Spojte se s námi


Hokej

Žádný přestup se nekoná, Tomáš Hertl zůstává v San Jose! Na jak dlouho podepsal a kolik si tedy nově vydělá?

To je vskutku slušná hromada peněz! Ač to ještě v nedávném čase vypadalo jinak, žádný přestup se nekoná a Tomáš Hertl nakonec zůstává v týmu San Jose. V organizaci Sharks podepsal novou a dlouholetou smlouvu.

Publikováno

dne

To je vskutku slušná hromada peněz! Ač to ještě v nedávném čase vypadalo jinak, žádný přestup se nekoná a Tomáš Hertl nakonec zůstává v týmu San Jose. V organizaci Sharks podepsal novou a dlouholetou smlouvu.

Faktem je, že se o Hertlově působení v organizaci Sharks napsalo v posledních měsících mnohé.

Celek z Kalifornie si je velmi dobře vědom kvalit pražského rodáka, a tak je nakonec vše úplně jinak. Žadný trejd se tedy konat nebude, Hertl v San Jose podepsal prodloužení stávající kontraktu na dalších osm let!

Ročně si pak má přijít v průměru na osm milionů dolarů. Tímto podpisem se spolu s Loganem Couturem a Brentem Burnsem stává druhým nejlépe placeným hráčem v kabině Sharks. Tím nejlépe placeným samozřejmě není nikdo jiný než Erik Karlsson.

To ale není vše – pokud Hertl dodrží smlouvu se San Jose a zůstane v klubu skutečně po dalších osm let, je velmi pravděpodobné, že v počtu odehraných zápasů překoná legendu NHL a klubovou ikonu Joea Thorntona.

Osmadvacetiletý útočník si tedy finančně polepší. Jak uvádí server CapFriendly, doposud si Hertl v organizaci Sharks vydělal 5 625 000 dolarů ročně.

Barvy San Jose Sharks Hertl hájí již devět let, svůj debut si v NHL odbyl v ročníku 2013/14, přičemž už ve své premiérové sezóně nastřádal za 37 odehraných utkání 25 bodů (15+10).

Celkově pak zatím za kalifornský celek zasáhl do 562 zápasů, ve kterých si připsal 371 kanadských bodů (176+195).

V aktuálně probíhajícím ročníku NHL je co do kanadského bodování Čechů na druhé pozici, když doposud posbíral osmačtyřicet bodů (25+23). Lídrem tohoto pořadí je David Pastrňák, na kterého Hertl ztrácí třináct bodů, naopak pětibodový náskok má na třetího Jakuba Voráčka.

Zdroje: NHL, CapFriendly, San Jose Sharks

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.