Spojte se s námi


Extraliga

Volby prezidenta Českého hokeje: Kdo kandiduje a kdo bude volit?

Po dlouhých čtrnácti letech bude mít český hokej nového vůdce. Ve středu 8. června byla definitivně vyřčena jména kandidátů. O některých bylo jasno už dřív, například Petr Bříza je ve finální listině kandidátů docela překvapení.

Publikováno

dne

Po dlouhých čtrnácti letech bude mít český hokej nového vůdce. Ve středu 8. června byla definitivně vyřčena jména kandidátů. O některých bylo jasno už dřív, například Petr Bříza je ve finální listině kandidátů docela překvapení, neboť se sám nechal nedávno slyšet, že kandidovat nehodlá. Nového šéfa bude mít tuzemský hokej 18. června 2022.

Český hokej bude mít od roku 1993 teprve šestého zástupce na pozici prezidenta svazu. Tím prvním byl po rozdělení Československa Martin Šubrt, nejdéle pak nejvyšší křeslo svazu zastával Tomáš Král, jenž nedávno svou pozici opustil.

Vladimír Šubrt
(1.1.1993 – 20.1.1994)

Stanislav Burdys
(20.1. – 26.11. 1994 – zastupující místopředseda)

Karel Gut
(26.11. 1994 – 26.6. 2004)

Vratislav Kulhánek
(26.6. 2004 – 21.6. 2008)

Tomáš Král
(21.6. 2008 – 31.5. 2022)

KDO KANDIDUJE?

Do boje o pozici šéfa českého hokeje se nakonec rozhodlo vstoupit šest kandidátů. Přitom v roce 2020, kdy byl znovuzvolen Tomáš Král, se nepřihlásil kromě něj nikdo jiný. Letos budou mít delegáti českého hokeje velmi pestrý výběr.

Alois Hadamczik

Člověk, o kterém si jedna část hokejového národa myslí, že dal českému hokeji hodně. Ta druhá zase, že už na jeho slávu na scéně této hry sedá prach a nemá hokeji více co dát.

Sem tam se však vynoří v mediálním prostoru s názory, které si český fanoušek rád přečte. Dokáže problémy správně pojmenovat. Třeba na svou šanci něco ukázat ještě stále čeká.

Dlouho se nemohl rozhodnout, jestli do kandidatury vůbec vstoupí, neboť ho lidé v nejvyšším vedení českého hokeje velmi odrazují. Navzdory tomu se však nakonec, i právě proto, rozhodl tuhle vyzvu přijmout.

Petr Bříza

Aktuálně nejvýše postavený český zástupce v mezinárodním hokeji. Před několika měsíci byl na kongresu IIHF zvolen do funkce prvního místopředsedy.

Pravdou je, že zvládnout dvě takto vysoce postavené funkce by teď mohl být pro bývalého českého brankáře pořádný záhul. 

Na druhou stranu, nově zvolený prezident IIHF Luc Tardif také zastává ve Francii nejvyšší svazovou funkci. Sám bývalý brankář dlouho kandidaturu odmítal. I proto je jeho finální rozhodnutí spíš překvapením. V zákulisí se šeptá, že je to jeden z horkých favoritů.

Dominik Hašek

Další bývalý český gólman, možná ten nejlepší ve světové historii. V posledních letech se ukazuje v mediálním prostoru čím dál častěji. Vůdčí roli zastává ve své firmě s energetickými nápoji, která podle něj postupuje podle plánů.

Dokonce stále ani nevyloučil v budoucnu kandidaturu na prezidenta České republiky, ačkoliv aktuálně se na tento post kandidovat nechystá. Když se Králova aféra objevila v mediálním prostoru poprvé, byl mezi prvními, kteří se k tomu vyjádřili. Sám říká, že má velkou touhu posunout český hokej zpátky na vrchol.

Jiří Šlégr

O bývalém tvrďákovi a členovi Tripple Gold Clubu, se mluví taky už delší dobu. Jeho kandidatura překvapením není. Velké podpory se mu navíc dostalo od Jaromíra Jágra.

Náš klub Rytíři Kladno podává oficiální nominaci na nového prezidenta hokejového svazu. Rozhodli jsme se, že podpoříme Jiřího Šlégra. Věřím, že Jirka je ten správný člověk, jenž dokáže spojit všechny, kteří mají odlišné názory a dokáže dát našemu sportu jeden směr – vítězný směr,” řekl Jágr v propagačním videu na adresu Šlégra.

Sám bývalý obránce a také držitel Masarykova poháru řekl, že svou kandidaturu dlouho zvažoval. V posledních týdnech však nabyl dojmu, že jeho vize a směřování českého hokeje, získává mezi ostatními lidmi pozitivní ohlas. 

Bedřich Ščerban

Dalším kandidátem je další někdejší reprezentační obránce. V současné době zastává funkci jednatele klubu HC Dukla Jihlava, rovněž je členem výkonného výboru Českého hokeje.

Navrhl mě Kraj Vysočina, kandidaturu jsem přijal. Také z toho důvodu, že již předtím mě oslovily některé kluby, abych tento krok zvážil, protože si myslí, že bych byl vhodný kandidát,“ uvedl nedávno osmapadesátiletý Ščerban pro iSport.

V případě, že by jej nakonec zástupci delegátů vybrali, chtěl by v první řadě uklidnit zdejší hokejového prostředí. Dále by se rád zaměřil na podporu trenérů a mládeže.

Otakar Černý

Posledním z kandidátů, je manažer mládežnických reprezentací a manažer Síně slávy českého hokeje, Otakar Černý. Dříve na svazu působil také jako člen výkonného výboru.

KDO BUDE VOLIT?

Volby nového svazového šéfa Českého hokeje proběhnou 18. června na konferenci ČSLH.

Delegáty s hlasem rozhodujícím jsou:

  • prezident ČSLH (1)
  • viceprezidenti ČSLH (3)
  • předseda dozorčí rady ČSLH (1)
  • zástupci Tipsport extraligy (14)
  • zástupci Chance ligy (14)
  • zástupci II. ligy ČR (14)
  • zástupci krajských výkonných výborů ČSLH (14)
  • zástupce ligy žen (1)

Vzhledem k tomu, že prezident a jeden z viceprezidentů ČSLH rezignovali, je jejich nástupce oprávněno volit 60 delegátů. V případě, že by žádný z kandidátů neobdržel v prvním kole volby nadpoloviční většinu hlasů, následuje další kolo, do něhož postoupí dva s nejvyšší podporou.

Navrženo bude, aby mandát byl jen na dva roky do řádné konference a do domácího MS 2024. Skončil by tedy v termínu, kdy měl původně končit čtyřletý mandát Tomáše Krále.

Zdroj: Český hokej

Reklama

Extraliga

Kometa Brno vs. Sparta Praha: Preview a tipy na sázení

Šestadvacáté kolo Tipsport extraligy si pro nás připravilo souboj mezi Kometou Brno a Spartou Praha. Utkání těchto rivalů vždy nabízí velmi zajímavé momenty plné hezkých branek a tvrdých zákroků. Brno nezažívá nejlepší formu, zatímco Sparta přijíždí ve skvělé náladě.

Publikováno

dne

Šestadvacáté kolo Tipsport extraligy si pro nás připravilo souboj mezi Kometou Brno a Spartou Praha. Utkání těchto rivalů vždy nabízí velmi zajímavé momenty plné hezkých branek a tvrdých zákroků. Brno nezažívá nejlepší formu, zatímco Sparta přijíždí ve skvělé náladě.

Brněnská Kometa se ještě nedávno nacházela v nejlepší čtyřce extraligy, ale forma z posledních zápasů jí postupně zajistila propad tabulkou. Po 24 zápasech nasbírali brněnští hokejisté 38 bodů a patří jim šesté místo.

Z posledních 5 zápasů získali pouze 3 body, když zvítězili nad Olomoucí 1:0 po nájezdech a získali bod za prohru 3:4 po nájezdech s Pardubicemi. Zápasy s Libercem, Mladou Boleslaví a Vítkovicemi prohráli a zaznamenali v nich skóre 2:12.

Nejlepším hráčem Komety je útočník Petr Holík, kterému se podařilo nasbírat 24 kanadských bodů. V letošní sezóně vstřelil zatím pouze 4 góly, ale zaznamenal hned 20 asistencí. Jde o nejlepšího nahrávače v extralize.

Sparta Praha přijíždí do Brna v naprosto fantastické formě, když se jim podařilo zvednout zespodu tabulky a probojovat se až na osmé místo. Zaznamenali 36 bodů a v případě výhry mohou Kometu předběhnout v extraligové tabulce.

Nejlepší sparťanským hráčem je Roman Horák, který letos nasbíral 19 kanadských bodů za 8 branek a 11 asistencí.

Tito rivalové se v letošní sezóně už jednou utkali. Kometa dokázala v Praze zvítězit 3:2, i když domácí měli většinu zápasu navrch. Sparta Kometu přestřílela 38:19, ale Dominik Furch dokázal sparťanskou ofenzivu zastavit.

Zápas nemá jasného favorita, i když jeden z týmů jde do zápasu ve skvělé formě. Tyto zápasy totiž předchozí utkání nerozhodují, stát se může cokoliv. My očekáváme podívanou bohatou na góly.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Velký extraligový souhrn: Jak si týmy zatím vedou po polovině základní části?

V další epizodě našeho hokejového podcastu jsme si posvítili detailněji na českou nejvyšší soutěž. Označení s nálepkou „začátek sezony“ můžeme dát definitivně stranou. Jak si zatím vedou jednotlivé týmy Tipsport Extraligy? Kdo je před polovinou základní části na koni a kdo naopak strádá? A jak se na konkrétních týmech podepsala reprezentační přestávka?

Publikováno

dne

V další epizodě našeho hokejového podcastu jsme si posvítili detailněji na českou nejvyšší soutěž. Označení s nálepkou „začátek sezony“ můžeme dát definitivně stranou. Jak si zatím vedou jednotlivé týmy Tipsport Extraligy? Kdo je před polovinou základní části na koni a kdo naopak strádá? A jak se na konkrétních týmech podepsala reprezentační přestávka?

Po první reprezentační přestávce, vyplněné tradičním finským turnajem Karjaly, nabrala Tipsport Extraliga opět zběsilé tempo.

A jelikož televizním obrazovkám vládne v těchto dnech fotbal a minulý týden jsme hokejové povídání vynechali, bylo téma našeho dalšího video podcastu zcela jasné.

Navíc se blížíme do poloviny základní části. Už teď tak nějak můžeme pozorovat v tabulce jisté rysy, které nám o průběhu aktuální sezony dost napoví.

Na prvních dvou místech se utrhlo Dynamo a Vítkovice. Pardubice vládnou extralize podle očekávání, se současným kádrem by cokoliv jiného bylo spíš zklamání. Dokáží však svou formu přenést až do jarních vyřazovacích bojů? A co případná krize?

Loni Dynamo právě koncem základní části ztratilo dech, což se nakonec odrazilo i na formě v play-off. Letošní ročník však vypadá z jejich strany zatím doslova suverénně, jen dvakrát z čtyřiadvaceti případů odešli z utkání bez zisku jediného bodu.

Na záda jim dýchají Vítkovice, které jsou suverénní především na domácí půdě. Tam ztratili zatím pouze dva body, shodou okolností právě s extraligovým lídrem.

Vítkovicím jsme před sezonou dali nálepku černého koně soutěže. Přestože jsme nečekali, že se budou vyloženě prát o čelo tabulky, rozhodně s nimi musíme počítat i pro jarní boje o Masarykův pohár.

Po menší bodové propasti, kde překvapivě vyčnívá na třetím místě ještě Olomouc, se nachází nabitá tabulka, která se během jednoho či dvou kol může docela výrazně proměnit.

Stejně těsno je i na samotném dně, kde se s reálnou hrozbou baráže krčí hned tři týmy – Kladno, České Budějovice a Litvínov.

Koho ale skutečně považujeme v tuto chvíli za kandidáta na barážovou účast? Na tuhle a mnoho dalších otázek z extraligového kolotoče jsme se zaměřili právě v nedávné epizodě hokejového Ruik Talku.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Přestupy a podpisy v TELH: Vítkovice a Plzeň podepisují opory. Boleslav s Energií mění 

Základní část Tipsport Extraligy se už co nevidět přehoupne do druhé poloviny základní části. Na možné posílení mají týmy ještě téměř dva měsíce, některé však ladí kádr už teď. Manažeři jiných klubů už zase chtějí mít pro změnu klid i do budoucna.

Publikováno

dne

Základní část Tipsport Extraligy se už co nevidět přehoupne do druhé poloviny základní části. Na možné posílení mají týmy ještě téměř dva měsíce, některé však ladí kádr už teď. Manažeři jiných klubů už zase chtějí mít pro změnu klid i do budoucna, takže si pojišťují své opory novými smlouvami.

Nejnovější výměnu hlásí týmy Karlových Varů a Mladé Boleslavi. Bruslařský klub se rozhodl předčasně stáhnout z hostování v Karlových Varech Davida Bernada, jenž měl v nejzápadnější extraligové destinaci v republice působit podle původních plánů do konce sezony.

Dohoda o předčasném ukončení však sebou nese také svou protihodnotu. Opačným směrem odchází Matěj Stříteský, jenž bude na západě Čech působit do konce sezony na hostování.

Mladá Boleslav se také rozloučila s dalším obráncem Tomášem Hanouskem, který míří do farmářského celku pardubického Dynama.

POJISTKA PRO VÍTKOVICE I PLZEŇ

Vítkovice letos zažívají skvělý ročník, což vedení klubu vede k zachování fungujícího ekosystému. I proto se ostravský celek rozhodl pojistit si služby mladého třiadvacetiletého útočníka Petra Chlána. Ten přišel do Vítkovic loni v létě z Prostějova.

Jedná se o progresivního mladého hráče, který je u nás druhým rokem. Svůj potenciál již ukázal a daří se mu také v produktivitě.

Věříme, že bude pokračovat v tvrdé práci a dál na sobě makat,“ vyjádřil se pro klubový web sportovní ředitel Roman Šimíček. Vítkovice se s rodákem z Ústí nad Labem dohodly na víceleté smlouvě. 

Živě bylo taky v kancelářích manegementu plzeňských Indiánů. Škodovka se rozhodla pojistit si služby svého kapitána. Jan Schleiss bude v Plzni působit minimálně do konce ročníku 2024/2025. Schleiss měl podle svých slov i jiné nabídky, ale rozhodl se zůstat tam, kde s hokejem začínal.

Honza je obrovským přínosem pro tým jak na ledě, tak v kabině. Je důležitým článkem mančaftu, a proto to bylo pro nás velice důležité, abychom se dohodli na podmínkách a Honza u nás pokračoval, i přes další nabídky, které měl,“ uvádí k podpisu smlouvy pro klubový web sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák.

Podpis nové smlouvy zanechal na plzeňském útočníkovi pozitivní stopu. Hned ten den totiž Indiáni porazili Litvínov, právě také zásluhou skórujícího Schleisse.

Plzeň se veze na vítězné vlně. Další tříbodovou výhru přidala ve čtvrteční předehrávce na ledě Mladé Boleslavi, kde zvítězila 1:0. Aktuálně neprohráli Indiáni už čtyřikrát po sobě.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Oblíbené