Spojte se s námi

Hokej

Zadina si přál odejít. Nikdo v NHL ho ale nechce, potvrdil Yzerman a nastínil jeho blízkou budoucnost

Jak to bude s kariérou Filipa Zadiny v NHL? Český útočník byl v nedávném čase umístěn na waiver list, kde si jeho služby ovšem žádný tým nevybral. Nyní to tedy vypadá na setrvání na farmě Detroitu, kde ovšem Zadina působit nechce. Ve hře je také rozvázání smlouvy.

Publikováno

dne

Jak to bude s kariérou Filipa Zadiny v NHL? Český útočník byl v nedávném čase umístěn na waiver list, kde si jeho služby ovšem žádný tým nevybral. Nyní to tedy vypadá na setrvání na farmě Detroitu, kde ovšem Zadina působit nechce. Ve hře je také rozvázání smlouvy.

Jak popisuje známý server The Athletic, zhruba hodinu předtím, než Steve Yzerman v pondělí vstoupil do místnosti pro novináře a odstartoval tím tiskovou konferenci, pronikla na veřejnost zpráva o českém útočníkovi právě ve službách Detroitu.

Důvěryhodný novinář Elliotte Friedman ze Sportsnetu totiž informoval, že Red Wings umístili Filipa Zadinu na waiver list. Na již zmíněné tiskovce však Yzerman vysvětlil, že to původně vůbec nebylo z iniciativy Detroitu.

Bývalá šestka draftu chtěla z tohoto hokejového města jednoduše odejít a najít někde nový začátek. Zadina se bohužel v Detroitu doposud pořádně neprosadil, přičemž je v důsledku toho jeho krok zcela pochopitelný.

Vedení klubu se pro Zadinu snažilo najít nové angažmá, leč marně. Nikdo po službách rodáka z Pardubic nesáhl.

„Několik týdnů před draftem se prostřednictvím svého agenta zeptal, zda by mohl odejít někam jinam. Tak jsem se o to pokusil. Snažil jsem se pro něj najít místo, kde by mohl hrát, někoho, kdo by měl o Filipa zájem a možná by mu tu příležitost dal. To se mi nepodařilo,“ vysvětlil Yzerman na tiskové konferenci.

Krok Detroitu v podobě umístění Zadiny na waiver list ale nemá být chápán tak, že by se klub vzdával jeho potenciálu. Jak ostatně také Yzerman potvrdil, Red Wings mu tímto způsobem dávají možnost změnit prostředí a využít jeho potenciál jinde, pokud o něj nějaký z klubů v létě projeví zájem.

Udělal významné kroky vpřed, něco v něm je!

Yzerman však stále doufá, že se jeho potenciál podaří rozvinout právě v Detroitu. Jeho poslední sezónu ovlivnilo zranění, když za Detroit odehrál pouze 30 zápasů. Další dvě utkání přidal na farmě v Grand Rapids Griffins.

„V žádném případě neodepisuji jeho kariéru. Myslím, že udělal významné kroky vpřed a pořád si myslím, že v něm něco je,“ přiznala legenda Detroitu.

Že Yzerman v Zadinovi stále vidí potenciál není vlastně žádným překvapením. Byl to koneckonců právě on, kdo s českým hráčem v minulé sezóně podepsal tříletou smlouvu, s cap hitem 1,825 milionu dolarů.

„Z umístění na waiver list nejsem nadšený. Před rokem jsem s ním podepsal tříletou smlouvu, protože jsem věřil, že poroste. On tu smlouvu podepsal a já jsem očekával, že s námi bude chtít růst. Realita je teď taková, že vám taková smlouva může zabránit v tom, abyste dostali příležitost, kterou hledáte v jiné organizaci.

Taková je pro něj realita. Takže v nejlepším případě, a není to vyloučeno, projde waiver listem, přijde do tréninkového kempu, zvládne ho dobře, vypracuje si cestu do sestavy a bude hrát,“ dodal Yzerman.

Zdroje: NHL, Elite Prospects, The Athletic

Reklama

Oblíbené