Spojte se s námi


Hokej

Kam by mohl zamířit Peter Mueller po konci ve Vítkovicích? Tady je šest možných variant

Napříč celou Tipsport Extraligou proletěla ve středu překvapivá zpráva, že americký útočník Peter Mueller končí na vlastní žádost ve Vítkovicích. Okamžitě se tak začaly množit spekulace, kam pětatřicetiletý střelec zamíří. Oficiálního zatím není nic. Pojďme se tak podívat na několik variant, o kterých by se dalo polemizovat.

Publikováno

dne

Napříč celou Tipsport Extraligou proletěla ve středu překvapivá zpráva, že americký útočník Peter Mueller končí na vlastní žádost ve Vítkovicích. Okamžitě se tak začaly množit spekulace, kam pětatřicetiletý střelec zamíří. Oficiálního zatím není nic. Pojďme se tak podívat na několik variant, o kterých by se dalo polemizovat.

Na začátek si je potřeba uvědomit jednu zásadní věc. Peter Mueller není nejlevnější hráč, takže do finančně chudšího klubu pravděpodobně nezamíří. Fanoušci Olomouce, Kladna nebo Mladé Boleslavi mohou tak nejspíš zůstat naprosto v klidu.

Když budeme vybírat dalšího potenciálního zaměstnavatele amerického útočníka, měli bychom také hledat klub s vysokými ambicemi. V pokročilém věku se bude chtít nejspíš Mueller pokusit ještě něco vyhrát.

HC Dynamo Pardubice

Nabízí se spousta důvodů, proč je Dynamo jedním z favoritů na získání elitního útočníka, ale existuje také řada důvodů, proč tomu tak nejspíš nebude. Ten zásadní plusový bod je, že majitel Petr Dědek v minulosti o Muellera už zájem měl. Bylo to v době, kdy zkušený křídelník odcházel z Komety. 

Za druhé, co se týče peněz, nejsou Pardubice takřka v ničem omezené. Už několikrát majitel Dynama ukázal, že zaplatit rozdílového hráče nadstandardní částkou není problém.

Ale pak tady je taky dost faktorů, které hovoří proti. Dynamo má nabitou soupisku. Navíc se hlásí o služby Davida Krejčího, což už tak může vyšperkovat velkou útočnou silu týmu. A na úkor Muellera by se Petr Dědek českého útočníka nespíš nevzdal. Obzvlášť poté, co sám prohlásil, že není cizincům dvakrát nakloněn.

HC Oceláři Třinec

Také u Třince můžeme najít několik pro i proti. Když se ohlédneme do minulosti, často Oceláři v průběhu sezony přivedli minimálně jedno zajímavé jméno. Často se jednalo o zámořské hráče. Vezmeme-li v potaz cizince, s těmi v Třinci problém nemají. Jediný problém je, že jich je možná někdy až moc, počítáme-li mezi čistokrevné cizince taky Slováky. 

Věřte tomu, že také letos bude vedení Ocelářů vyhlížet směrem k závěru sezony nějakou zajímavou posilu. Pravděpodobně to dělá už teď. Je však Peter Mueller pro Třinec zajímavé jméno? A taky, je pro Petra Muellera Třinec zajímavý, když v Ostravě spokojen nebyl?

Také Oceláři mají elitních útočníků víc než dost, například Martin Růžička si vezme tradičně velkou porci ice-timu pro sebe. Mueller je podobný typ hráče, rovněž si žádá velké vytížení. 

Jen pro představu – Martin Růžička hraje přesilovky na levém křídle, Mueller je zase útočník na pravou stranu kluziště. Umíte si představit ty přesilovky?

HC Sparta Praha

Pokud se bavíme o klubech s tučným finančním kontem a vysokými ambicemi, nesmíme opomenout ani pražskou Spartu. V případě zájmu by mohla mít Sparta výhodu, neboť Praha je pro hokejisty velmi atraktivní destinace.

Pro Muellera je důležitý život i mimo hokejový stadion. V Brně byl nad míru spokojen, Ostrava mu zase brzy přišla nezajímavá. Ale Praha? To je místo, které by nejspíš americkému útočníkovi seděla. Peníze na Muellera by Sparta měla. Otázka je, jestli by měla vůbec zájem.

Mountfield HK

Když si spojíme rovnici cizinec — extraliga, vyjde jako absolutní vítěz Hradec Králové. Pro cizince má Mountfield zkrátka slabost, bez ohledu na národnost.

Navíc, Mountfield byl po konci Muellera ve Vítkovicích jako první extraligový klub, o kterém se začalo na sociálních sítích spekulovat. 

Pak si přičtěme ještě jeden důvod. Hradec stále čeká na trest za dopingovou aféru, který by měl padnout už co nevidět. Dá se počítat, že se Mountfieldu z tabulky odečtou nějaké body. Ty si budou chtít Východočeši vybojovat rychle zpátky, k čemuž nejlépe poslouží mašina na góly. A tou Mueller bezesporu je.

HC Kometa Brno

Nebo že by se uskutečnil velký návrat do moravské metropole? Když budeme spekulovat o různých extraligových destinacích, musíme zmínit také Kometu. Právě tam Mueller gólově explodoval, právě tam si udělal na české scéně jméno.

Pro tuto variantu mohou hrát roli dvě zásadní věci. V Kometě byl Peter Mueller velmi spokojený, život v Brně chválil, kde se jen dalo. Také podle informací iSportu by byl k této variantě americký útočník nakloněn.

Pravdou ale je, že z Brna zrovna za doprovodu fanfár neodcházel. Osobně měl sice chuť v Kometě pokračovat, ale Libor Zábranský už mu novou smlouvu údajně nenabídnul, tak nakonec Mueller kývnul Vítkovicím. Vrátil by se tedy tenkrát nechtěný střelec zpátky do Brna?

Konec v extralize

Jenomže také je tu možnost, že to bude pro Petera Muellera v české extralize konečná. Nebude žádným překvapením, když se hokejový světoběžník vydá zase o kus planety dál. Evropa je plná zajímavých možností, zájem o kvalitního útočníka bude i v prestižních evropských klubech.

Většina hokejových odborníků se aktuálně nejvíce přiklání k této variantě. Kde však nakonec tento zajímavý útočník zakotví, na to si budeme muset nejspíš pár dní počkat.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené