Spojte se s námi


Hokej

VIDEO: Velká bitka v NHL! Hráči Anaheimu praskly nervy a odstartoval hromadnou melu. Brankář Mrázek šel proti Gudasovi

Střetnutí Chicaga s Anaheimem mělo pořádný náboj. Rozhodčí v zápase rozdal celkem 88 trestných minut, k největším momentům patřila hromadná mela. Bít se chtěl i brankář Anaheimu, český gólman Petr Mrázek šel proti Radku Gudasovi.

Publikováno

dne

Střetnutí Chicaga s Anaheimem mělo pořádný náboj. Rozhodčí v zápase rozdal celkem 88 trestných minut, k největším momentům patřila hromadná mela. Bít se chtěl i brankář Anaheimu, český gólman Petr Mrázek šel proti Radku Gudasovi.

Do zápasu mezi Chicagem a Anaheimem vstoupil lépe druhý jmenovaný celek, který do vedení po deseti minutách hry poslal ve vlastním oslabení Brett Leason. O chvíli později však bylo vyrovnáno, když Ryan Donato využil početní převahu po vyloučení Alexe Killorna.

Prostřední část utkání se nesla spíše v režii domácího Chicaga, jež nastřílelo tři góly. Byl to ale znovu Leason, který na startu druhé periody vrátil Ducks vedení.

Pak už ale úřadovali Blackhawks. Postupně během druhé dvacetiminutovky udeřili Philipp Kurashev, Seth Jones a Connor Bedard. Do té doby rozdal hlavního rozhodčí zápasu celkem 12 trestných minut, přičemž mnohem více jich přibylo v poslední periodě.

Chicago totiž přidalo další dvě branky. Na 5:2 po necelých tří minutách třetí třetiny zvýšil Mackenzie Entwistle, po ani ne půl minutě vsítil svou druhou branku v zápase Kurashev.

Ducks za sebou měli už dvě vysoké porážky. Před čtyřmi dny totiž schytali výprask (1:6) od Islanders, ještě dva dny předtím dostali šest gólů také od Dallasu (2:6). Už třetí šestigólový debakl v řadě tak svěřenci Grega Cronina zjevně psychicky neunesli.

Člen elitní útočné formace Ducks Mason McTavish tak za bránou soupeře nejprve rýpnul do Jarreda Tinordiho, načež tím následně rozpoutal hromadnou melu. Do ní se zapojil také český brankář v dresu Chicaga Petr Mrázek, jenž šel proti Radku Gudasovi (Anaheim).

Mrázek dostal 10 minut, Gudas trest do konce utkání

V důsledku této hromadné mely tak sudí rozdali dalších 70 trestných minut, přičemž na začátku třetí třetiny dvě minuty vyloučili Reeseho Johnsona z Chicaga, rovnou čtyřminutový pobyt na trestné lavici za vysokou hůl si mohl užít forvard Anaheimu Benoit Groulx.

Bít se mimo jiné chtěl také gólman Ducks John Gibson, v bráně jej tak ve zbytku zápasu nahradil český brankář Lukáš Dostál.

Ironií pak je, že Anaheimu tato hromadná mela vůbec nepomohla. Chicago totiž ani ne minutu poté udeřilo posedmé. Do listiny střelců se tentokrát zapsal Tyler Johnson, který po asistenci Bedarda a Kurasheva stanovil konečný výsledek – 7:1.

Ducks tak potřetí v řadě dostali pořádný výprask, jejich hororové skóre za tři zápasy hovoří velice negativně – 4 vstřelené góly, ale hned 19 obdržených. Směrem k postupovým příčkám do play off to ale na situaci obou klubů nic nemění.

Chicago je se ziskem 41 bodů na patnáctém místě Západní konference, Anaheim je se 49 body čtrnáctý. Na poslední místenku do vyřazovací fáze NHL, kterou mimochodem drží Vegas, kam nedávno přestoupil Tomáš Hertl, ztrácí propastných 28 bodů.

Zdroj: NHL, YouTube

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.