení, za předvedený výkon se rozhodně nemusí stydět. Hráči s javorovým listem na dresech v třetí periodě vedli už 3:1, Češi ale předvedli fantastický návrat do zápasu, který nakonec poslali do prodloužení.

V něm měli Češi výhodu početní převahy. K obratu nebylo daleko, jenže Nečas bohužel přišel o puk v útočném pásmu, což následně Kanaďané i s nemalou dávkou štěstí potrestali.

„Kdybych řekl před zápasem, že prohrajeme v prodloužení, tak by se to dalo zkousnout. Ale měli jsme tam obrovskou výhodu, přesilovku čtyři na tři. Udělali jsme dvě malé chybičky a dostali jsme gól v naší přesilovce. To se určitě nesmí stávat,“ řekl Pastrňák po zápase s Kanadou, jehož slova ocitoval server Hokej.cz.

Od oznámení jeho příletu na MS se v hokejových kuolárech hojně spekulovalo o tom, do jaké lajny ho vlastně Radim Rulík zařadí. Pastrňák hrál nepřekvapivě v elitní lajně s Pavlem Zachou, k nim trenér národního mužstva postavil Romana Červenku.

„Já takové věci neřeším, trenéři to ví. Já jsem chtěl, abychom se Zachičem zapadli co nejlépe. A aby to udělalo co nejmenší rozbití sestavy. Jsme rádi, že změny byly minimální. Doufejme, že budeme stoprocentně připraveni na čtvrtek,“ uvedl havířovský rodák.

Pastrňák také o adaptaci na MS

Je každopádně nutné dodat, že dvojice z Bostonu za sebou má velmi náročnou sezónu, a to pochopitelně včetně play off. Co jeden z nejproduktivnějších hráčů celé NHL řekl o své adaptaci na mezinárodní kluziště?

„Energie tam docela byla, spíše načasování a šířka ledu je trochu něco jiného. To bude chvíli trvat, než si uvědomím, že tam mám více času… Tělo se cítilo ale docela dobře, je to první dobrý krok k tomu, abych byl lepší ve čtvrtek,“ uvedl Pastrňák.

Cozens tedy rozhodl o vítězství Kanady a umístění na prvním místě skupiny A. Ve čtvrtfinále si svěřenci Andrého Tourignyho zahrají se Slovenskem. Češi spadli na třetí místo a v další fázi turnaje vyzvou Spojené státy.

Zdroj: IIHF, Hokej.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.