Spojte se s námi


Hokej

Zadina motal slova a nařknul Antoše: Pro mě není expert, špiní naše hráče i organizaci

Po čtvrtém finálovém utkání Tipsport Extraligy mezi třineckými Oceláři a pardubickým Dynamem bylo v mix zóně celkem veselo. Hlavní trenér vítězného týmu Marek Zadina chválil své svěřence, ale také nařknul hokejového experta Milana Antoše z toho, že špiní pardubickou organizaci a ovlivňuje svými slovy dění na ledě.

Publikováno

dne

Po čtvrtém finálovém utkání Tipsport Extraligy mezi třineckými Oceláři a pardubickým Dynamem bylo v mix zóně celkem veselo. Hlavní trenér vítězného týmu Marek Zadina chválil své svěřence, ale také nařknul hokejového experta Milana Antoše z toho, že špiní pardubickou organizaci a ovlivňuje svými slovy dění na ledě.

Tématem číslo jedna nebyly v neděli večer po čtvrtém finále mezi Třincem a Pardubicemi ani tak události na ledě, jako ty za mikrofonem. V pozápasovém rozhovoru na O2 TV Sport se lodivod Dynama rozpovídal mimo jiné o tom, jak hokejový expert Milan Antoš ovlivňuje svými výroky v mediích dění na ledě.

Cítíme tlak od lidí, kteří chtějí narušit finále extraligy, ale Pardubice jsou silné. Je to hodně ovlivněné vaší konkurenční televizí (ČT sport). Jak v uvozovkách experti ovlivňují lidi kolem a jaký to má dopad na hokej.

Tlak na komisi rozhodčích a lidi, kteří změnili noty po druhém zápase. Ti lidi si myslí, že jsou nejchytřejší na světě a vyloženě ovlivňují rozhodčí, kteří to mají hrozně těžký,” vyjádřil se Zadina před kamerami O2 TV Sport.

Jeho slova ihned doslova obletěla sociální sítě. Ale nezůstalo jen u tohoto rozhovoru. Několik desítek minut po utkání stále novináři čekali v útrobách třinecké WERK ARÉNY a ještě jednou se Marka Zadiny dočkali. Ten tak mohl následně svá slova více rozvést.

Nejdříve upřesnil, že se nejednalo o výroky Milana Antoše ve vysílání České televize, ale v pořadu „Zaostřeno na play-off“ na webu Sport.cz.

To, co se dělo ve druhém zápase, je za hranou. Je něco jiného být tvrdý ke gólmanovi v předbrankovém prostoru. Tohle ale bylo vyložené provokování Kacetla. Nejen úmyslné dobržďování, ale i dojíždění pardubických hráčů ke Kacetlovi z bodů od vhazování, kdy už má brankář dávno chyceno,” řekl Antoš ve zmíněném pořadu.

Podle Zadiny ovlivňuje Antoš metr sudích na ledě

Zadina má pocit, že právě tyto výroky Antoše donutily komisi rozhodčích v Tipsport Extralize upravit po druhém zápase metr při hře v brankovišti. Ta dala totiž oběma celkům jasně najevo, že přehnaný důraz v brankovišti po odpískání budou rozhodčí přísně trestat.

Ve svém druhém vystoupení před novináři, už mimo televizní kamery, působil Zadina velmi unaveně. Kouč Dynama se tam dlouho snažil srovnat větu o ovlivňování řízení extraligy na úkor slov expertů v mediích.

Nejhorší na celé situaci je, že ovlivňují mnoho lidí v mediích a sociálních sítích. Podlehnou tomu pak lidi a podlehnou tomu  i funkcionáři, komise… tohle do hokejového prostředí nepatří,” vyjádřil se Zadina.

Podle něj mají lidi jako Antoš v mediích až příliš prostoru na svá vyjádření: „Já s těmi názory rozhodně nesouhlasím,” dodal. „Antoš, který hrál celý život v brankovišti, teď říká nějaké věci, které k tomu nemají co říct.

Pro mě to není žádný expert. Lidi neznají hokejové prostředí dobře a těmito názory tito lidé jako on špiní organizaci Pardubic, špiní naše hráče a já s ním nesouhlasím,” znovu zopakoval. Podle Zadiny dělá Antoš tlak na média a dělá tlak i na rozhodčí.

Zdroj: Ruik

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.