Spojte se s námi


Tipsport Extraliga

Vítkovice v těžké krizi: Co může za hrozivou situaci ostravského klubu? Odchod Muellera je pozitivem, naznačuje Lakatoš

V minulé sezóně aspirant na mistrovský titul, v probíhajícím ročníku je to prozatím jedna velká tragédie. Vítkovice hledají cestu z krize, po sportovní stránce však tým oslabil nedávný odchod. Na vlastní žádost totiž skončil Peter Mueller, k čemuž se už stihli vyjádřit jak Roman Šimíček, tak i Dominik Lakatoš coby kapitán mužstva.

Publikováno

dne

V minulé sezóně aspirant na mistrovský titul, v probíhajícím ročníku je to prozatím jedna velká tragédie. Vítkovice hledají cestu z krize, po sportovní stránce však tým oslabil nedávný odchod. Na vlastní žádost totiž skončil Peter Mueller, k čemuž se už stihli vyjádřit jak Roman Šimíček, tak i Dominik Lakatoš coby kapitán mužstva.

Po minulé sezóně, byť se hokejistům Vítkovic nepodařilo dojít až na samotný vrchol, přece jen v Ostravě zavládla pozitivní atmosféra. A to především díky světlým zítřkům.

Ridera zkrátka a dobře v minulém ročníku dokázala, že kvalitativně má na to bojovat o ty nejvyšší příčky. Zdálo se navíc, že klub je na nejlepší cestě k tomu, aby se na špici Tipsport Extraligy pohyboval dalších několik let.

A to z důvodu zdravých poměrů v klubu, skvělé práce nebo nastavené koncepce Miloše Holaně. A v neposlední řadě také díky kvalitnímu a velmi dobře složeného kádru co do kombinace zkušených hokejistů a mladých talentů.

Jenže úderem nové sezóny je vše jinak. Vítkovice se v současné době s 18 body nacházejí až na předposledním třináctém místě extraligové tabulky. Stejný počet bodů má na kontě poslední Mladá Boleslav, pouze o bod víc má dvanácté Kladno.

Na jedenáctou Plzeň už Vítkovice ztrácejí 7 bodů, na Litvínov v elitní čtveřici propastných 24 bodů. Zanedlouho se přitom dostaneme do poloviny základní části probíhajícího ročníku Tipsport Extraligy.

Vítkovice stále hledají cestu z krize…

Mírnou útěchou jsou pro fanoušky Vítkovic výsledky v Champions Hockey League. Ta ovšem ani zdaleka nemá takovou prestiž jako fotbalová Liga mistrů. S určitou dávkou nadsázky se dá říci, že tuto soutěž kluby berou spíše jako doplňující, neboli přípravné zápasy k domácím ligám.

Právě fanoušci už nicméně na sociálních sítích rozjeli celou řadu spekulací, čímž se snaží tuto vítkovickou krizi vysvětlit. Byť to oficiální cestou rozhodně nejsou potvrzené informace, příznivci Ridery hovoří zejména o špatných poměrech v kabině.

Vítkovice pochopitelně také tápou po odchodu trenéra Holaně, hokejový program spolu s CHL může být též velmi náročný. Jedno je jisté, krize je vždy způsobená kombinací několika faktorů. I těch jednoduchých, mezi které patří také to, že extraligové kluby Vítkovice po minulé sezóně už zkrátka v zápasech nechtějí podcenit.

Komentáře Šimíčka a Lakatoše

„Snažíme se najít cestu z krize. Můžu ubezpečit všechny naše fanoušky i partnery, že nikomu v klubu není lhostejné, v jaké situaci se nyní náš A-tým nachází. Že si všichni jsme vědomi toho, že je potřeba se z krize co nejrychleji dostat, udělat pro to vše. Jiná cesta není,“ řekl po odchodu Muellera Roman Šimíček prostřednictvím klubového webu.

„Peter Mueller se několikrát vyjádřil v tom smyslu, že není spokojený se svým působením u nás ve Vítkovicích a není spokojený ani s životem v Ostravě v posledním období a zmínil, že chce z týmu odejít. V návaznosti na to jsme se domluvili na tom, že u nás už nadále nebude pokračovat,“ pokračoval sportovní ředitel Vítkovic.

„My jsme teď v takové situaci, že musíme mít v kabině hráče, kteří chtějí bojovat za Vítkovice a chtějí společně táhnout za jeden provaz a na ledě nechat maximum, abychom se konečně zvedli. Pokud tady někdo nechce být a nechce týmově pracovat, tak tady prostě nemá místo,“ doplnil Šimíčkova slova kapitán týmu Dominik Lakatoš.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Vítkovice Ridera

Reklama

Oblíbené