AC Milan představil nového kouče, kterým se stal podle očekávání Stefano Pioli

Stefano Pioli byl ve středu jmenován novým koučem AC Milán a nahradil suspendovaného Marca Giampaoliho, který vydržel na San Siru pouhých 7 zápasů. Dokáže však Pioli vyřešit dlouhodobý problém milánského celku nebo bude dalším v dlouhé řadě neúspěšných?

Embed from Getty Images

Stefano Pioli určitě může nabídnout své mnohaleté zkušenosti, které během své trenérské kariéry nasbíral. Přeci jenom povede svůj již 13. tým. Zatím nejdéle vydržel v Bologni, kde odkoučoval 97 zápasů, poté odešel do Lazia, který vedl 91 zápasů.

Pak následovala do té doby největší výzva pro Pioliho, kterou byla bezpochyby štace v Interu. V Miláně však vydržel pouze pár měsíců, když byl na jaře po nepřesvědčivých výsledcích odvolán. Ještě v létě se ale stěhoval do Fiorentiny, kterou vedl téměř dvě sezony, když byl v dubnu tohoto roku opět propuštěn.

Nyní Pioli podepsal s AC Milan dvouletou smlouvu a bude se snažit vytáhnout aktuálně 13. tým Serie A na pohárové příčky. Od té doby, kdy byl v lednu 2014 propuštěn Massimiliano Allegri, je Pioli již sedmým koučem AC.

Třiapadesátiletý temperamentní Ital je znám jako “velký nervák”, který vyznává útočný fotbal v rozestavení 4-3-3. Uvidíme, zda si srovná hráče v kabině a vrátí AC zpět tam, kam patří. Kvalitní hráče v týmu určitě má!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..