Spojte se s námi


Hokej

Velké překvapení Velké Británie! Rakousko porazila 4:2 a s turnajem se loučí v plné parádě

Poslední zápas na turnaji má za sebou Velká Británie, která si jej užila plnými doušky. Rakousko dokázala zdolat poměrem 4:2 a s turnajem se loučí s plnou parádou. Rakušané oproti tomu přišli o jedinečnou možnost postupu do čtvrtfinále.

Publikováno

dne

Poslední zápas na turnaji má za sebou Velká Británie, která si jej užila plnými doušky. Rakousko dokázala zdolat poměrem 4:2 a s turnajem se loučí s plnou parádou. Rakušané oproti tomu přišli o jedinečnou možnost postupu do čtvrtfinále.

Skupinová fáze se chýlí ke svému konci a dnes jsme byli svědky souboje Rakousko vs Velká Británie. Rakušané stále drželi naděje na postup ze skupiny díky výhře nad Finskem, které ale v souboji s Dánskem uspělo.

Karty byly rozdané jasně, Rakousko muselo Velkou Británii porazit a současně doufat, že Finové večer se Švýcarskem neuhrají ani bod. Oproti tomu Britové se chtěli rozloučit s turnajem vítězně, protože příští rok budou hrát o stupeň níže.

První třetina nám mnoho povedených příležitostí nenabídla, hrát se pořádně začalo až v té druhé. V první minutě druhé třetiny se dostal Zwerger k odraženému puku, ale místo střely do odkryté branky byl faulován.

Gól padl dvě minuty na to a byl to Unterweger, který střelou z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě. Půl minuty na to napálil Wukovits tyč a už se zdálo, že si tým našeho souseda dojde pro klidné vítězství.

Ovšem chybné střídání poslalo Velkou Británii do přesilovky 5 na 3 a tu využil O´Connor, který dal naději svému týmu na body. Tento moment Rakousko položil na kolena a rázem začal stres o zbytečnou ztrátu.

Britové naopak ještě zabrali a na startu třetí třetiny se dostali do vedení. Byl to Perlini, který využil odrazu puku od obránce a vystřelil do odkryté branky.

Ještě hůře bylo pro Rakousko v čase 50:52, kdy Mosey překonal ležícího gólmana. Už v ten moment bylo jasno, že Finsko se může radovat z postupu. Žádná otočka totiž tentokrát už nepřišla.

Rakušané museli odvolat gólmana, což se jim stalo osudným. Necelých pět minut před koncem rozhodl o výhře Britů Dowd a i když ještě snížil Huber na konečných 4:2, Velká Británie si připsala tři body do tabulky, které ale už její sestup neodvrátí.

Zdroj: MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.