Spojte se s námi


Hokej

VIDEO: Hertl dotáhl hattrickem San Jose Sharks k vítězství nad Islanders!

Pravý lídr! Jiné označení snad pro Tomáše Hertla nemůže platit. San Jose Sharks, kteří na začátku sezony měli hrozivou sérii bez výhry, postupně tahá z bryndy ven.

Publikováno

dne

Pravý lídr! Jinak se Tomáš Hertl snad ani označit nedá. San Jose Sharks, kteří na začátku sezony měli hrozivou sérii bez výhry, postupně tahá z bryndy ven.

Tentokrát díky famóznímu hattricku, který zkompletoval minutu a půl před koncem srovnáním na 4:4 dal svému týmu šanci na výhru proti New York Islanders. Především díky němu tak Sharks zůstali ve zápase, ve kterém prohrávali už 1:4.

V prodloužení pak neskutečný obrat dokonal jeho spoluhráč William Eklund. Pro Hertla se jednalo o šestý hattrick v kariéře v NHL a první od roku 2022.

Hertl zhodnotil zápas

„Mám z tohle týmu obrovskou radost, letos jsme si prošli spoustou těžkých momentů a tohle vítězství na něco poukazuje. Dokázali jsme si, že to jde. Už v minulém utkání jsem se málem dokázali vrátit do zápasu proti opravdu dobrému týmu (nedělní prohra 6-5 na New York Rangers).

Dnes se nám to podařilo dotáhnout do vítězného konce. Je to skvělý pocit,“ hodnotil po zápase spokojený Tomáš Hertl. „Každý rád dává branky. A když navíc pomohou k vítězství, tak je to ještě lepší. Já mám ale hlavně radost z našeho týmu. Posunuli jsme se.

Minulý zápas nám dodal spoustu sebevědomí. Dokázali jsme si, že dokážeme dávat více gólů v zápasech. Když dáte jen jeden, dva góly, je to těžké. Teď jsme v ofenzivě silnější. Ale ještě musíme zapracovat na obraně. Pořád soupeřům umožňujeme laciné branky,“ dodal Hertl, který je jasně nejproduktivnějším hráčem Sharks.

Další top momenty

Bratři Hughesovi se stali teprve druhou americkou rodinou, která měla alespoň tři bratry v jednom zápase NHL. Připojili se tak k rodině Brotenů (Neal, Paul a Aaron), kteří toho dosáhli, když tým Minnesota North Stars (Neal, Aaron) hrál proti New York Rangers (Paul) 4. února 1990 a 10. března 1990.

Jack Hughes zaznamenal gól a dvě asistence. Prosadil se i Luke Hughes, který v duelu proti jejich staršímu bratrovi Quinnu Hughesovi také skóroval. No a zmiňovaný lídr bodování obránců celé NHL Quinn? Ten si již tradičně připsal dvě asistence.

Draft NHL 2024 sice čeká až za několik měsíců, ale již teď probíhají horečné přípravy. Akce, která se uskuteční v Las Vegas Sphere bude vstupenkou do NHL i pro řadu českých talentů.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené