Spojte se s námi


Hokej

Vyhrát MS je jedna věc, ale mít zlato doma… Palát byl jedním z klíčových hráčů, co podle něj rozhodlo o vítězství Česka?

Česká hokejová reprezentace napsala na Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 krásnou pohádku se zlatou tečkou. Tento úspěch by ale nevybojovala bez několika opor. Jednou z nich byl také Ondřej Palát, který šel svým přístupem ke hře ostatním příkladem.

Publikováno

dne

Česká hokejová reprezentace napsala na Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 krásnou pohádku se zlatou tečkou. Tento úspěch by ale nevybojovala bez několika opor. Jednou z nich byl také Ondřej Palát, který šel svým přístupem ke hře ostatním příkladem.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pochvalu zaslouží bezpochyby celý mančaft. Každý hráč díky obětavosti a týmovosti přispěl ke zlaté tečce a obrovskému úspěchu českého hokeje na letošním domácím světovém šampionátu.

Klíčových mužů pak bylo hned několik, stěžejním momentem byl také příjezd hráčů z NHL. Komu turnaj ale nadmíru vyšel byl Martin Nečas, Radko Gudas nebo také Ondřej Palát. Poslední jmenovaný byl sice až sedmým nejproduktivnějším hráčem českého týmu na MS, jeho boj byl ale jiný.

Podobně jako při bitvě o Stanleyův pohár v letech 2020 a 2021 ještě v dresu Tampy Bay Lightning, i na tomto MS plnil roli dříče a hráče, který nejen odvádí velmi důležitou černou práci, ale hlavně jde svým přístupem ostatním příkladem.

Na turnaji zapsal šest kanadských bodů (3+3), nejdůležitější gól dal v zápase s Kanadou, kdy gólem na 2:3 nastartoval český tým v honbě za vyrovnáním.

Jak zlatý triumf vidí ze svého pohledu útočník s číslem 18 na zádech, který mimochodem prvenství na domácím MS přirovnal k zisku Stanley Cupu?

Palát o zlatém triumfu na MS

„Pocity jsou absolutně nepopsatelné. Jedna věc je vyhrát mistrovství světa, ale něco úplně odlišného je ho vyhrát doma. Je to opravdu parádní. Věřili jsme tomu, že to uhrajeme. Při hře pět na pět jsme měli mnohem více ze hry než oni. Jak se říká, když nevěříte, nevyhrajete. My věřili a dopadlo to pro nás dobře,“ řekl Palát po zisku zlatých medailí.

„Myslím si, že to byla primárně vyrovnanost všech čtyř lajn a určitě také to, že se všichni drželi plánu a nikdo nevymýšlel nic navíc. Hráli jsme pořád stejný systém. Nijak jsme neplašili, nedělali jsme zbrklá rozhodnutí a v tom byl náš úspěch. Všechny naše formace byli vyrovnané a hrály fantasticky,“ odpověděl na otázku, co stálo za úspěchem českého týmu na MS.

Zdroj: Český hokej, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.