Spojte se s námi


Fotbal

Barcelona vs. Real Madrid Live

Publikováno

dne

#FCBRMA LIVE | Aktualizovaný přehled dne

Na Camp Nou zavítal i Pep Guardiola

Poslední proběhnutí se a jde se na věc!

Snad jim barcelonští hráči tento velký den nepokazí

Skill

Style

Fanoušci už míří na Camp Nou

https://twitter.com/forcabarca_ar/status/1637529040914374656

Základní sestava Barcelony

Základní sestava Realu Madrid

Takto vypadal Bílý balet v roce 1933

Predikce výsledku:

Forebet: Barcelona 1:1 Real Madrid

WhoScored: Barcelona 2:1 Real Madrid

Přípravu nepodceňují ani fanoušci!

I dnes se dá očekávat skvělá atmosféra na Camp Nou

Vše je připraveno

Hráči Bílého baletu na cestě do Barcelony

#FORCABARCA 🔴🔵

Barceloně zbývá ještě jedno vítězství do završení 100

Puyol je připraven!

Sestřih nejlepších gólů ze vzájemných zápasů

Xavi je před klíčovým duelem v dobré náladě. Jeho bilance proti Realu Madrid v roli kouče je 3 výhry a 2 porážky

Kombinovaná XI

Preview

V neděli od 21 hodin se ve Španělsku na dvě hodiny zastaví život. Na Camp Nou totiž proti sobě vyběhnou Barcelona a Real Madrid, nesmiřitelní rivalové a možná dva největší kluby historie. Na co si ve slavném El Clásicu vsadit?

Největší a nejsledovanější zápas světa je znovu tady. Barcelona a Real Madrid se tentokrát utkají v La Lize, kde mají zatím navrch Katalánci.

Barcelona je na čele tabulky o 9 bodů, pokud by vyhrála i El Clásico, prakticky už by si zajistila prvenství v lize. Naopak prohra by vrátila Real do hry.

Největším držákem letošní sezóny je Marc Andre ter Stegen. V minulosti už trochu odepisovaný gólman drží Barcelonu a díky němu mají Culés nejlepší obranu v lize, když inkasovali ve 25 utkáních jen osmkrát.

Velkou vzpruhou pro Katalánce je i návrat klíčového záložníka Pedriho. 20letý středopolař chyběl kvůli zranění v posledních šesti zápasech a Barcelona dva z nich prohrála.

Real Madrid v týdnu zaznamenal slušnou vzpruhu, když znovu porazil Liverpool a prošel do čtvrtfinále Ligy mistrů. Teď má zřejmě poslední šanci zabojovat ještě i o La Ligu a obhájit španělský titul.

Z posledních šesti vzájemných zápasů v La Lize mají jasně navrch Los Blancos. Vyhráli jich hned 5, Blaugranas vyhráli jedinkrát. Poslední dva vzájemné duely však vyhráli Katalánci, jednou v Copa del Rey, jednou ve španělském Superpoháru.

Dá se očekávat, že Barcelona, stejně jako v nedávném semifinále poháru, spíše zaleze a bude čekat, co vymyslí Real. Přeci jen je v lepší pozici a remíza vyhovuje více Culés, proto se nemají kam hnát.

Real má ale v poslední době s hrou do zavřené obrany poměrně velké problémy a nedokáže se do ní prosadit. Proto by nebylo nečekané, kdyby se zápas lámal až ve druhém poločase.

Reklama

Bundesliga

Rooney, Messi, Pato či Isco aneb Vítězové ceny Golden Boy od roku 2003. Kdo svůj potenciál nenaplnil?

Cena Golden Boy se každý rok uděluje nejlepšímu mladému hráči do 21 let, který hraje v nejvyšších evropských soutěžích. Anketa se začala udělovat v roce 2003, několik vítězů povtrdilo svůj talent, u některých se zase čekala lepší kariéra. 

Publikováno

dne

Cena Golden Boy se každý rok uděluje nejlepšímu mladému hráči do 21 let, který hraje v nejvyšších evropských soutěžích. Anketa se začala udělovat v roce 2003, několik vítězů povtrdilo svůj talent, u některých se zase čekala lepší kariéra. 

Rafael van der Vaart – 2003

Historicky prvním vítězem ceny Golden Boy je Rafael van der Vaart. Tehdejší hráč Ajaxu to ve své kariéře dotáhl přes Hamburk až do Realu Madrid. Zahrál si i za Tottenham, poté se vrátil do Hamburku. Za nizozemskou reprezentaci odehrál 109 zápasů a vstřelil 25 gólů. 

Wayne Rooney – 2004

Absolutní legenda Manchesteru United. Jeho kariéru není potřeba ani příliš přibližovat, na Old Trafford strávil 13 let a stal se nejlepším střelcem v historii klubu, je také nejlepším střelcem historie anglické reprezentace. Jeho talent byl tak obrovský, že při zisku ocenění Golden Boy za sebou nechal i Cristiana Ronalda. 

Lionel Messi – 2005

Jeden z nejlepších fotbalistů všech dob. Vypisovat všechny úspěchy jeho kariéry by asi bylo zbytečné. Jako jediný ze všech výherců ceny Golden Boy přešel na stejné ocenění, jen mezi dospělými. Zlatý míč má doma hned sedmkrát. 

Cesc Fàbregas – 2006

Fàbregas zažil pohádkovou kariéru. Sedm let v Arsenalu, tři roky v Barceloně, pět let v Chelsea. Teď už čtvrtým rokem dohrává kariéru v knížeckém Monaku. Mimo jiné vyhrál se Španělskem mistrovství světa a dvakrát mistrovství Evropy. 

Sergio Agüero – 2007

Jasně, v klubu bez velké historie to nemusí mít takovou váhu, i tak je to ale úspěch. Agüero se stal největší ikonou a legendou Manchesteru City, je jeho nejlepším střelcem a byl tváří vzestupu Citizens. Ocenění Golden Boy přebíral jako mladíček v Atléticu Madrid, za svojí bohatou kariéru nastřílel přes 420 branek. 

Anderson – 2008

Brazilský záložník, který tehdy exceloval v Manchesteru United. Čekalo se od něj ale mnohem více, od konce Sira Alexe Fergusona ale začala jeho kariéra pomalu uvadat. Nakonec Red Devils opustil v roce 2015, na hostování ve Fiorentině ale odehrál jen 7 zápasů a vrátil se do rodné Brazílie. V roce 2019 ukončil ve 30 letech kariéru. 

Alexandre Pato – 2009

Druhý Brazilec pořadí, Pato tehdy zářil v AC Milán. Jenže to bylo jeho jediné vydařené angažmá. V roce 2013 se vrátil do brazilského Corinthians, v roce 2016 si střihnul krátkou, dvouzápasovou epizodu v Chelsea. Pak nastupoval ještě chvíli ve Villarrealu, v Číně a v Sao Paulu. Hodně hřešil na svůj talent, tvrdě pracovat se mu však nechtělo. 

Mario Balotelli – 2010

Už třetí výherce v řadě, od kterého se očekávala mnohem lepší kariéra. Mario měl ohromný talent, ale nechtělo se mu makat, byl zlobivé dítě fotbalu a napáchal několik průserů. I přesto výčet klubů v jeho kariéře budí obdiv. Inter Milán, Manchester City, AC Milán, Liverpool. 

Mario Götze – 2011

Zlatý hoch německého fotbalu. Měl to být nastávající Messi a začátek kariéry měl skutečně raketový. Po úspěších v Dortmundu se přesunul do Bayernu Mnichov, vstřelil vítězný gól Německa ve finále mistrovství světa v roce 2014. Jenže poté se jeho kariéra zasekla, vrátil se do Dortmundu, kde už moc nehrál. Momentálně ve 29 letech nastupuje za PSV Eindhoven.

Isco – 2012

El mago. Španělský záložník s brilantní technikou exceloval v Málaze. Se skromným celkem došel až do čtvrtfinále Ligy mistrů, kde je dvěma góly v nastavení vyřadil Dortmund. Talentovaného mladíka ale odkoupil Real Madrid a Isco byl důležitým mužem při zisku 4 trofejí v Lize mistrů. Teď bude v Madridu končit a hledat si nové angažmá, je mu přitom stále jen 29 let. 

Paul Pogba – 2013

Jeden čas nejdražší hráč světa, když se Manchester United nebál za Pogbu zaplatit přes 100 milionů eur. Mistr světa s Francií z roku 2018, trofejí ale očekával na Old Trafford více. V United mu v létě končí smlouva a vstoupí zřejmě do poslední etapy své kariéry. 

Raheem Sterling – 2014

Supertalent z Liverpoolu, kterého si v Manchesteru City vycepoval Pep Guardiola. Pod náročným španělským koučem konečně dosáhl svého potenciálu a stal se i klíčovým hráčem anglické reprezentace. 

Anthony Martial – 2015

Nástup do Manchesteru United měl bleskový. I v dalších sezónách patřil mezi tahouny Red Devils, jenže v té aktuální byly jeho výkony tak špatné a „otrávené“, že jej fanoušci chtěli dostat pryč z klubu. Martial v lednu odešel na hostování do Sevilly, ani tam se mu ale příliš nedaří. 

Renato Sanches – 2016

V roce 2016 jasný vítěz. Renato Sanches v 18 letech šéfoval portugalské záloze, která ovládla mistrovství Evropy. Z Benfiky tento objev vykoupil Bayern Mnichov, jenže tam se neprosadil. Po hostování ve Swansea zakotvil v Lille, se kterým loni získal titul Ligue 1. Čekala se od něj o něco lepší kariéra, ale stále je mu jen 24 let, takže má ještě čas. 

Kylian Mbappé – 2017

Budoucí vládce světového fotbalu, o tom není pochyb. Už teď přebírá roli Ronalda a Messiho, o lecčems mluví i zastínění argentinského spoluhráče v PSG. Ve svých 23 letech už má na kontě přes 200 gólů, v létě by měl odejít do Realu Madrid. Budoucí několikanásobný vítěz Zlatého míče. 

Matthijs de Ligt – 2018

Už druhý produkt akademie Ajaxu v tomto žebříčku. De Ligt byl členem zlaté generace a historicky nejmladším kapitánem Ajaxu, který dovedl až do semifinále Ligy mistrů. Momentálně nastupuje za Juventus Turín. 

João Félix – 2019

A když dvakrát zvítězila akademie Ajaxu, musí se přidat podruhé i další z nejlepších akademií na světě, Benfica Lisabon. Félix zazářil za A-tým v sezóně 2018/19 natolik, že se Atlético Madrid nezdráhalo za něj vyplatit 127 milionů eur. Bojuje s tím, že herní styl Colchoneros mu úplně nevyhovuje, svou genialitu ale často vytasí i tak. 

Erling Haaland – 2020

První vítěz narozený ve 21. století. Haaland je společně s Mbappém pasován do role budoucího fotbalového krále, jeho schopnost střílet góly je ohromná. Je mu stále teprve 21 let, v klubovém fotbale už však nasázel 129 gólů za 176 zápasů, k tomu přidal 13 gólů v 16 startech za Norsko. 

Pedri – 2021

Prozatím poslední vítěz ankety Golden Boy. Pedriho ještě v létě 2020 takřka nikdo neznal, v minulé sezóně však udělal ohromný progres, stal se klíčovým hráčem Barcelony i španělské reprezentace a odehrál více než neuvěřitelných 70 zápasů. Jeho technické schopnosti jsou na obrovské úrovni, hodně připomíná Andrése Iniestu.

Gavi – 2022

Vítěz Golden Boy za rok 2022 byl dost překvapivý a přiznejme si, že i poměrně nespravedlivý. Ne snad, že bychom chtěli ubírat kvality Gavimu, jistě jde o velký talent, ovšem Jude Bellingham i Jamal Musiala jsou o dost napřed a dle všech expertů měli cenu získat právě oni.

Zdroj: Goal

Pokračovat ve čtení

Fotbal

VIDEO: Gerrard se opět ukázal! V charitativním zápase skóroval za Liverpool, slavit šel přímo před fanoušky Celticu

Reprezentační pauza je ideální pro to, aby kluby vyplnily sezonu atraktivním způsobem. Například v sobotu odpoledne se utkaly legendy Liverpoolu a Celticu. V charitativním utkání nechyběl ani Steven Gerrard, který o sobě dal znovu vědět.

Publikováno

dne

Reprezentační pauza je ideální pro to, aby kluby vyplnily sezonu atraktivním způsobem. Například v sobotu odpoledne se utkaly legendy Liverpoolu a Celticu. V charitativním utkání nechyběl ani Steven Gerrard, který o sobě dal znovu vědět.

Velké kluby pravidelně pořádají zápasy, které mají charitativní podtext a v nichž se znovu objevují klubové legendy. V sobotu se takto střetly ikony dvou britských gigantů, konkrétně Liverpoolu a Celticu.

Anglický celek nastoupil se skutečně skvělou sestavou., když se v zápase objevily hráči jako Martin Škrtel, Sami Hyypia, Steve McManaman, Jerzy Dudek, Djibril Cisse, Dirk Kuyt či Steven Gerrard.

Právě Gerrardův start byl pikantní. Přeci jen se jedná o muže, který ještě nedávno koučoval Rangers FC, tedy největšího rivala Celticu. Dokonce získal skotský titul. U kormidla Rangers se ostatně ještě více vryl do paměti českých fanoušků.

I ti, kteří měli Gerrarda dříve rádi, se k němu v našich končinách obrátili zády po zápasech Rangers s pražskou Slavií, kdy jednak hráči skotského velkoklubu hráli tvrdě, a následně obvinili Ondřeje Kúdelu z rasismu.

Rangers u nás tedy nejsou tím nejoblíbenějším týmem a totéž platí pro Gerrarda coby osobnost. Nicméně fotbalové kvality stále má a to ukázal i v charitativním duelu, když se dokázal gólově z penalty.

Po své trefě ovšem Gerrard poněkud rozparádil publikum, když šel slavit přímo před kotel skotských fanoušků. Ti po něm začali házet kelímky. Anglická legenda si moment vychutnávala, navíc hecovala fanoušky Reds, aby přehlušili pískot Skotů.

Velkou radost z Gerrardova chování měli na sociálních sítích snad všichni lidé, kteří mají co dočinění s Rangers.

Zdroj: Twitter, Liverpool FC

Pokračovat ve čtení

Fotbal

VIDEO: Zabiják od dětství! Podívejte se, jak vynikal Erling Haaland už ve 14 letech

Erling Haaland je momentálně asi nejlepším hrotovým útočníkem na světě. Z obran v Premier League si dělá trhací kalendář a na kontě má několik rekordů. Jeho talent byl spatřitelný už v útlém věku, norský fotbalista totiž své vrstevníky dost převyšoval.

Publikováno

dne

Erling Haaland je momentálně asi nejlepším hrotovým útočníkem na světě. Z obran v Premier League si dělá trhací kalendář a na kontě má několik rekordů. Jeho talent byl spatřitelný už v útlém věku, norský fotbalista totiž své vrstevníky dost převyšoval.

Někdy je až k neuvěření, že Erling Haaland se narodil až v tomto století. 21. července 2000 vyšel na svět malý chlapec, který se později stal jedním z nejlepších útočníků světa.

Potenciál na to měl už od narození, vždyť se narodil Alf-Inge Haalandovi, bývalému profesionálnímu fotbalistovi, který nastupoval za Nottingham, Leeds United nebo Manchester City.

Haalandova čísla jsou ohromná. Ve 26 ligových zápasech nasázel 28 gólů, 10 branek nastřílel v šesti duelech Ligy mistrů, další čtyři branky přidal v anglických pohárech. Ještě impresivnější je to však v celkovém součtu.

Norský zabiják má totiž v profesionálním fotbale na kontě 219 startů, ve kterých nastřílel 177 branek.

V Dortmundu má například bilanci 86 branek za 89 zápasů, v Salzburgu je to 29 gólů za 27 zápasů, v Citizens zatím drží 42 gólů na 37 zápasů. Průměr mu kazí jen 20 gólů v 50 zápasech v Molde a žádný gól v 16 startech za Bryne, ale to byl ještě hodně mladý.

To je 22letý fotbalista i nadále, přesto už patří mezi nejlepší na světě. Potenciál se jím stát měl ale už od mala. Haaland ve 14 letech hodně převyšoval své vrstevníky, což dokazuje následující video.

Moment, kdy se Haaland dostal na radar několika skautů a spousty fotbalových fanoušků, přišel v květnu 2019. Jako 18letý mladík odjel s Norskem na mistrovství světa U20 a děly se věci.

V zápase proti Hondurasu totiž Haaland nasázel 9 gólů a pomohl k výhře 12:0. I když jistě nešlo o těžkého soupeře, nasázet 9 gólů v jednom zápase na mistrovství světa je obdivuhodný počin.

Zdroj: Youtube, Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené