Spojte se s námi


Hokej

Dětský sen se stane skutečností! Všichni 3 bratři Hughesovi nastoupí poprvé v NHL do stejného zápasu, když se Devils utkají s Canucks

Jako malý, když si společně hráli ve sklepě, snili o tom, že se dostanou do slavné NHL. Tento sen se jim zdá se splní, když se v úterý Hughesovi stanou teprve devátou rodinou v historii, kdy tři bratři nastoupí ve stejném zápase. Poslední takový případ základní části se stal 13. dubna, kdy bratři Staalové (Eric a Marc, Florida Panthers; Jordan, Carolina Hurricanes) hráli ve stejném zápase.

Publikováno

dne

Jako malí, když si společně hráli ve sklepě, snili o tom, že se dostanou do slavné NHL. Tento sen se jim zdá se splní, když se v úterý Hughesovi stanou teprve devátou rodinou v historii, kdy tři bratři nastoupí ve stejném zápase. Poslední takový případ základní části se stal 13. dubna, kdy bratři Staalové (Eric a Marc, Florida Panthers; Jordan, Carolina Hurricanes) hráli ve stejném zápase.

Jistě to vzbudilo vlnu otázek a tento pohádkový scénář nabral na obrátkách. Bratři Jack a Quinn jsou ikonami svých týmů. Nejmladší Luke je v začátcích a očekává se od něj také mnoho. Před vzájemným střetnutím, kdy se v barvách New Jersey Devils představí Jack a Luke proti bratru Quinnovi z Vancouveru, se vyjádřili po svém.

„Samozřejmě, že sníte o tom, že si jednoho dne zahrajete se svými bratry v NHL,“ řekl Jack Hughes v rozhovoru pro server NHL a pokračoval: „Jste ve sklepě, poflakujete se, hrajete si, ale nikdy si nemyslíte, že se to stane realitou.“

„Rozhodně jsem nečekal, že se něco takového stane, ale je to opravdu skvělé,“ řekl Luke a dodal: „To je obětavost, kterou projevovali naši rodiče, jak moc nás podporovali a jak tvrdě jsme pracovali i my tři. Bude to zábava.“

„Samozřejmě, je to sen. Dnes to bude jiné, každý se bude soustředit na svou hru,“ řekl Quinn, jemuž je 24 let, o 19 měsíců více než Jackovi (22), který je o 28 měsíců starší než Luke (20).

Pozice Quinna, Jacka a Luka

Nejstarší z bratrů Quinn dorostl v lídra a hvězdu Vancouveru, když na svém dresu nosí kapitánské C. V letošním ročníku má obdivuhodnou bilanci. S 9 góly je nejlepší mezi obránci a patří zatím i do top 5 v bodování.

Jack minulý měsíc vynechal 5 zápasů kvůli zranění v horní části těla. Je však první v NHL v průměru bodů na zápas (1,76) a dělí se o deváté místo v asistencích (21) a o osmé v bodech (30). Luke je zase se 14 body (3 góly a 11 asistencí) druhý mezi nováčky.

Každý z nich je jedinečný, mají obdivuhodné statistiky a patří k oporám svých týmů. Dokazují svou jedinečnost a statistky a výkony mluví za ně. Quinn a Jack jsou již skutečnými hvězdami NHL, každý z nich si zahrál i v All-Star Game.

Jejich příběh je pozoruhodný již od samého začátku, protože nikdy předtím neměla americká rodina tři bratry vybrané v prvním kole draftu NHL. K samotným hráčům se vyjádřil i jejich kamarád Zach Werinski z Columbusu, který s nimi každoročně absolvuje přípravu a měl jen slova obdivu.

Zápas z hlediště budou sledovat i jejich rodiče Ellen a Jim. Pro ty to bude specifický večer a samozřejmě něco úžasného.

Zápas Vancouver Canusks proti New Jersey Devils můžete sledovat od 04:00 našeho času na stanici Nova Sport 1 a Voyo a na live streamech od společnosti Tipsport, Fortuna a Betano.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené