Vitrína dneška: Ostuda v Kosovu a nostalgické vzpomínání

Pád české reprezentace pokračuje, ostudně padla v kvalifikaci ME 2020 v Kosovu 1:2. Osmdesátiny trenéra Karla Brücknera navodily nostalgické vzpomínky na předchozí krásné časy. Slavia i Sparta vylepšovaly kádry.

Czech Republic v Italy - 2017 UEFA European Under-21 Championship
Zdroj: U21poland.com

Ostuda na kosovském poli

Česká reprezentace padla na půdě Kosova, týmu losovaného z posledního výkonnostního koše – byť tam Balkánci kvalitou nepatří, spadli do něj jako nová federace. Z českého fotbalu se vytrácí všechno, především odbornost a soudnost. Jak hodnotit, že reprezentaci má v gesci místopředseda za Čechy Roman Berbr, jenž postrádá jakékoli nejen odborné, ale i další předpoklady.

Další bitvy proběhly mimo stadion. Nebyli na něj puštěni aktivisté, kteří chtěli upozornit, že vyhlášení samostatnosti Kosova na Srbsku proběhlo hodně podivným způsobem – ´humanitární´ bombardování Bělehradu podpořila i česká diplomacie.

Jako vděk za to několik domácích fanoušků ve zbabělé přesile zmlátilo české příznivce, kteří jenom přijeli povzbudit už tak notně vnitřně decimovaný výběr trenéra Jaroslava Šilhavého.

Nostalgie: Klekí-petra slavil osmdesátiny

Velký nádech nostalgie měla olomoucká oslava 80. narozenin jednoho z nejúspěšnějších a nejuznávanějších trenérů naší fotbalové historie Karla Brücknera.

Výčet zdarů odborníka, jenž hrdě nosil přezdívku Klekí-petra, bílý otec Apačů, je obdivuhodný: bronz na ME 2004, účast na MS 2006 a ME 2008, vytvořil základ týmů lvíčat, mistrů Evropy 2002. A hlavně se před českým výběrem třásl celý kontinent.

Všechno je už jen minulost, přítomnost se ukázala v kosovské Prištině. Aspoň je však na co vzpomínat. Vzhledem k celkové chudobě českého fotbalu především na funkcionářském úseku bude patrně ještě hůře. Brücknerovy narozeniny by se měly slavit každý rok.

Slavia a Sparta ladily kádry

Reprezentační přestávku využila Slavia Praha, držitel domácího titulu a jediný český zástupce v pohárové Evropě, k dolaďování kádru. Přišly posily Lukáš Provod, Ladislav Takács (oba byli zařazeni na soupisku Ligy mistrů) a Jakub Hora, z Brazílie dorazil mladičký křídelní útočník João Felipe. Na hostování do Liberce odešel rumunský reprezentant Alexandru Baluta. Snad to bude na Ligu mistrů stačit.

Pohyby nahlásil i největší rival Sparty. Do ruského Orenburgu byl puštěný srbský stoper Uroš Radakovič, z Příbrami přichází talentovaný Matěj Polidar, ale zůstává v mateřském klubu na hostování. Snad to bude na FORTUNA:LIGU stačit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..