Spojte se s námi


Hokej

Zacha po debutu v nároďáku: Když jsem viděl fanoušky, jak tam skáčou… S čím se musel po příletu na MS nejvíce srovnat?

Už se zdálo, že Pavel Zacha snad nikdy nebude reprezentovat. Nakonec to ale vyšlo a na letošním domácím mistrovství světa posílil český národní tým. Forvard Bostonu má za sebou svůj debut, Češi však bohužel podlehli Kanadě v prodloužení.

Publikováno

dne

Už se zdálo, že Pavel Zacha snad nikdy nebude reprezentovat. Nakonec to ale vyšlo a na letošním domácím mistrovství světa posílil český národní tým. Forvard Bostonu má za sebou svůj debut, Češi však bohužel podlehli Kanadě v prodloužení.

500Kč zdarma s kódem: BIGPROMOCZ

+ soutěž o 5.000.000Kč během MS v hokeji

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pavel Zacha si v posledním skupinovém utkání s Kanadou odbyl svůj debut v dresu národního týmu. Na ledě strávil bezmála 20 minut, vyhrál deset z devatenácti vhazování a na bránu Jordana Binningtona vyslal jeden střelecký pokus.

Stejně jako celý tým i Zacha jistě doufal ve vítězství. V normální hrací době z toho nakonec po fenomenálním vyrovnání skóre byla remíza, v prodloužení ovšem Češi padli. A to bohužel zrovna při vlastní přesilové hře. Co mu z utkání s Kanadou utkvělo v hlavě nejvíce?

„Myslím, že poslední gól společně s atmosférou. Když jsem viděl všechny fanoušky, jak tam skáčou… Vyrovnat takhle před koncem bylo super. Už od rozcvičky jsem věděl, že budeme mít obrovskou podporu,“ uvedl Zacha v rozhovoru po zápase, jehož slova ocitoval Hokej.cz.

Podobně jako Davida Pastrňáka se i tuto čerstvou posilu z NHL novináři zeptali na to, jak se cítil na velkém mezinárodním kluzišti. Na něm ostatně Zacha už dlouhé roky nehrál.

„Ze začátku jsem se trochu srovnával se systémem a takovými věcmi. Myslím, že postupem zápasu jsem se cítil líp a líp. Ve třetí třetině už to bylo nejlepší z celého zápasu. Trenéři i hráči to pro mě udělali jednoduché. V obranném pásmu jsem občas nevěděl, kam mám jet. V Bostonu máme jiný systém. Ale pak už to bylo dobré,“ řekl autor 22 gólů tohoto ročníku NHL.

Zacha o zařazení do sestavy

Od oznámení jeho příletu na MS se v hokejových kuolárech hojně spekulovalo o tom, do jaké lajny ho vlastně Radim Rulík zařadí. Zacha hrál nepřekvapivě v elitní lajně s Pastrňákem, k nim trenér národního mužstva postavil Romana Červenku.

„Myslím, že v průběhu zápasu se to taky zlepšovalo. Myslím, že první dvě třetiny jsme neměli tolik šancí, ale ve třetí jsme zabrali a hráli asi nejlépe z celého zápasu. To napovídá tomu, že ve čtvrtek to snad bude ještě lepší. Hrálo se mi s nimi výborně, oba dva jsou výborní hráči,“ doplnil Zacha.

Cozens tedy rozhodl o vítězství Kanady a umístění na prvním místě skupiny A. Ve čtvrtfinále si svěřenci Andrého Tourignyho zahrají se Slovenskem. Češi spadli na třetí místo a v další fázi turnaje vyzvou Spojené státy.

Zdroj: IIHF, Hokej.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.