Spojte se s námi

Extraliga

Viděli jste tohle někdy? Hudáček takhle v závěru zahodil vyrovnání. Motor srazil mistra i počtvrté

Ne nadarmo se říká, že hokejové utkání končí až se závěrečnou sirénou. 4.844 fanoušků na nedělním utkání 40. kola Tipsport Extraligy se o tom mohlo přesvědčit na vlastní oči. Třinečtí Oceláři na ledě Motoru České Budějovice sahali po vyrovnaní. Libor Hudáček ale v posledních vteřinách napálil před odkrytou brankou kotouč pouze do tyče.

Publikováno

dne

Ne nadarmo se říká, že hokejové utkání končí až se závěrečnou sirénou. 4.844 fanoušků na nedělním utkání 40. kola Tipsport Extraligy se o tom mohlo přesvědčit na vlastní oči. Třinečtí Oceláři na ledě Motoru České Budějovice sahali po vyrovnaní. Libor Hudáček ale v posledních vteřinách napálil před odkrytou brankou kotouč pouze do tyče.

České Budějovice to zkrátka na úřadujícího šampiona z Třince letos umí, vyhrály i čtvrtý vzájemný duel sezony proti Ocelářům. Začátek utkání se přitom hrál v roli hostujícího celku. Třinečtí hokejisté vyhráli úvodní třetinu 15:7 na střely, i když na tabuli svítil vyrovnaný stav 1:1.

Přitom tomu mohlo být jinak. Na začátku druhé poloviny úvodního dějství, hned krátce po vyrovnaní Lukáše Pecha, objel českobudějovickou branku obránce Milan Doudera a zametl puk do sítě. Jenomže rozhodčí Oldřich Hejduk následně rozpažil kvůli nepovolenému bránění brankáři Hrachoviny.

Všechny následné opakované záběry přitom ukázaly, že branka Ocelářů byla dosažena regulérně. Bylo tak velkým překvapením, že si hostující střídačka nevyžádala trenérskou výzvu. Po utkání celou kuriózní situaci vysvětlili trenér Vladimír Országh.

Bohužel pár sekund před tím, než došlo k dané situaci, spadl počítač a dole jsme neměli relevantní informaci, jestli si můžeme vzít challenge nebo ne. Nechtěli jsme riskovat dvouminutový trest. Nešli jsme do toho, ale jak říkám, byla to úplná shoda náhod, kdy jsme v ten moment neměli správnou informaci, kterou jsme potřebovali,” zveřejnili Oceláři výpověď trenéra na svém Twitteru.

Tahle situace měla na osud celého utkaní možná zásadní vliv. Od druhé třetiny Motor přepnul na vyšší výkon, díky čemuž si po gólech Milana Gulaše a Jakuba Valského vytvořil komfortní náskok 3:1. Ten dokázal ještě v 56. minutě korigovat svou druhou brankou v utkání Andrej Nestrašil.

Oceláři v závěru souboje prahli po vyrovnání. V posledních dvou minutách odvolali brankáře a zkusili to v šesti bez brankáře. Vyrovnání viselo na vlásku, obzvlášť v posledních vteřinách. O těch se bude Liboru Hudáčkovi ještě nejspíš pár dní zdát.

Třinecký kanonýr dostal kotouč na hokejku už před zcela odkrytou branku, možná půl metru od brankové čáry. Pokusil se srovnat si puk na holi. Ten se mu ale postavil na hranu a zcela nečekaně skončil po jeho zakončení na tyči. Třinecký útočník opouštěl po závěrečné siréně kluziště s hlavou v dlaních.

Zápas dnes určitě nebyl smolný, nezasloužili jsme si vyhrát a o smůle se vůbec nebudeme bavit. Že jsme v závěru netrefili prázdnou branku? Takové věci se stávají, tím jsme si zápas neprohráli,” byl velmi kritický po utkání na klubovém webu Andrej Nestrašil.

Hudáčka po závěrečném krachu utěšoval dokonce i domácí brankář Dominik Hrachovina. Ten byl totiž už v dané situaci naprosto bezmocný. I díky němu ale Motor zvládl porazit Oceláře i počtvrté v sezoně. 

Zisk tří bodů má pro České Budějovice v tuto chvíli cenu zlata. Na chvostu tabulky totiž patří mezi nejohroženější týmy. Po nedělním vítězství však odskočily poslednímu Kladnu na rozdíl šesti bodů. Aktuálně drží dvanáctou, tedy poslední příčku pro postup do předkola.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Oceláři Třinec

Reklama

Oblíbené