Spojte se s námi


Hokej

Brock Boeser dvěma brankami ukončil sérii porážek Vancouveru, Florida na svém ledě zdolala Washington až v prodloužení

Souboj dvou nejlepší celků NHL dospěl až do prodloužení a v něm druhou brankou v utkání rozhodl o vítězství Vancouveru nad Bostonem 3:2 Brock Boeser. Stejným skóre a rovněž v prodloužení udolala Florida tým Washingtonu poté, co Lindgrena překonal obránce Gustav Forsling.

Publikováno

dne

Souboj dvou nejlepší celků NHL dospěl až do prodloužení a v něm druhou brankou v utkání rozhodl o vítězství Vancouveru nad Bostonem 3:2 Brock Boeser. Stejným skóre a rovněž v prodloužení udolala Florida tým Washingtonu poté, co Lindgrena překonal obránce Gustav Forsling.

Duel lídrů NHL pro domácí Vancouver

NHL nabídla lahůdku v podobě duelu lídrů svých konferencí. Ovšem ani jeden z týmů nedisponoval zrovna oslnivou formou. Domácí Vancouver Canucks měl za sebou čtyřzápasovou sérii porážek a tým hostí z Bostonu zase prokazoval proměnlivou výkonnost.

Během první třetiny Thatcher Demko ani Jeremy Swayman nepustili za svá záda ani jeden puk. Diváci si tak na branky museli počkat až do druhé třetiny, kde dvakrát udeřil Boston. Demko za svá záda pustil nejprve střelu Jespera Boqvista a v 32. minutě Danton Heinen vstřelil 11. branku v sezoně. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2 pro Boston Bruins.

Velký Obrat domácích, na kterém se podílel i Hronek

Ve 13. minutě poslední části hry poprvé v utkání kapituloval Jeremy Swayman poté, co 1. branku v utkání zaznamenal Brock Boeser. 71 vteřin před koncem utkání srovnal stav utkání český obránce Filip Hronek, ten vstřelil svou 5. branku v sezoně a se 43 body v 60 utkáních již dávno překonal své sezonní maximum v bodech a prožívá svou nejúspěšnější sezonu v zámořské kariéře.

Do prodloužení vstoupil Vancouver velmi aktivně a v čase 61:49 se ujal třetí střelecký pokus Vancouveru z hole Boesera, který se tak stal hrdinou utkání. Po druhé v utkání překonal Swaymana a zaznamenal již 33. branku v sezoně a tým Vancouveru se osamostatnil na čele NHL.

Washington statečně vzdoroval silné Floridě

V bráně Floridy nastoupil ke svému 18. utkání v sezoně Anthony Stolarz, na druhé straně hájil branku Capitals Charlie Lindgren. V první třetině branka nepadla, ačkoliv měl Washington výhodu tří přesilových her oproti jedné na straně Panthers.

Florida potvrdila úlohu favorita v 25. minutě. To Lindgrena překonal útočník Nick Cousins, ten zaznamenal teprve svou 3. branku v letošní sezoně. Washington srovnal stav utkání ještě do konce druhého dějství utkání brankou Sonny Milana z přesilové hry. Po 40 minutách se tak šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Washington v čase 50:11 potrestal vyloučení kapitána Panthers Barkova. Tom Wilson otočil stav utkání ve prospěch Capitals, Florida se ovšem nevzdala a tři a půl minuty před koncem utkání udeřila rovněž z přesilové hry. Carter Verhaeghe svou 31. brankou v sezoně dostal utkání do prodloužení.

V prodloužení se 79 vteřin před koncem prosadil Gustav Forsling a rozhodl o vítězství Floridy Panthers. Na straně Capitals skončila 10zápasová bodová šňůra kapitána Alexandera Ovečkina. Washington si připsal po skvělém výkonu důležitý bod a jeho ztráta na příčky play off je stále šestibodová. Florida je ve Východní konferenci na třetí příčce o pouhý bod za týmy NY Rangers a Boston Bruins.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.