Úvodní zápas skupiny B přinesl 13 gólů! Z vítězství se radují hokejisté Německa

Hokejisté Německa vyhráli na úvod 84. mistrovství světa v lotyšské Rize nad výběrem Itálie vysoce 9:4. Mužstvo, které má ambice na postup ze skupiny B, zlomilo odpor mimořádně oslabeného kádru soupeře až pěti góly v průběhu druhé třetiny.

Zdroj: Pixabay

Hned v prvním útoku vystřelili jako první na branku Italové, ale hned na to Němci naznačili, že budou v zápase dominovat právě oni, i když byla prví třetina gólově vyrovnána.

Němci se dlouho nevěděli prosadit přes houževnaté Italy. Povedlo se jim to až v 16 minutě první třetiny po pěkné akci Krammera s gólovým zakončením Kuhnhackla.

Pak ztratili na chvíli koncentraci a Italové to dokázali ihned využít. Petan a Frigo vsítili dva góly a Itálie se ujala vedení. Nutno dodat, že ani jeden z gólů nebyl náhodný a zejména první byl pěkně vykombinovaný.

Favorit ještě v první části vyrovnal a v druhé třetině se podle očekávání prosadil. Italové sice hráli relativně disciplinovaně, ale už nestíhali tolik bruslit, vypadávala jim soukolí ve střídání a inkasovali až 5 branek, což bylo pro vývoj zápasu klíčové.

Ve třetí části Müller naražením protivníka na mantinel umožnil Italům pětiminutovou početní výhodu. Ti ji dokázali i dvakrát využít, ale ještě předtím jim gól v oslabení vstřelil Plachta.

V závěru se jim i s trochou štěstí podařilo odvrátit hrozbu dvouciferného konta inkasovaných branek.

Němci nemají na odpočinek ani 24 hodin a již zítra se utkají s výběrem Norska v 11:15. Italové na stejného soupeře narazí v neděli, také v polední fázi.

Zdroj: RTVS, TASR