Spojte se s námi


Hokej

Velká Británie překonala historický milník, příští rok se na mistrovství světa ale neobjeví

Velká Británie patří v hokejovém světě k trpaslíkům, nicméně na letošním mistroství světa ukázala, že neustále roste. Potrápila několik favoritů a na závěr skupiny A si připsala první historické vítězství, když zdolala Rakousko.

Publikováno

dne

Velká Británie patří v hokejovém světě k trpaslíkům, nicméně na letošním mistroství světa ukázala, že neustále roste. Potrápila několik favoritů a na závěr skupiny A si připsala první historické vítězství, když zdolala Rakousko.

Velká Británie favority trápila, ale pokaždé padla

Britové začali Mistrovství světa 2024 proti reprezentaci Kanady. Z hokejového hlediska se mělo jednat o souboj Davida s Goliášem, nicméně outsider ukázal, že se favorita nebojí.

Britové se prosadili na samém začátku utkání, nicméně coach challenge jejich branku zrušila. Druhý gól byl již platný, a tak hokejisté Velké Británie vedli nad Kanadou. Nakonec prohráli 2:4, ukázali ovšem celému hokejovému světu, že nechtějí být na MS do počtu.

S Finskem a Švýcarskem neměli na dobrý výsledek nárok, avšak proti Dánsku dlouho drželi nadějné skóre. Po dvou třetinách hráli vyrovnaně 3:3, v závěrečné části však rozhodli Dánové. S Českou republikou prohráli 1:4.

Předposlední zápas ve skupině postavil Velkou Británii proti Norsku. Souboj posledního a předposledního celku měl ukázat, kdo se udrží v elitní skupině pro mistrovství světa. Zde Britové tahali za kratší konec a padli ve výsledném skóre 2:5.

Rozlučka s rekordem a motivací pro příští rok

Poslední představení Britů proti Rakousku mělo být rozloučením se nejen s turnajem, ale i elitní skupinou pro mistrovství světa. Velká Británie neměla šanci se udržet, zatímco Rakousko potřebovalo zvítězit, aby mělo šanci postoupit do čtvrtfinále.

Sestupující Britové ovšem Rakušanům nenechali nic zadarmo a v první třetině s nimi hráli vyrovnaně. Ve druhé části dokonce soupeře přestříleli a v konečném součtu zvítězili 4:2.

Stalo se poprvé v historii Velké Británie, že na hokejovém mistrovství světa zvítězila za tři body. Rozlučka s turnajem to pro ni tedy byla hezká a dodala jí motivaci pro příští rok. Nabuzení hokejisté si totiž přejí vybojovat návrat do elitní skupiny pro mistrovství světa.

Zdroj: IIHF, Youtube

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.