Spojte se s námi


Hokej

V NHL se budou trhat rekordy! Nathan MacKinnon se stane nejlépe placeným hráčem, kolik si vydělá?

Nathan MacKinnon, jednička draftu 2013, působí v organizaci Colorado Avalanche již desátým rokem. Stal se jedním z nejlepších hráčů týmů, zastává funkci asistenta kapitána a vždy se jednalo v Coloradu o symbol skromnosti.

Publikováno

dne

Nathan MacKinnon, jednička draftu 2013, působí v organizaci Colorado Avalanche již desátým rokem. Stal se jedním z nejlepších hráčů týmů, zastává funkci asistenta kapitána a vždy se jednalo v Coloradu o symbol skromnosti. Nyní by se vše mělo otočit a MacKinnon by se měl stát nejlépe placeným hráčem NHL všech dob!

V roce 2013 se stal jedničkou draftu a v prvním týmu Colorada se zabydlel okamžitě. Každým rokem patřil k důležitým hráčům týmu a největším tahounům. Letos Coloradu Avalanche pomohl k zisku Stanley Cupu, který získali po 21 letech.

Už v současné chvíli patří k ikonám organizace a to je mu teprve 26 let. Dotáhl svůj tým k zisku Stanley a každoročně získává velké množství kanadských bodů. Příští rok mu však končí smlouva a existuje naděje, že se přestěhuje do jiného týmu.

Plat ve výši 6,3 milionu dolarů neodpovídá jeho schopnostem. Při pohledu na jiné hvězdy NHL bere takřka o polovinu méně, proto můžeme očekávat, že nová smlouva mu přinese mnohem více peněz.

Nathan MacKinnon i jeho zástupce sní o tom, že se z tohoto skvělého útočníka příští rok stane nejlépe placený hráč NHL všech dob. Jeho výkony tomu odpovídají, tak uvidíme, zda některý z týmů dokáže toto přání splnit.

Pro srovnání se můžeme kouknout na nejlépe placené hráče nyní. Connor McDavid bere v Edmontonu 12 milionů dolarů ročně, Andrej Panarin v New Yorku Rangers 12,5 a nejvíce Tyler Seguin z Dallasu, ten si ročně přijde na 13 milionů. Nejvíce bral McDavid během sezón 2018-2020, kdy jeho plat dosahoval výše 15 milionů.

Je jasné, že Colorado Avalanche by svůj talisman chtělo uchovat ve svém týmu, a tak se už jedná o případném prodloužení. Pokud však nedojde k domluvě, tak se Nathan MacKinnon za rok stane volným hráčem a bude mít možnost podepsat u jakékoliv organizace NHL. Jeho plat by mohl překonat hranici 15 milionů dolarů ročně.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.